Dlawienie (falowanie obrowtow) zaraz po odpaleniu przez 3sek

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

kl3m4
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: sob kwie 11, 2015 02:47
Lokalizacja: Reykjavik

Dlawienie (falowanie obrowtow) zaraz po odpaleniu przez 3sek

Post autor: kl3m4 » sob lip 04, 2015 12:51

Witam , juz wczesniej opisywalem ciekawa przypadlosc mojego 1.6 Sr, chodzi o falowanie lub dlawienie obrotow zaraz po odpaleniu. Objawie sie to tak ze po odpaleniu obroty spadaja do 300 czasami do 400 na sekunde lub dwie , ostatio zauwazylem ze potrafia falowac przez dluzszy czas ( kilka sekund ). Po wczesniejszych poradach kolegow z forum sprawdzilem czujnik cisnienia pompy wspomagania ( sprawny ) czujnik temperatury cieczy ( sprawny na dwoch pinach ) Na kompie Zero bledow , silnik chodzi jak zyleta mam moc jest zrywny jak na SR :) Ostatnio odkrylem pewna ciekawostke , mianowicie podczas tych dluzszych skokow obrotowa po dodaniu gazu w okolicach deski ( tak mi sie wydaje ) slychac tak jakby przeleajaca sie ciecz , cos podobnego do odglosu wdmuchiwanego powietrza do wody przez slomke . I teraz zachodze w glowe co mowe powodowac ten odglos :chytry: Albo cos z podcisnieniem i jakis zawor walniety , albo cos z odprowadzeniem benzyny i zatkany uklad ( powrotny benzyny) Jesli ma ktos jakis pomysl to piszcie bo mnie krew zalewa z tymi obrotami :banghead:
I nie piszcie mi ze skoro silnik dobrze pracuje podczas jazdy to spoko i dlaczego mi to przeszkadza. Bo to nie jest normalne :cool:



Awatar użytkownika
pironet
Forum Master
Forum Master
Posty: 1182
Rejestracja: pt wrz 16, 2011 06:54

Dlawienie (falowanie obrowtow) zaraz po odpaleniu przez 3sek

Post autor: pironet » ndz lip 05, 2015 09:36

czy auto jest z gazem?przelewanie to pewnie płyn w nagrzewnicy,nie masz ubytków płynu chłodniczego?Jeśli nie masz gazu to wykręcił bym świece i sprawdził czy nie ma białego nalotu,przepustnica wyczyszczona?


Golf Mk4 1.8t ARY 187km
Golf Mk1 1.5D
Golf Mk1 1.3
Golf Mk2 1.6 TD
Golf Mk4 1.6sr

klem4
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: wt cze 16, 2009 16:04
Lokalizacja: Iceland

Dlawienie (falowanie obrowtow) zaraz po odpaleniu przez 3sek

Post autor: klem4 » ndz lip 05, 2015 10:11

Auto nie ma gazu. Co do plynu to jest full niedawno wymienilem chlodnice i termostat pompe wody no i plyn. Wiec tam bym przyczyny nie szukal. Lubie zagadki ale ta mnie juz meczy za bardzo. Pierwszy raz spotkalem sie z takim czyms. Dodam ze autko ma automata jezeli cos to zmieni :goof:



Awatar użytkownika
pironet
Forum Master
Forum Master
Posty: 1182
Rejestracja: pt wrz 16, 2011 06:54

Dlawienie (falowanie obrowtow) zaraz po odpaleniu przez 3sek

Post autor: pironet » ndz lip 05, 2015 11:38

a jakie były powody wymiany tych elementów?


Golf Mk4 1.8t ARY 187km
Golf Mk1 1.5D
Golf Mk1 1.3
Golf Mk2 1.6 TD
Golf Mk4 1.6sr

klem4
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: wt cze 16, 2009 16:04
Lokalizacja: Iceland

Dlawienie (falowanie obrowtow) zaraz po odpaleniu przez 3sek

Post autor: klem4 » pn lip 06, 2015 10:41

Chlodnica przeciekala w dolnym rogu a cale reszta wynikla z wyniany rozrzadu.



karacz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 480
Rejestracja: pt sie 22, 2014 09:44

Dlawienie (falowanie obrowtow) zaraz po odpaleniu przez 3sek

Post autor: karacz » wt lip 14, 2015 13:58

Podłączę się. U mnie też występuje dławienie, ale tylko na zimnym i tylko przy ruszaniu, nawet jak dodam gazu. auto ma lpg, czy to uszczelki kolektora ssącego do wymiany?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk4 (1997 - 2005)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 115 gości