VW Bora 1.6 16V BCB problem z obrotami na jałowym

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

miloszmily
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: czw lis 17, 2011 12:39

VW Bora 1.6 16V BCB problem z obrotami na jałowym

Post autor: miloszmily » pt cze 12, 2015 19:25

Witam oddałem auto do zagazowania, wszystko podobno jest szczelne. Przy okazji gazownik wyczyścił i zaadoptował przepustnicę no i od tego czasu jest problem. Auto jest bardzo czułe na lewe powietrze, zdjęcie osłony z silnika, wyjęcie węża przy wlewie oleju, odpięcie podciśnienia od serwa czy też od reduktora zaczynają się głupawki obrotów, jeżeli nic nie jest robione obroty 1050-1100 bez zmian na wpływ temperatury(ciepły/zimny). Czy adaptacja przepustnicy zrobiona przez gazownika za pomocą VCDSa 11 (oryginalna) się nie przyjęła czy też szukać innej przyczyny. Na kanale 60 obciążenie koło 28%, kąt otwarcia koło 7%, porównywane z innym autem które stało o dziwo obok kąt otwarcia był na około 3% obciążenie o kilka/kilkanaście procent mniej. Wszystko sprawdzane na benzynie. Samochodu nie odebrałem dopóki nie będzie grać jak się należy ale próbuję szukać przyczyny.
Przed oddaniem samochodu miód malina bez problemów.
z góry dzięki za pomoc
pozdrawiam Miłosz



Maszan
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 819
Rejestracja: pn wrz 02, 2013 16:30
Lokalizacja: Skawina, malopolska

VW Bora 1.6 16V BCB problem z obrotami na jałowym

Post autor: Maszan » pt cze 12, 2015 22:04

Akurat w tym silniku kazde odpiecie odmy czy jakiegos podcisnienia powoduje wariacje plus check lub EPC na desce.Moze cos z ta adaptacja jest nie teges.


VW Bora 1.9TDI 01' ASV+sprzedany.
VW Golf 4 1.4 99' LPG -sprzet zony :)
Seat Leon 1.6 16 05' LPG

miloszmily
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: czw lis 17, 2011 12:39

VW Bora 1.6 16V BCB problem z obrotami na jałowym

Post autor: miloszmily » sob cze 13, 2015 09:05

Wszedłem w engine, potem adaptacja 00 i save. Grzałem silnik do ~90 aż wentylator się załączył. Zgasiłem, dałem zapłon i adaptowałem przepustnicę, bez zmian.

przedostatnia faza adaptacji
Obrazek
na takich wartościach kończy się adaptacja
Obrazek

pierwsze 3 bloki na biegu jałowym
Obrazek



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk4 (1997 - 2005)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 92 gości