2.3 AGZ Nie równa praca silnika, wypadanie zapłonu, pomocy

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

ceglaV5
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 51
Rejestracja: śr sty 14, 2015 00:54

2.3 AGZ Nie równa praca silnika, wypadanie zapłonu, pomocy

Post autor: ceglaV5 » śr sty 14, 2015 02:02

Witam! Jestem tu nowy i nie chciałbym zeby ktoś zaraz mnie zjezdzał, lub tego typu. szukałem informacji na temat z którym próbuje uporac sie w moim golfie.
A wiec tak. od okolo miesiąca jestem posiadaczem golfa Mk4 2.3 V5 AGZ.gdy go kupowałem zauważylem ze silnik tak jak by nie pracował na wszystkie garki, ale skusiłem sie na niego bo myślalem ze to wina cewki i kabli bo po dotknięciu ich kopały ostro, a po wyciagnieciu przewodu z cewki skakała iskra ;) poszukałem co prawda innej używanej cewki, była sprawna w poprzednim pojeździe, założyłem do siebie z myśla że bedzie igła a tu nic, zero poprawy, wymieniłem kable i swiece na irydowe BoSH i dalej nic. zero poprawy. Co najciekawsze gdy sprawdzam na który garnek nie dopala i po wyciagnieciu po koleji przewodów na każym reaguje tak samo tak jak by na wszystkie palił. ;/ sprawdzilem cisnienie na cylindrach to ma po 11bar na każym, dodam ze podłaczałem pod kompa i nie ma żadnych błędów. Autko ma założoną instalacje LPG i najciekawsze że na Pb i lpg chodzi bez jakiejkoolwiek różnicy, średnie spalanie gazu to 11,5. Oleju nie ubywa. Nie mam pojęcia co to może byc bo ewidentnie sluchac jak "pufa" w tłumik i go telepie. a co do mocy to nie wiem jak jedzie V5 ktory normalnie chodzi wiec nie mam porównania. Czy ktoś z was miał podobny problem? prosze o jakieś podpowiedzi.
Z góry dzieki



Awatar użytkownika
MaciekV5
...
...
Posty: 1152
Rejestracja: czw sie 30, 2012 08:20
Lokalizacja: GB
Auto: bmw
Silnik: CUNA
Kontakt:

2.3 AGZ Nie równa praca silnika, wypadanie zapłonu, pomocy

Post autor: MaciekV5 » śr sty 14, 2015 09:34

Jesteś pewny, że Cewka/świece/przewody są sprawne? Czy na przewodach nie ma przebicia, jakiej firmy kupiłeś kable? Na tych świecach nie trzeba ustawić przerwy? Ori świece do tego silnika mają już ustawiony odstęp między elektrodami, który wynosi bodaj 0,8.



ceglaV5
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 51
Rejestracja: śr sty 14, 2015 00:54

2.3 AGZ Nie równa praca silnika, wypadanie zapłonu, pomocy

Post autor: ceglaV5 » śr sty 14, 2015 10:52

tak. czyli co. moja i inna cewka jest tak samo walnieta.? nie ma żadnej poprawy. a kable ori czerwone. na świecach nie pamiętam jaką była przerwa..chyba że jest ktoś z okolic Wolsztyna to dałbym cewke na próbę czy jest sprawna..



Awatar użytkownika
sebastian1901
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 694
Rejestracja: czw sty 10, 2008 19:30
Lokalizacja: CzęstochoVWa
Auto: Octavia I 1.8T RS
Silnik: AUQ
Kontakt:

Re: 2.3 AGZ Nie równa praca silnika, wypadanie zapłonu, pomo

Post autor: sebastian1901 » śr sty 14, 2015 11:43

Witam.
Jeśli masz dostęp do Vaga to wejdz w Engine - później Measuring Blocks 08 Wpisz poszczególne grupy w okienka: -
Grupy 015, 016, 014 pokazują braki zapłonów na poszczególnych cylindrach tzw missfire. Będziesz widział na którym cylindrze się coś dzieje.
Ewentualnie ściągnij wtyczkę z przepływomierza. Taka spora wtyczka na plastikowej rurze idąca do filtra powietrza. Auto będzie brało wartości z tabelki a nie z przepływomierza który może być walnięty (zaniżać wartość) silnikowi to nie szkodzi. U mnie to pomogło.
Auto tylko na wolnych szarpie czy jak dodasz gazu powiedzmy na 1000obr/min to też czy przestaje ?


Sebastian

Awatar użytkownika
MaciekV5
...
...
Posty: 1152
Rejestracja: czw sie 30, 2012 08:20
Lokalizacja: GB
Auto: bmw
Silnik: CUNA
Kontakt:

2.3 AGZ Nie równa praca silnika, wypadanie zapłonu, pomocy

Post autor: MaciekV5 » śr sty 14, 2015 11:46

ceglaV5 pisze:na świecach nie pamiętam jaką była przerwa..
Napisałem Ci co sprawdzić, a Ty upierasz się na cewkę. Jeżeli mechanicznie silnik jest ok, to układ zapłonowy źle działa, jeszcze został do sprawdzenia moduł zapłonowy.
sebastian1901 pisze:Grupy 015, 016, 014 pokazują braki zapłonów na poszczególnych cylindrach tzw missfire.
Nie powinien wtedy wywalić błędu w sterowniku? Bo kolega pisał, że błędów brak.



ceglaV5
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 51
Rejestracja: śr sty 14, 2015 00:54

2.3 AGZ Nie równa praca silnika, wypadanie zapłonu, pomocy

Post autor: ceglaV5 » śr sty 14, 2015 12:47

błędów brak. Po wyciąganiu przewodów nie słychac ze ewidentnie na któryś nie domaga.. Świece są BOSH przerwa 0,7mm
A co do tego przepływomierza zaraz sprawdze.. Czy jest możliwe że łapie gdzies fałszywke pod kolektorem ssacym? dziś sie przysłuchałem tak jak by coś syczało.
Ściągał ktoś kolektor ssący? jest dosyc dojscie do srub? czy trzeba przedni pas ściągac?



ceglaV5
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 51
Rejestracja: śr sty 14, 2015 00:54

2.3 AGZ Nie równa praca silnika, wypadanie zapłonu, pomocy

Post autor: ceglaV5 » śr sty 14, 2015 13:12

z tą przepływką sprawdzałem, jak wypnę wtyczke to dostaje niższych obrotów więc chyba ok. teraz utrzymuje równe obroty w granicach 750-800obr tylko tyle że trzęsie silnikiem. no i podczas jazdy im wyższe obroty tym gorzej wchodzą biegi.. ;/



Awatar użytkownika
MaciekV5
...
...
Posty: 1152
Rejestracja: czw sie 30, 2012 08:20
Lokalizacja: GB
Auto: bmw
Silnik: CUNA
Kontakt:

2.3 AGZ Nie równa praca silnika, wypadanie zapłonu, pomocy

Post autor: MaciekV5 » śr sty 14, 2015 13:15

ceglaV5 pisze:Ściągał ktoś kolektor ssący? jest dosyc dojscie do srub? czy trzeba przedni pas ściągac?
Trzeba pas przedni ściągać, a przynajmniej go odsunąć, chyba że masz malutkie łapki to można zdjąć alternator i próbować się wciskać z kluczem ;)
Moim zdaniem nieszczelności w dolocie nie będą powodować aż takich problemów.



Awatar użytkownika
sebastian1901
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 694
Rejestracja: czw sty 10, 2008 19:30
Lokalizacja: CzęstochoVWa
Auto: Octavia I 1.8T RS
Silnik: AUQ
Kontakt:

2.3 AGZ Nie równa praca silnika, wypadanie zapłonu, pomocy

Post autor: sebastian1901 » śr sty 14, 2015 13:23

Od przepływomierza ani od wypadnięć zapłonu jeżeli nie jest to notoryczne (np uszkodzona świeca) błędu nie wywali na Vagu.


Sebastian

Awatar użytkownika
MaciekV5
...
...
Posty: 1152
Rejestracja: czw sie 30, 2012 08:20
Lokalizacja: GB
Auto: bmw
Silnik: CUNA
Kontakt:

2.3 AGZ Nie równa praca silnika, wypadanie zapłonu, pomocy

Post autor: MaciekV5 » śr sty 14, 2015 13:55

ceglaV5, Jeszcze mi się przypomniało, wykręć świece zapłonowe i zobacz która ma inną barwę niż pozostałe, powinna być któraś czarna, okopcona. Będziesz wiedział, z którym cylindrem jest problem. Potem możesz podmienić świece i zobaczyć czy cały czas problem występuje na tym samym cylindrze. U mnie kiedyś był podobny problem, winna okazała się świeca, która miała ledwie 3 miesiące.



ceglaV5
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 51
Rejestracja: śr sty 14, 2015 00:54

2.3 AGZ Nie równa praca silnika, wypadanie zapłonu, pomocy

Post autor: ceglaV5 » śr sty 14, 2015 23:18

świece są nowe, wczoraj zakładane. a co do wypalania to na starych wszystkie miały równy jasno ceglasty kolor. nie było różnicy na poszczególnym cylindrze..
Aha. nie wiem czy to ma jedno z drugim wspólne Ale im wyższe obroty tym gorzej zmienia się biegi. wydaje mi się ze problem nie tkwi w układzie zapłonowy. tylko gdzie. jutro zrobię zdjęcie i pokaże jak wyglądają świece.



Awatar użytkownika
sebastian1901
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 694
Rejestracja: czw sty 10, 2008 19:30
Lokalizacja: CzęstochoVWa
Auto: Octavia I 1.8T RS
Silnik: AUQ
Kontakt:

2.3 AGZ Nie równa praca silnika, wypadanie zapłonu, pomocy

Post autor: sebastian1901 » czw sty 15, 2015 09:44

A patrzyłeś na to wypadanie zapłonu na VAGu tak jak pisałem ?
Zanim zaczniesz się brać za coś grubego to wymieniłbym jeszcze uszczelke pod kolektorem ssącym.
Odnośnie biegów to jak bierze sprzęgło ? przy wolnym ruszaniu jak masz lekko popuszczone sprzęgło to czuć bicie na pedale?
Nie wiem jak jest w benzynie przy zużytym dwumasie ale miałem 1.9TDI AHF i silnik wpadał w dziwne telepanie przez właśnie wywalony dwumas, idź może w tym kierunku tyle że to mega koszty.
To samo rozrząd. Nie słychać łańcucha ?


Sebastian

Awatar użytkownika
MaciekV5
...
...
Posty: 1152
Rejestracja: czw sie 30, 2012 08:20
Lokalizacja: GB
Auto: bmw
Silnik: CUNA
Kontakt:

2.3 AGZ Nie równa praca silnika, wypadanie zapłonu, pomocy

Post autor: MaciekV5 » czw sty 15, 2015 10:20

sebastian1901 pisze:Zanim zaczniesz się brać za coś grubego to wymieniłbym jeszcze uszczelke pod kolektorem ssącym.
To akurat też gruba sprawa, sam demontaż kolektora to masa pracy, 5 uszczelek przy kanałach dolotowych, cena w aso ~50zł/szt. Uszczelki przy zmiennej geometrii kolektora, uszczelki przy przepustnicy i za same uszczelki robi się prawie 400zł.
Odczepiłbym się od kolektora, zdejmowałem już kilka w tym silniku i uszczelki zawsze wyglądały ok, ciężko o ich zużycie przy tej konstrukcji dolotu. Gdy u mnie była nieszczelność to po prostu był trochę słabszy i lekko falowały obroty na biegu jałowym.
Zrób tak jak sebastian1901 Ci napisał, sprawdź w blokach pomiarowych wypadanie zapłonu.
Jak okaże się, że świece są wszystkie jednakowe, nieokopcone to może jednak poszliśmy złym tropem i zapłon jest ok.
Wtedy do sprawdzenia sprzęgło/dwumas (skoro ciężko wbijać biegi). Przestawiony/rozciągnięty łańcuch też jest jakimś tropem. Powinieneś go słyszeć jeśli coś z nim jest nie tak.



ceglaV5
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 51
Rejestracja: śr sty 14, 2015 00:54

2.3 AGZ Nie równa praca silnika, wypadanie zapłonu, pomocy

Post autor: ceglaV5 » czw sty 15, 2015 13:12

ogólnie silnik chodzi cicho. a z tego co słyszałem to łańcuch byłoby słychać. a co do sprzęgła to chyba skrzynia będzie musiała wypaść. przy puszczaniu sprzęgła na 1 czuć jak auto szarpie i pedal lekko bije. będę musiał założyć sztywne koło. ponoć od vr6 pasuje. Ale to o tym po tym. zaraz idę wykręcić świece i zrobię fote



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk4 (1997 - 2005)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości