Strzal z wydechu podczas zmiany biegu ;/ mk4 gti 1.8 t

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

plebaniak1992
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: pn paź 27, 2014 20:05

Strzal z wydechu podczas zmiany biegu ;/ mk4 gti 1.8 t

Post autor: plebaniak1992 » pt gru 26, 2014 22:55

Witam. Mam taki problem z golfem 4 1.8t. A mianowice niekiedy podczas zmiany biegu np z 2 na 3 slychac strzal z wydechu;/ dzieje sie to tylko podczas zmiany biegu ;/ z autem nic sie nie dzieje nie przerywa;/ Auto ma wycietego kata i ktos pospawal wydech bardzo nie profesjonalnie;/ mechanik stwierdzil ze auto strzeala poprzez brak kata i yu moje pytanie czy taki zamiennik z allegro cos pomoze???? Pozdrawiam



JARGUT
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: ndz maja 09, 2010 23:11
Lokalizacja: Bochnia

Strzal z wydechu podczas zmiany biegu ;/ mk4 gti 1.8 t

Post autor: JARGUT » pt gru 26, 2014 23:17

Najlepiej podpiąć kompa zrobić diagnozę sprawdzić czy wszystko jest ok czy nie ma za dużo paliwa
to wygląda jak by nie dopalało paliwa i spalało się w wydechu
Sprawdzić AFR i EGT
Powodzenia



Awatar użytkownika
Fastener
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 745
Rejestracja: sob wrz 15, 2012 16:48
Lokalizacja: Częstochowa

Strzal z wydechu podczas zmiany biegu ;/ mk4 gti 1.8 t

Post autor: Fastener » sob gru 27, 2014 01:47

Afr sprawdzisz przez logi a egt albo zewnętrznymi czujnikami albo na czuja ;)



ozzy1979

Strzal z wydechu podczas zmiany biegu ;/ mk4 gti 1.8 t

Post autor: ozzy1979 » sob gru 27, 2014 10:08

plebaniak1992 pisze:mechanik stwierdzil ze auto strzeala poprzez brak kata
Mechanik ma 100% racji - wszystko jest jak najbardziej ok i kompletnie niczym się nie martw (nie będę pisał dlaczego - w którymś z postów opisywałem dlaczego tak się dzieje). A spróbuj ze sporego wzniesienia zjechać na biegu nie dotykając gazu, tak, aby samochód sie rozpędzał (np. na 2 biegu - powinieneś usłyszeć niezła kanonadę :-) ). Na cholere Ci zamiennik? Widziałeś auta rajdowe podczas jazdy w czasie zmiany biegu? Masz wtedy ogień z rury :-) Efekt fajny :-) Zamiennik nic nie da poza zwiększeniem oporów wydechu i likwidacją strzałów. Aha, zobacz, czy masz 2 sondy lambda czy jedną - jak jedną to olej to, jak dwie, to bez kata mogą (i będą) problemy.
JARGUT pisze:Najlepiej podpiąć kompa zrobić diagnozę sprawdzić czy wszystko jest ok czy nie ma za dużo paliwa
to wygląda jak by nie dopalało paliwa i spalało się w wydechu
Sprawdzić AFR i EGT
Nie ma potrzeby. W takim przypadku ZAWSZE następuje zapłon i spalenie paliwa na otwartym zaworze wydechu.



plebaniak1992
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: pn paź 27, 2014 20:05

Strzal z wydechu podczas zmiany biegu ;/ mk4 gti 1.8 t

Post autor: plebaniak1992 » sob gru 27, 2014 10:55

Samochod byl podlanczany pod kompa;)na kompie nic nie pokazalo , mechanik ogladal go chyba ze 2 dni " mechanik ktory pracowal w w warsztacie vw za czasow produkcji mk4" i stwierdzil ze nic tam nie widac zasugerowal tylko zebym zmienil swiece na platynowe ngk ...pierwszy pomysl byl z tym ze ma za duza dawke paliwa i przepala w wydechu i strzela ale nie to bo z tym wszystko okej... dopiero jak podniosl auto na podnosik to zobaczyl ze kat jest wyciety i ten tlumik jest strasznie slabo pospawany ;/ jego diagnoza brzmiala tak " auto strzela poniewaz przez brak kata gromadzi sie za duzo spali w wydechy "


Wszystko pieknie he Ja wiem ze jednym strzal z rury by sie podobal bo naprawde niekidy fajnie to brzmi ... Ale ja bym wolal zyby jednak moj wydech pomrokiwal anie strzelal he :)
Dzieki za pomoc;)
A i Ozzy1979 mowisz ze ten zamiennik zlikiwduje strzaly? ;)



ozzy1979

Strzal z wydechu podczas zmiany biegu ;/ mk4 gti 1.8 t

Post autor: ozzy1979 » sob gru 27, 2014 15:08

plebaniak1992 pisze:A i Ozzy1979 mowisz ze ten zamiennik zlikiwduje strzaly?
Obojetnie jakiego kata wstawisz to zlikwiduje - normalne zjawisko, ale naprawdę po co? Strzał masz raz na jakiś czas, ja w Mk2 mam to non stop (auto ma specjalnie ustawiony zapłon) i bardzo mi sie to podoba :-) Ale kwestia gustu - jak Ci nie szkoda kasy to kupuj. Tylko pamiętaj, że kat zamiennik z alle za parę groszy to lipa.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk4 (1997 - 2005)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 32 gości