Falowanie obrotów, brak informacji z Vaga, film

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

K0J0T

Falowanie obrotów, brak informacji z Vaga, film

Post autor: K0J0T » wt paź 21, 2014 10:09

Witam serdecznie!

Problem wałkowany na wielu forach, jednak w moim przypadku nie jest to takie proste. Moje auto to Golf 4 1.6 16V z 2001 roku. Ma również zainstalowaną instalację gazową choć podkreślam, że samochód zachowuje się identycznie na benzynie jak i na gazie więc nie ma to znaczenia. Auto gdy osiągnie temperaturę silnika zaczyna na jałowym biegu wariować- obroty skaczą jak szalone a czasem gdy redukuję biegi i dojeżdżam do skrzyżowania nawet gaśnie. Podczas falowania obrotów zauważyłem, że oświetlenie też nie świeci stabilnie. Jeśli macie jakieś sugestie byłbym bardzo wdzięczny. Ostatnio wymieniłem świece, filtry, czujnik temperatury płynu, wtryski gazu (chociaż na benzynie ja wspomniałem chodzi tak samo). Przepustnica również została wyczyszczona a uszczelka nad nią jest nowa.
Poniżej filmik ukazujący mój problem:
[youtube][/youtube]



wojti2006
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 56
Rejestracja: pt lut 07, 2014 11:00

Falowanie obrotów, brak informacji z Vaga, film

Post autor: wojti2006 » wt paź 21, 2014 11:52

sprawdzałeś świece przewody cewkę ? mi podobnie chodził jak miałem pomyloną kolejność przerwodów WN



Awatar użytkownika
spinaczns
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: czw maja 22, 2014 21:53

Falowanie obrotów, brak informacji z Vaga, film

Post autor: spinaczns » wt paź 21, 2014 19:28

Brzmi jak by nie działał jeden cylinder. Miałem identyczne objawy (oznaczenie silnika AZD), plus migająca kontrolka silnika (VAG wykazywał błędy). Przyczyną okazała się być padnięta cewka zapłonowa.



Awatar użytkownika
koma44
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: pt wrz 19, 2014 21:48
Lokalizacja: Poznań

Falowanie obrotów, brak informacji z Vaga, film

Post autor: koma44 » wt paź 21, 2014 21:42

Odłącz na próbę egr jeżeli obroty nie ustabilizują się obstawiał bym którąś z cewek ,to ,że światła przygasają jest normalny przy mniejszych obrotach silnika.



K0J0T

Falowanie obrotów, brak informacji z Vaga, film

Post autor: K0J0T » śr paź 22, 2014 10:08

Co ciekawe dzieje się to to tylko gdy jest silnik rozgrzany. Już raz miałem uwaloną cewkę i auto pokazało Check Engine a obroty były zupełnie inne. Spróbuję z tym EGR bo w sumie często zaczyna mi falować gdy hamuję silnikiem podczas jazdy.



lelekCK
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: czw wrz 25, 2014 12:13

Falowanie obrotów, brak informacji z Vaga, film

Post autor: lelekCK » śr paź 29, 2014 14:14

Kolego K0J0T mam ten sam problem. Mam nawet to samo auto, ten sam rocznik ten sam silnik. tylko sama benzyna. Auto gdy złapie 90 stopni zaczynają falować obroty. Na postoju przy pełnym skręcie kierownicy auto gaśnie, przy dojeżdżaniu do skrzyżowania także potrafi zgasnąć. Co zrobiłem. Wymieniłem przepustnice na nową wraz z sterownikiem silnika. Auto było przepatrzone od A do Z m. in. przez mechanika elektryka ale nie pomogło. Diagnoza. Potrzebny remont silnika, taka mała kapitalka mechanik wyszacował koszt około 1 200 zł :( Czyli m.in. pierścienie ponieważ silnik nie trzyma ciśnienia i nie utrzymuje obrotów. Mam oddać auto w piątek do mechanika. Będę informował dokłanie co się zepsuło dokładnie. Ja jeszcze do tego mam problem z odpalaniem więc mogę mieć coś innego popsute.



K0J0T

Falowanie obrotów, brak informacji z Vaga, film

Post autor: K0J0T » wt lis 04, 2014 14:48

Ehh ja już kombinuję jak tylko się da. najgorsze, że nie wiadomo od czego zacząć nowa przepustnica, egr i co jeszcze? Muszę sprawdzić ciśnienie w kolektorze dolotowym vagiem może coś pokaże jakieś nieprawidłowości. Z tego co jeszcze wyczytałem to piszą, że może być nieszczelnie w rurze obok katalizatora. Daj znać co wymieniłeś i tak dalej. Powodzenia!



Awatar użytkownika
koma44
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: pt wrz 19, 2014 21:48
Lokalizacja: Poznań

Falowanie obrotów, brak informacji z Vaga, film

Post autor: koma44 » wt lis 04, 2014 18:18

Sprawdzałeś czy przy odpiętej sondzie jest tak samo?



Hubi14
Forum Master
Forum Master
Posty: 1932
Rejestracja: pt lis 22, 2013 23:00
Lokalizacja: Pabianice

Falowanie obrotów, brak informacji z Vaga, film

Post autor: Hubi14 » sob lis 08, 2014 14:39

zmierz kompresję silnika



K0J0T

Falowanie obrotów, brak informacji z Vaga, film

Post autor: K0J0T » pt lis 21, 2014 09:54

Powrót do przeszłości. Ciągle to samo bez zmian. Odkryłem kilka rzeczy. Przepustnica brudzi się co 2-3 tys km i trzeba ją czyścić. Zastanawiam się czy to przypadkiem nie w niej tkwi problem, bo po przekręceniu kluczyka na zapłon pojawiają mi się kontrolki epc oraz check engine, które wcześniej pomijałem bo przy zapalonym silniku gasną. Myślicie, że to może być mechanizm wewnątrz przepustnicy robiący za silniczek krokowy? To, że jest na niej syf to z czego może wynikać? Przepustnica otwiera się na 98% wg vaga i zawsze adaptacja kończy się sukcesem.



K0J0T

Falowanie obrotów, brak informacji z Vaga, film

Post autor: K0J0T » ndz lis 23, 2014 12:26

Moja przepustnica po 3 tysiącach km od wyczyszczenia zdjęcia góra + dół:

ObrazekObrazek
Można czyścić i adaptować co jakiś czas ale to całkowicie bez sensu. Skąd się bierze ten syf? Proszę o pomoc bo już ręce opadają. Falowanie obrotów jest bardzo wybiórcze raz falują tylko trochę w małym zakresie a czasem skaczą, że silnik gaśnie.
Dodam, że po odłączeniu EGR falują tak samo. Po odkręceniu korka oleju (słyszałem że przy stabilnych obrotach powinien falować) u mnie gdy obroty są ok, odkręcając korek nic się nie zmienia.



K0J0T

Falowanie obrotów, brak informacji z Vaga, film

Post autor: K0J0T » ndz lis 23, 2014 20:53

Tak wygląda pod świało, nie jest szczelna i na bank się cała nie domknie bo jest nierówna. Czy to może być to?
Obrazek



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8847
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Falowanie obrotów, brak informacji z Vaga, film

Post autor: marcin7x5 » pn lis 24, 2014 20:38

Wygląda na to, że EGR ciagle jest otwarty. Spróbuj go zaslepic fizycznie i zobacz czy będzie poprawa.



K0J0T

Re: Falowanie obrotów, brak informacji z Vaga, film

Post autor: K0J0T » pn lis 24, 2014 23:32

Hubi14 pisze:zmierz kompresję silnika
Hmm EGR też wymieniałem na inny i była poprawa ale przez tydzień widocznie miałem szczęście.
Dzisiaj badałem kompresję w cylindrach u mechanika. Opowiedziałem mu co dolega mojej golfinie i powiedział, że falujące obroty to normalka i nie wie co to może być... drugi zaś powiedział, że to może faktycznie coś być w samej przepustnicy (niedługo kupuję jakąś na podmiankę i zobaczymy)
Wyniki z cylindrów:
1. 19
2. 19,3
3. 19
4. 19
Wyniki wporzo?
Poniżejzdjęcie- zbadałem dzisiaj ciśnienie w kolektorze ssącym i proszę również o interpretację wyników
Obrazek


Ps. Gdy odłączam EGR silnik pracuje tak samo, świece są nowe, pracuje na wszystkich garach, adaptacje przepustnicy robione zawsze i zakończone sukcesem tak samo z EGR.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk4 (1997 - 2005)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości