Olej w gniazdach świec.

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

maselek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 119
Rejestracja: ndz kwie 13, 2014 17:59
Lokalizacja: Łódz

Olej w gniazdach świec.

Post autor: maselek » ndz paź 19, 2014 10:22

Witam wszystkich. Koledzy jestem posiadaczem golfa 1.4 16V. Wczoraj wymienialem swiece i stwierdzilem ze w dwuch gniazdach znajduje sie duza ilosc oleju. Jak juz przeczytalem na forach jest to nieszczelnosc pokrywy zaworow. Mam w zwiazku z tym takie pytania. Czy do zdjecia pokrywy zaworow trzeba rozpinac rozrząd? Slyszalem ze razem z pokrywa zdejmuje sie dwa walki? Jesli tak to sam sie raczej do tego nie zabiore i wstrzymam sie az bede wymienial rozrzad. I drugie pytanie. Czy pod pokrywa jest uszczelka czy uszczelnia sie odpowiednia pastą lub silikonem? Ciekawy jestem czy bede mógł to zrobic sam w warunkach garażowych?



Michal S
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: sob cze 21, 2014 13:35

Olej w gniazdach świec.

Post autor: Michal S » ndz paź 19, 2014 11:29

Pokrywa zaworów nie ma nic wspólnego z olejem w gniazdach, jak sama nazwa mówi pokrywa zakrywa tylko zawory. Olej w gniazdach swiec pochodzi z resztek z cylindrów wtłoczony przy rozruchu zimnego silnika-nieszczelności na tych cylindrach ew prowadnicach zaworów. Nieszczelna pokrywa zaworów to wycieki oleju na zewnątrz i pozalewana góra silnika. Pokrywa zawsze jest uszczelniana uszczelka. Jeżeli jest dobra kompresja, ładnie odpala i nie dymi na niebiesko, nie ma się czym przejmować, pozdr



maselek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 119
Rejestracja: ndz kwie 13, 2014 17:59
Lokalizacja: Łódz

Olej w gniazdach świec.

Post autor: maselek » ndz paź 19, 2014 12:17

Michał dziekuje za szybką odpowiedz. Jesli chodzi o dymienie to spoko, nie dymi wogóle. Zadymil po wymianie swiec bo gdy je wykrecilem resztki oleju dostaly sie do cylindra. Jesli chodzi o odpalanie pali od "pykniecia" wiec luzik. Ale powiem szczerze ze nie kumam skąd ten olej w dwóch gniazdach :-( Czytalem podobne posty i tam pisali cos o nieszczelnej pokrywie zaworów. Jeszcze raz dziekuje i pozdrawiam. Aha dodam ze silnik i pokrywa zaworow jest sucha i bez wyciekow.



Awatar użytkownika
Garry
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: czw cze 19, 2014 20:15
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Olej w gniazdach świec.

Post autor: Garry » ndz paź 19, 2014 12:26

Obrazek
Jeśli masz tak wyglądającą pokrywę, to powinna być uszczelka przecież gniazd świec zapłonowych.
Obrazek

Tak jak w 1.8 20V :) Dlatego masz olej w gniazdach świec, bo uszczelka padła.



maselek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 119
Rejestracja: ndz kwie 13, 2014 17:59
Lokalizacja: Łódz

Olej w gniazdach świec.

Post autor: maselek » ndz paź 19, 2014 12:55

Pokrywa zaworow wyglada tak jak na pierwszej fotce, czyli byc moze sa tam uszczelki podobne jak na drugiej fotce. Pozostaje pytanie czy przy wymianie tych uszczelek konieczne jest rozpinanie rozrzadu? Tzn. czy walki rozrzadu sa zamontowane w pokrywie? :hmm:



Awatar użytkownika
Garry
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: czw cze 19, 2014 20:15
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Olej w gniazdach świec.

Post autor: Garry » ndz paź 19, 2014 13:47

A nie uważasz, że brzmi to abstrakcyjnie? Żeby wałki były zamontowane "w pokrywie"? Jak sama nazwa mówi, to jest POKRYWA, a nie pokrywo-mocowanie wałków rozrządu.



maselek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 119
Rejestracja: ndz kwie 13, 2014 17:59
Lokalizacja: Łódz

Olej w gniazdach świec.

Post autor: maselek » ndz paź 19, 2014 14:28

Ok. Garry czyli rozumiem ze mozna to zrobic (uszczelnic) bez wiekszego problemu samemu? A co bys powiedzial na pierwszą odpowiedz do mojego postu którą dal Michał ?



jameess
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 453
Rejestracja: pt mar 24, 2006 16:52
Lokalizacja: zg

Olej w gniazdach świec.

Post autor: jameess » ndz paź 19, 2014 16:52

Michał S plecie mega bzdury, nie można tego brać w ogóle pod uwagę, widac chłop jet kompletnym dyletantem.


Garry pisze:A nie uważasz, że brzmi to abstrakcyjnie? Żeby wałki były zamontowane "w pokrywie"? Jak sama nazwa mówi, to jest POKRYWA, a nie pokrywo-mocowanie wałków rozrządu.
Nastepna bzdura, zdziwiłbyś się że tak w niektórych silnikach bywa.


U ciebie jest uszczelka do wymiany, ale kup jakąś dobrą i nie żałuj grosza.



Awatar użytkownika
Fafik258
Forum Master
Forum Master
Posty: 1096
Rejestracja: wt mar 16, 2010 23:47
Lokalizacja: Starogard Gdański
Kontakt:

Olej w gniazdach świec.

Post autor: Fafik258 » ndz paź 19, 2014 17:38

Walkowane sporo razy. Pasta nie uszczelka. Trzeba rozpiac rozrzad bo pokrywa jest z walkami



maselek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 119
Rejestracja: ndz kwie 13, 2014 17:59
Lokalizacja: Łódz

Olej w gniazdach świec.

Post autor: maselek » ndz paź 19, 2014 17:41

Jameess dzieki za opinie, jak tylko bede mial chwilke to podjade do intercarsu i rozejze sie za uszczelką. Powiedzcie mi jeszcze czy dam rade to wymienic bez pomocy mechanika? Nie chcial bym czegos popsuc... Co bedzie mi potrzebne i czy uzywac jakiejs pasty lub silikonu do uszczelnienia z nową uszczelką?



maselek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 119
Rejestracja: ndz kwie 13, 2014 17:59
Lokalizacja: Łódz

Olej w gniazdach świec.

Post autor: maselek » ndz paź 19, 2014 17:47

A jednak pokrywa z wałkami??? Ilu ludzi tyle opinii :banghead: No to chyba dopiero sie tym zajme przy wymianie rozrządu......



Awatar użytkownika
Fafik258
Forum Master
Forum Master
Posty: 1096
Rejestracja: wt mar 16, 2010 23:47
Lokalizacja: Starogard Gdański
Kontakt:

Olej w gniazdach świec.

Post autor: Fafik258 » ndz paź 19, 2014 18:17




Awatar użytkownika
Garry
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: czw cze 19, 2014 20:15
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Re: Olej w gniazdach świec.

Post autor: Garry » ndz paź 19, 2014 18:30

Ok! Ja przepraszam! Nigdy w życiu nie widziałem jeszcze pokrywy z walkami! Przyznaje się do błędu! Kolega Fafik wyczerpał temat swoim linkiem. Tam są wszystkie odpowiedzi :-)

Tapnięte z mojej Xperia M2 ;-)



maselek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 119
Rejestracja: ndz kwie 13, 2014 17:59
Lokalizacja: Łódz

Olej w gniazdach świec.

Post autor: maselek » ndz paź 19, 2014 18:42

Fafik258 dziekuje bardzo za odpowiedz i link z fotkami :D. Obejzalem i raczej sam sie za to nie zabiore. Mam za małą wiedze i umiejetnosci. Zlece to mechanikowi jak bede wymienial rozrząd, a to jeszcze troche. Narazie bede smigal tak, nic sie chyba nie stanie. Jeszcze raz dziekuje za fachową pomoc! Pozdrawiam.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk4 (1997 - 2005)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 46 gości