Duży wyciek oleju... Golf 4 1.4

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

DjMatias
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: sob cze 28, 2014 21:07
Lokalizacja: WGS / EKU

Duży wyciek oleju... Golf 4 1.4

Post autor: DjMatias » sob cze 28, 2014 21:25

Siemka, potrzebuje waszej pomocy. Dzisiaj oglądałem silnik w golfie i zauważyłem pocenie się w tych miejscach. Porobiłem trochę fotek aby było wam lepieji teraz mam do was pytanie. Czy dobrze myślę czy to leci z uszczelki pod pokrywą zaworów ?

Obrazek

Obrazek

Obrazek



jogi55

Re: Duży wyciek oleju... Golf 4 1.4

Post autor: jogi55 » ndz cze 29, 2014 19:20

Witam!
Informuje kolegę, że w tym silniku nie ma klasycznej uszczelki pod pokrywę zaworów - pokrywa jest uszczelniona za pomocą środka w specyfikacji VW "D18800A1". Należy zdjąć plastikową osłonę rozrządu i być może uda sie ustalić miejsce wycieku - należy dokładnie obejrzeć uszczelniacze wałków rozrządu, połączenie pokrywy zaworów z głowicą oraz połączenie głowicy z kadłubem silnika, bo mozliwy jest też przeciek poprzez nieszczelną uszczelkę głównego kanału olejowego do głowicy silnika. Proszę pamiętać, że nie należy pochopnie odkręcać pokrywy zaworów, ponieważ w tym silniku praktycznie cały rozrząd znajduje się w tej pokrywie. Powodzenia w naprawie!



DjMatias
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: sob cze 28, 2014 21:07
Lokalizacja: WGS / EKU

Re: Duży wyciek oleju... Golf 4 1.4

Post autor: DjMatias » ndz cze 29, 2014 21:05

Uuuu to widzę że to grubsza sprawa. To u mnie w V6 nie ma takich problemów :P jakiś manual/ porady które przydadzą mi się przy próbie naprawy ?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk4 (1997 - 2005)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 33 gości