Automat. skrzynia a wymiana w niej oleju ???

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
djchopin
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 49
Rejestracja: pn sty 03, 2011 18:49
Lokalizacja: Bytom

Automat. skrzynia a wymiana w niej oleju ???

Post autor: djchopin » pn cze 16, 2014 20:26

Witam.
Mam Golfa IV z 2003 r. 1.6, 8V z automatyczną skrzynią biegów i pytanie moje właśnie dotyczy tej ostatniej właśnie.... Otóż jak się dowiedziałem w serwisach, które niby mają autoryzację VW- uwaga - "w mojej skrzyni nie wymienia się oleju" (???). Jest to moje pierwsze auto w automacie stąd moje zdziwienie, ponieważ znajomi którzy mają inne marki również w automacie wymieniają olej w skrzyni średnio raz w roku (mniej więcej). Ja dzwoniłem do jednego z punktów, gdzie po sprawdzeniu nr VIN podano mi informację iż nie mam się czym martwić jeśli chodzi o wymianę oleju w skrzyni, ponieważ mój model nie przewiduje wymian oleju, chyba że- cytuje: "auto jest eksploatowane w państwach o bardzo wysokich temperaturach powietrza, czyli powyżej 45 st C".
Czy to możliwe by mój automat faktycznie nie wymagał wymianu oleju po roku, dwóch czy nawet 5 latach?


==============
GG - 2741527
Skype - djchopin

Awatar użytkownika
dr.house
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 377
Rejestracja: pn lut 06, 2012 11:05
Lokalizacja: Warszawa-Bródno

Automat. skrzynia a wymiana w niej oleju ???

Post autor: dr.house » wt cze 17, 2014 13:30

To jest trochę tak jak z ubytkiem oleju. Producent wskazuje, że zużycie 1l/1000km jest OK.
Ja tam bym wymienił, to nie jest jak z Marcedesem W123 gdzie producent nie podaje procedury naprawy mostu napędowego, ponieważ nie przewiduje jego awarii.

Powinno wymieniać się raz do roku i tego bym się trzymał.
Ostatnio zmieniony wt cze 17, 2014 14:12 przez dr.house, łącznie zmieniany 1 raz.


Było:
Golf MK4 1.4 16V AKQ ->SWAP-> 1.8 20V AGN
Jest:
Audi A6 2.4 V6 Quattro ARJ

Awatar użytkownika
JonnyQuest
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 146
Rejestracja: pt mar 08, 2013 00:08

Automat. skrzynia a wymiana w niej oleju ???

Post autor: JonnyQuest » śr cze 18, 2014 01:23

djchopin pisze:"w mojej skrzyni nie wymienia się oleju"
Prędzej autoryzacje na kraje afrykańskie, dobrze znają się na temperaturach, specjalność: eksploatacyjna temperatura pracy silnika wraz z skrzynią biegów.

Wystarczy że dotkniesz automata po jeździe w mieście, w korkach ! ...

zeszyty VW sugerują, lecz nie obowiązkowo:
płyn ATF wymiana co 60 tys. i nie ma mowy o żadnych ciężkich warunkach


Najlepiej jak mogę doradzić to zawsze wymianę wszelakich filtrów, pasków, płynów po zakupie auta a w tym ATF
Ale prawda jest taka że i bez wymiany też pojedziesz ...


Wysłano z klapka KUBOTA z użyciem Tapczantalk

ozzy1979

Automat. skrzynia a wymiana w niej oleju ???

Post autor: ozzy1979 » śr cze 18, 2014 07:00

dr.house pisze:Powinno wymieniać się raz do roku i tego bym się trzymał.
Chyba cie poniosło i to totalnie. Ja nawet w starej generacji automacie z USA mam zalecenie wymiany co 30 tyś km, ale raz do roku??? To juz chyba totalna przesada.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk4 (1997 - 2005)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 35 gości