Olej wokół świecy 1.6 SR

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
sklejku
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 359
Rejestracja: ndz lut 14, 2010 21:52
Lokalizacja: Sanok
Kontakt:

Olej wokół świecy 1.6 SR

Post autor: sklejku » pt sty 17, 2014 11:47

Witam, zauważyłem dziś ze jedna ze świec jest zamoczona w oleju, uszczelka pod deklem nie puszcza bo byla zmieniona ostatnio, po odpaleniu wiadac jak uchodzi delikatnie powietrze między gwintem, pytanie moje skad ten olej... Auto jezdzi normalnie, czy wystarczy dokręcenie swiecy? Bardzo ciężki jest do niej dostęp. Świece były zmieniane 2 miesiące temu, czyżby mechanik za lekko dociągnoł jedna świece? Czy uszczelka pod glowicą puszcza olej? Dzięki za odpowiedź.


Zawsze warto mieć pod nogą więcej niżeli mniej ale w głowie mieć więcej jak w nodze to tak ku przestrodze

Awatar użytkownika
dodek233
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 132
Rejestracja: śr lut 06, 2013 18:17
Lokalizacja: Łańcut

Olej wokół świecy 1.6 SR

Post autor: dodek233 » pt sty 17, 2014 17:31

Podstawa to umyc dokladnie silnik. Sciagnij kolektor ssący bo inaczej ciezko bedzie ci zdiagnozowac przyczyne. olej z pod dekla moze cieknac ale moze i swieca luzno chodzic czyli wyrobiony gwint ale w to watpie bo pewnie juz by wyszczelila jak pocisk z czolga :hmm: . Zbadaj dokladnie uszczelke pod glowica moze to byc przyczyna cieknacego oleju



Awatar użytkownika
sklejku
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 359
Rejestracja: ndz lut 14, 2010 21:52
Lokalizacja: Sanok
Kontakt:

Olej wokół świecy 1.6 SR

Post autor: sklejku » pt sty 17, 2014 17:39

dodek233 pisze:Zbadaj dokladnie uszczelke pod glowica moze to byc przyczyna cieknacego oleju
Uszczelkę pod głowicą nie sprawdzę raczej bez ściągnięcia głowicy, olej czysty na bagnecie, płynu nie ubywa, układ dolotowy czysty od filtra począwszy, z pod dekla nie cieknie na 100% uszczelka wymieniona i obserwowałem czy nie ma zacieków, powietrze widać że uchodzi kolo świecy jak auto pracuje bo było mokro to widać "bąbelki", zastanawia mnie jedno że jak to może być wina uszczelki pod głowicą skoro świeca jest wkręcona poza uszczelnieniem.


Zawsze warto mieć pod nogą więcej niżeli mniej ale w głowie mieć więcej jak w nodze to tak ku przestrodze

Awatar użytkownika
dodek233
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 132
Rejestracja: śr lut 06, 2013 18:17
Lokalizacja: Łańcut

Olej wokół świecy 1.6 SR

Post autor: dodek233 » sob sty 18, 2014 14:04

Masz racje a świeca luzno chodzi na boki ? Sproboj moze ja poprostu dokrecic ...



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk4 (1997 - 2005)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości