ubytek płynu chłodniczego

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
btard
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 513
Rejestracja: sob mar 17, 2012 17:03

ubytek płynu chłodniczego

Post autor: btard » śr wrz 25, 2013 18:02

Zrobiło się zimniej i od razu kontrolka dała o sobie znać. Po 12 tysiącach od ostatniej dolewki zabrakło płynu chłodniczego (od max do włączenia kontrolki), dolałem do maxa i po 200km znowu kontrolka. Komorę silnika obejrzałem dokładnie od góry, szedłem po łączeniach i wszystko suche. Położyłem biały ręcznik papierowy pod termostat - przejechałem się 30km i jest dalej idealnie suchy. Co to może być, że raz 700ml płynu schodzi w 200km, czasem w 2500km a czasem w 12 tysiecy? Nagrzewnicę wykluczam - nie ma dymu z nawiewów, ani tłustych szyb, pod dywanikami sucho. Olej w kolorze oleju, bez masła - węże od chłodnicy miękkie, obydwa ciepłe. Co jeszcze można sprawdzić - wymienić? Walczę z tym drugi rok, zaraz doleję jakiegoś uszczelniacza :los2:


Silnik taki jak pod avatarem - AKQ 1.4 16V



Awatar użytkownika
Fafik258
Forum Master
Forum Master
Posty: 1096
Rejestracja: wt mar 16, 2010 23:47
Lokalizacja: Starogard Gdański
Kontakt:

ubytek płynu chłodniczego

Post autor: Fafik258 » śr wrz 25, 2013 19:04

Jest gaz?



Awatar użytkownika
btard
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 513
Rejestracja: sob mar 17, 2012 17:03

ubytek płynu chłodniczego

Post autor: btard » śr wrz 25, 2013 19:28

Jest, zapomniałem o tym wspomnieć. Trójniki suche i opaski sprawdzone - pomacane ręką w celu poszukania tłustych/mokrych plam.



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8847
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

ubytek płynu chłodniczego

Post autor: marcin7x5 » czw wrz 26, 2013 12:02

Byc może reduktor jest nieszczelny.



Awatar użytkownika
piotrek.radom
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 127
Rejestracja: śr wrz 08, 2010 19:18
Lokalizacja: Radom

ubytek płynu chłodniczego

Post autor: piotrek.radom » pt wrz 27, 2013 12:44

Prawdopodobnie gdzieś skapuje płyn na gorący silnik i od razu odparowuje. Proponuje sprawdzić pompę wody czy nie podcieka przypadkiem. Sprawdź również czy płynu ubywa ci podczas jazdy czy jak postawisz auto na noc.
Przerabiałem ten temat u siebie w skodzie octavii 1.9 tdi. Objaw był taki, że podczas jazdy nawet gram płynu nie ubywał, jak tylko postawiłem go na noc to nad ranem pusty zbiorniczek. Co się okazało po pewnym czasie był przedmuch z jednego cylindra do kanału wodnego - wydmuchana uszczelka pod głowicą. Masła ani objawów typu mieszanie się płynu z olejem nie było. Po zgaszeniu silnika po kilkunastu minutach ciśnienie wywalało przez kanał przelewowy w zbiorniczku płyn. Walczyłem z tym 3 miesiące. Nie chcę cię straszyć dlatego na początek posprawdzaj pompę wody i kiedy ubywa płyn.Pozdro



Awatar użytkownika
bugatti415
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 168
Rejestracja: śr kwie 24, 2013 11:16
Lokalizacja: Swidnica

ubytek płynu chłodniczego

Post autor: bugatti415 » pt wrz 27, 2013 20:26

A u mnie znowu inny przypadek jest z malym ubytkiem plynu ze zbiorniczka.Tak gdzies okolo tygodnia.Przez przypadek dzisiaj zajrzalem pod maske i zauwazylem ze gorna czesc skrzyni biegow jest mokra.Okazalo sie ze czujnik temperatury puszcza,A wymieniany 2500 km temu.Nowka oryginal.Takie badziewie teraz robia.Naszczescie wymieniany byl w warsztacie i jeszcze na gwarancji.Jutro jade na wymiane.Ale co ciekawe jak silnik zimny to skrzyna sucha i nie dalo sie zauwazyc zadnych wyciekow,okolice czujnika tez suche.Dopieru po rozgrzaniu silnika,najlepiej po powrocie z trasy wiadac wszystko jak na dloni.Wiadomo cisnienie robi swoje.Sprawdz zatem czy czujnik temperatury ci nie puszcza.U mnie dodatkowo przy tej nieszczelnosci pojawily sie bledne wskazania temperatury naliczniku.Wiec ewidetnie czujnik uszkodzony.



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8847
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

ubytek płynu chłodniczego

Post autor: marcin7x5 » pn wrz 30, 2013 14:30

Ciekawe czy jak ci wymieniali to razem z uszczelka czy tylko sam czujnik wsadzili.



Awatar użytkownika
bugatti415
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 168
Rejestracja: śr kwie 24, 2013 11:16
Lokalizacja: Swidnica

ubytek płynu chłodniczego

Post autor: bugatti415 » pn wrz 30, 2013 19:33

W sobote bylem na warsztacie.Przyczyna okazala sie uszczelka przy czujniku.Zrobila sie twarda.Troche chyba za szybko...2500km ? :kac: Pewnie bylo tak jak mowisz,czujnik nowy uszczelka stara.Ale teraz juz ok.Nic nie cieknie.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk4 (1997 - 2005)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 24 gości