problem z olejem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Torf
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: śr lip 31, 2013 15:29

problem z olejem

Post autor: Torf » śr lip 31, 2013 15:56

Witam, problem mam w aucie z silnikiem 1.4 16V, kilka dni temu sprawdzałem poziom oleju, uzupełniłem go , ale zauważyłem lekko zaolejone świece. Dzisiaj jadąc zapaliła mi się lampka od oleju, zatrzymałem się, sprawdziłem bagnetem, poziom zerowy, dolałem troche oleju widziałem jak przepuszczał olej pod miską na śrubach i jakby dymił się troche, silnik ostygł dolałem oleju , odpaliłem i pod świecami gotował sie olej ? co to możę być?



Awatar użytkownika
Developers
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 593
Rejestracja: pn kwie 30, 2012 19:51
Lokalizacja: Garageee
Auto: GULF MK II AUDI S3 8L

problem z olejem

Post autor: Developers » śr lip 31, 2013 16:08

Uszczelka pod głowicą za pewne kiedyś za gotowałeś go lub dobrze mu dałeś na zimnym.... Zobacz czy w zbiorniczku tam gdzie masz płyn chłodzący nie ma plam oleju.


Mieć mniej, żeby mieć więcej. To wymaga poświęceń. Spójrz głębiej, żeby dostrzec. To co najcenniejsze, to co najważniejsze....
https://www.facebook.com/Golf-MK-II-1817132551907679/

Torf
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: śr lip 31, 2013 15:29

problem z olejem

Post autor: Torf » śr lip 31, 2013 16:20

temperatura silnika była 90 stopni, wróciłem od mechanika, kazał mi wyczyścić odme, spuścić olej, nalać oleju napędowego na 1 minute , spuścić olej napędowy , wymienić film oleju i wlać półsyntetyku oleju i co sądzicie ?



ozzy1979

problem z olejem

Post autor: ozzy1979 » śr lip 31, 2013 18:05

Torf pisze:nalać oleju napędowego na 1 minute
Zmień mechaniczynę, bo chłopina została w latach 60-tych w epoce warszawy, zuka i innych trucheł. Takie operacje to niech sobie ćwiczy na własnym silniku. Gratuluję mu głupoty. Zadaj mu pytanie, czy wie, jaką lepkość ma ON, a jaką olej... Zaiste - katować silnik na ON przez 1 minutę... :rotfl:



Alexandre
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 105
Rejestracja: pn lut 06, 2012 01:21
Lokalizacja: Olesno, woj. Opolskie

problem z olejem

Post autor: Alexandre » śr lip 31, 2013 23:55

to to bym nie polecił chyba nawet największemu wrogowi
może mechanikiem nie jestem ale jakie ropa będzie miała smarowanie ? do tego żeby nic nie wybuchło ani się nie zapaliło a kompresja zaraz w dół :satan:



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8846
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

problem z olejem

Post autor: marcin7x5 » czw sie 01, 2013 10:29

Byc może masz przedmuchy na pokrywie zaworów stąd olej na swiecach.



Awatar użytkownika
Developers
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 593
Rejestracja: pn kwie 30, 2012 19:51
Lokalizacja: Garageee
Auto: GULF MK II AUDI S3 8L

problem z olejem

Post autor: Developers » czw sie 01, 2013 11:24

Najlepiej zrób zdjęcie i dodaj wtedy ocenimy gdzie problem leży


Mieć mniej, żeby mieć więcej. To wymaga poświęceń. Spójrz głębiej, żeby dostrzec. To co najcenniejsze, to co najważniejsze....
https://www.facebook.com/Golf-MK-II-1817132551907679/

Michał33
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: śr cze 12, 2013 12:24

problem z olejem

Post autor: Michał33 » czw sie 01, 2013 15:15

Golf IV 1.6 benzyna 1999r, / Witam . Mój problem z olejem jest następujący przy przebiegu 188 000 ( po kupnie ) zmieniłem olej w warsztacie na MOBIL pół syntetyczny. po jakimś czasie zauważyłem że na bagnecie jest mało oleju ale był on pomiędzy min a max. ostatnio przy rutynowym sprawdzaniu ( 191 000 ) ok 2 miesiącach bagnet ku mojemu zdziwieniu był kompletnie suchy ! na silniku ani pod nim nie mam absolutnie żadnego wycieku, zbiornik chłodniczego płynu również w środku czysty , nie kopci nie muli po prostu nic, jedynie przy korku jest ślad tgzw. kaszy lecz taki też był przy kupnie z komisu. nic nie wskazywałoby że jest coś nie tak gdyby nie te rutynowe sprawdzanie poza od czasu do czasu po nagrzaniu skakanie obrotów z 900 do 1100. dziś dostałem diagnozę iż są to padnięte pierścienie koszt całkowity 2,500 tyś. Jaka jest wasza opinia ? robić ? nie robić ? dolewać olej ?



Awatar użytkownika
ggregorii
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 295
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 15:08
Lokalizacja: LKR
Kontakt:

problem z olejem

Post autor: ggregorii » czw sie 01, 2013 17:56

Michał33 pisze:dziś dostałem diagnozę iż są to padnięte pierścienie koszt całkowity 2,500 tyś. Jaka jest wasza opinia ? robić ? nie robić ? dolewać olej
Na pewno koszt nie jest aż tak doży jeśli to tylko pierścienie. A to czy dolewać to zależy od ciebie czy chcesz to robić w końcu i tak będziesz musiał raczej zmienić te pierścienie. Chyba że preferujesz moto-doktora ale to syf na krótka metę.


Niech Golf bedzie z Tobą :)
Posiadam kabelek + VAG w razie czego pomogę. Pisać !!!!
Specjalista w 1.6 SR - AKL- :)

Alexandre
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 105
Rejestracja: pn lut 06, 2012 01:21
Lokalizacja: Olesno, woj. Opolskie

problem z olejem

Post autor: Alexandre » czw sie 01, 2013 17:57

napisz coś więcej o twoim golfie, kiedy go kupiłeś i ile zrobiłes kilometrów, czy psuje się czy raczej zadbany i bezawaryjny oprócz oleju oczywiście,

a co do oleju właśnie śmiem twierdzić jak piszesz że z komisu to przy kupnie nie miał 188kkm tylko więcej
i na koniec może zapodaj mu normalny gęsty mineralny 15W-40 jakiegoś Mobila albo Valvoline MaxLife czy jakoś tak do bardziej zużytych silników
i ile Ci bierze tego oleju ?



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5936
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

problem z olejem

Post autor: grg474 » czw sie 01, 2013 18:55

marcin7x5 pisze:Byc może masz przedmuchy na pokrywie zaworów stąd olej na swiecach.
na pewno masz rację :pub:
Michał33, 2500 to raczej cena wymiana pierścieni z robotą głowicy, wymianą rozrządu i jeszcze jakimiś dodatkami


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

ozzy1979

problem z olejem

Post autor: ozzy1979 » czw sie 01, 2013 19:18

Alexandre pisze:i na koniec może zapodaj mu normalny gęsty mineralny 15W-40
Jezus, człowieku, nim palniesz bzdurę to poczytaj trochę choć podstawowych informacji o olejach! Gesty minerał?? Kompletnie nie wiesz o czym piszesz. Minerał to zaprzeczenie normalnego oleju, gdyż ma duza lepkość na zimno a w stanie normalnej pracy silnika ma małą lepkość, co wybitnie przyspiesza degradację silnika. I nie dziwota, że przy takich radach tyle zajechanych kibli prycha w Polandzie...



Michał33
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: śr cze 12, 2013 12:24

problem z olejem

Post autor: Michał33 » czw sie 01, 2013 20:07

Co do samochodu to kupiłem go ok 2 miesiące temu. Jestem jego pierwszym właścicielem w Polsce, wcześniej był użytkowany w Niemczech. Ogólnie samochód jak na rok 99. jest bardzo zadbany, problemy jakie w nim miałem to były zacinające się wycieraczki które przy dalszym użytkowaniu ustabilizowały się i są ok. zmieniłem rozrząd z nowego na nowy ponieważ nie zaufałem napisowi farbą na obudowie plastikowej silnika . Problemów silnikowych nie miałem wręcz żadnych, pracuje cicho równo 900 obrotów tym że rzadko przy dużej temperaturze obroty na luzie wzrastają do 1100 na jakiś czas. Tym bardziej zaniepokoił mnie ten problem ze znikającym olejem ponieważ nic na to nie wskazuje. Jedynie ten korek ( zdjęcie ) chociaż wydaje mi się że ze względów na używanie samochodu na krótkich odcinkach przez właściciela.Obrazek



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8846
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

problem z olejem

Post autor: marcin7x5 » pt sie 02, 2013 10:10

Kiedys na forum był opisany podobny przypadek dziwnego znikania oleju. Tam okazało sie w finale, że ten pomaranczowy plastyk na bagnecie był luźno i sie przesuwał przez co oszukiwał na wskazaniu. Było to tez własnie w silniku SR. Być może masz ten sam problem. Warto też sprawdzic ten plastyk na rurce w która wsuwa sie bagnet czy siedzi sztywno.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk4 (1997 - 2005)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości