błąd lambdy

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

piotero
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: wt lip 17, 2012 11:25

błąd lambdy

Post autor: piotero » wt kwie 09, 2013 21:25

Witam. Jestem posiadaczem golfa 4 1.6 benzyna. pewnie bylo kilka tematow z tym zwiazanych ale nie doczytalem konkretnej odpowiedzi. Kod silnika APF. Auto ma zalozona instalacje gazowa. problem jest na benzynie. Lpg nie uzywam jakis czas. : na jałowym biegu obroty silnika nie sa rowne. Silnik jakby sie dławil lekko , spadki obrotów. po podlaczeniu VAGa wyskoczyly mi 3 błedy dotyczace sondy lambda :17524,17511,17526. CZy to moze byc przyczyna nierownych obrotów? Przepustnica czyszczona po adaptacji i nie pomoglo, zmianialem na inna tez z takiego auta i tez nie pomoglo. Czy sonda lambda albo obie bo sa 2 moge byc uszkodzone?? prosze o konkretniejsze odpowiedzi.

Pozdrawiam



Tomasz73
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 68
Rejestracja: śr mar 13, 2013 16:25

błąd lambdy

Post autor: Tomasz73 » pt kwie 12, 2013 00:29

Jak po wykasowaniu błędy powracają na zimnym silniku to sprawdz opór grzałki w sądzie i jej zasilanie ,na wtyczce sondy szary i biały około 4 - 10 omów i zasilanie 12 v , ale to raczej coś innego spradz szczelność całego dolotu .



Awatar użytkownika
KubaMek
Sprzedam Opla
Sprzedam Opla
Posty: 342
Rejestracja: ndz kwie 17, 2011 12:28
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

błąd lambdy

Post autor: KubaMek » sob kwie 13, 2013 10:17

Miałem podobne objawy okazało się, że tylko sonda lambda była odkręcona. Tylko w moim przypadku jest jedna.



piotero
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: wt lip 17, 2012 11:25

błąd lambdy

Post autor: piotero » czw kwie 18, 2013 20:54

Pojade na warsztat chyba bo nic z tego nie będzie. Dam jutro znać co stwierdzili. Znajomy elektryk mówi ze to grzalka ale nie ma czasu zajrzec.



piotero
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: wt lip 17, 2012 11:25

Re: błąd lambdy

Post autor: piotero » czw kwie 18, 2013 21:02

Tomasz73 pisze:Jak po wykasowaniu błędy powracają na zimnym silniku to sprawdz opór grzałki w sądzie i jej zasilanie ,na wtyczce sondy szary i biały około 4 - 10 omów i zasilanie 12 v , ale to raczej coś innego spradz szczelność całego dolotu .
Ale czy by wywołało wtedy błąd o obwodzie grządki? Moim zdaniem raczej by to było coś z mieszanką ze uboga lub bogata. A takie mi wywołało na LPG. Odkąd nie używam gazu nie powracają.



piotero
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: wt lip 17, 2012 11:25

Re: błąd lambdy

Post autor: piotero » sob kwie 20, 2013 20:55

Tomasz73 pisze:Jak po wykasowaniu błędy powracają na zimnym silniku to sprawdz opór grzałki w sądzie i jej zasilanie ,na wtyczce sondy szary i biały około 4 - 10 omów i zasilanie 12 v , ale to raczej coś innego spradz szczelność całego dolotu .

Kolego zrobiłem fotke wtyczki do sondy. Po zmierzeniu rezystancji na przewodach szarym i białym stwierdziłem ze obwód jest przerwany(brak reakcji miernika).Napięcia na pinach do ktorej sa spiete biały i szary to tylko 3,9 V.Co jest nie tak? Jeszcze mnie zastanawia takie coś przy wtyczce jak na zdjęciu. Możecie podpowiedzieć co to? Po zdjęciu zaślepki widoczny jest tam jakiś osad.

Obrazek



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk4 (1997 - 2005)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości