Czasem nie chce odpalić

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Wosiu84
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: wt gru 18, 2012 23:51

Czasem nie chce odpalić

Post autor: Wosiu84 » sob gru 22, 2012 01:37

Witam wszystkich.

Posiadam Golfa IV 1,6SR silnik AKL. Mam w nim problem z odpalaniem. Byłem u mechanika który podłączył golfika pod komputer i nie wykryło żadnych błędów. Problem polega na tym, iż raz na jakiś czas (losowy) golf nie chce odpalić. Zauważyłem że jak go kręcę wiele razy, rozładowuje akumulator i jest na tzw. ostatni strzał to odpala. Próbowałem odłączać akumulator jak nie chciał odpalać. Po testach i odłączeniu akumulator nadal nie odpalał. Wydaje mi się że po odłączeniu czujnika wału (wtyczka przy lewej świecy) i ponownym podłączeniu, a następnie odłączeniu akumulator (i podłączeniu) auto odpala. Nie wiem czy to zbieg okoliczności czy może czujnik wariuje. Raz zdarzyło się że po zjechaniu z krawężnika auto zgasło.

Pozdrawiam



Awatar użytkownika
JaskoDZA
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 680
Rejestracja: pt gru 07, 2012 17:27
Lokalizacja: Ząbkowice Śląskie/Ciepłowody

Czasem nie chce odpalić

Post autor: JaskoDZA » śr gru 26, 2012 11:43

Może jest przewód wysokiego napięcie gdzieś pękniety i nie ma zapłonu. Sprawdz dokładnie te przewody przy świecach jak i przy cewce. Sprawdź też dokładnie kostkę od czujnika wału.



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8846
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Czasem nie chce odpalić

Post autor: marcin7x5 » śr sty 02, 2013 15:55

Sprawdź czy daje ci iskrę w tym momencie jak masz problemy z odpaleniem. Jeżeli nie to do sprawdzenia czujnik położenia wału G28. Brak sygnału z niego to brak zapłonu. To samo dotyczy wtrysku paliwa.



Wosiu84
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: wt gru 18, 2012 23:51

Czasem nie chce odpalić

Post autor: Wosiu84 » śr mar 27, 2013 17:33

Witam
Problemem były zapchane rury od powietrza tzw odma i ta rura nad nią. Po wyczyszczeniu białego osady od oleju wszystko wróciło do normy. Dziękuję za odpowiedzi.

Pozdrawiam



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk4 (1997 - 2005)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 40 gości