Bora 2.0 nie pali na jeden cylinder

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Cytryn
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: ndz gru 16, 2012 20:42
Lokalizacja: Kraków

Bora 2.0 nie pali na jeden cylinder

Post autor: Cytryn » ndz gru 16, 2012 22:26

Jestem nowy więc się witam - siema wszystkim :)
Wczoraj stałem się posiadaczem Bory 2.0 4Motion z 2001 roku. Samochód oglądałem i sprawdziłem wcześniej u mechanika, wszystko było ok, ale wczoraj jak przyjechałem sfinalizować transakcję, w połowie "przejażdżki przed zakupem" silnik zaczął pracować na 3 cylindrach i wywaliło błąd check engine. Podpięliśmy komputer i pokazało błąd "Misfire Detected" na pierwszym cylindrze, nasze przypuszczenie - skończyła się świeca. Od razu podjechaliśmy do mechanika i wymieniliśmy ją na nową (3 pozostałe zostały, dostałem nowe z kompletu, żebym wymienił sobie je już sam). Wszystko się uspokoiło i chodziło jak należy, więc kupiłem ten samochód. Wróciłem nim do domu 300km, dzisiaj zrobiłem jakieś 30km i znowu to samo - nie pali na jeden cylinder i ta sama kontrolka na desce. Nie mam VAGA, żebym sam sprawdził co jest grane. Jutro jadę do mechanika na wymianę reszty świec. Jeśli okaże się, że to jednak nie to, macie jakieś pomysły co to może być?



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8847
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Bora 2.0 nie pali na jeden cylinder

Post autor: marcin7x5 » pn gru 17, 2012 13:51

Poczytaj sobie o wypadających zapłonach własnie w tym silniku. Jest tu kilka takich tematów jak i o słynnym braniu oleju. Byc może, że padają cewki na świecach ( o ile je masz zamiast klasycznych kabli zapłonowych). Najlepiej to podpiąc pod kompa i sprawdzic czy wypadanie jest na tym samym cylindrze czy na innym.



Cytryn
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: ndz gru 16, 2012 20:42
Lokalizacja: Kraków

Bora 2.0 nie pali na jeden cylinder

Post autor: Cytryn » sob sty 12, 2013 17:26

Okazało się, że kable miałem przełamane (wyglądało też jakby były poprzegryzane), wszystko jest teraz ok, a błędy jak się później okazało wyskakiwały na różnych cylindrach. W każdym razie wszystko w porządku i mam przy okazji nowe świece + kable.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk4 (1997 - 2005)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 66 gości