skrzynia biegów 1.6 sr

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

kkkuba
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: sob sty 07, 2012 00:17

skrzynia biegów 1.6 sr

Post autor: kkkuba » sob gru 08, 2012 14:08

Witam... Mam okazję kupić od znajomego golfa 4 sr. Auto sprawdzone, wszystko pięknie cacy itd. Ale do rzeczy - jak wiadomo skrzynie biegów nie grzeszą wytrzymałością
i jedyną radą jest wywalenie tych nieszczęsnych nitów. Mój mechanik jednak stwierdził, że wsadzenie śrub nie bardzo pomoże i po tym zabiegu
skrzynia prędzej czy później też się rozpadnie :shock: I teraz to już nie wiem czy faktycznie te śruby nie dają rady czy już może powoli mam rozglądać się za nowym
mechanikiem? Dodam, że na chwilę obecną skrzynia nie szarpie, nie wydaje żadnych dziwnych dźwięków itp - skrzynia DLP.



Awatar użytkownika
PinkFloyd
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3551
Rejestracja: wt paź 17, 2006 08:53
Lokalizacja: USA

skrzynia biegów 1.6 sr

Post autor: PinkFloyd » sob gru 08, 2012 14:51

Co za mechanik, bład konstrukcyjny skrzyni lezy w słabej jakości nitów które strzelaja i doprowadzaja do awarii skrzyni, wymiana na sruby i skrzynia chodzi i nie jest awaryjna jak w inych silnikach grupy VAG.



kkkuba
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: sob sty 07, 2012 00:17

Re: skrzynia biegów 1.6 sr

Post autor: kkkuba » sob gru 08, 2012 15:14

PinkFloyd pisze:Co za mechanik, bład konstrukcyjny skrzyni lezy w słabej jakości nitów które strzelaja i doprowadzaja do awarii skrzyni, wymiana na sruby i skrzynia chodzi i nie jest awaryjna jak w inych silnikach grupy VAG.
No właśnie do wczoraj też myślałem, że wymiana na śruby zrobi skrzynię "pancerną" ale trochę mnie mechanior zbił mnie z tropu i stąd moje zapytanie. Może się po prostu chciał zabezpieczyć bo nie umie albo mu się nie chce :grin:



TomekKoch
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: sob lis 10, 2012 00:03

skrzynia biegów 1.6 sr

Post autor: TomekKoch » sob gru 08, 2012 22:55

mam 1.6 sr i przechodzilem temat skrzyni bardzo doglebnie. Ja sie spoznilem z wymiana nitow i skrzynia mi sie posypala. Polecam kupic nity ( tylko z ASO kosztujuja nieco wiecej ale sa bardziej wytrzymale od tych z allegro) koszt wymiany nitow 200zl a koszt nowej skrzyni 1000-1500 + robocizna u mechanika tez pare stow. Wymienienie nitow zregeneruje skrzynie i nie bedziesz mial problemow juz do konca;) moge polecic mechanikow z wielkopolskiego i kujawsko pomorskiego wojewodztwa



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk4 (1997 - 2005)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości