Golf IV 16 sr 1999 nierównomierne obroty/gaśnie.

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

marian3a
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: sob kwie 07, 2012 10:02

Golf IV 16 sr 1999 nierównomierne obroty/gaśnie.

Post autor: marian3a » sob kwie 07, 2012 11:09

Cześć
mam problem z samochodem tak jak w temacie.
Obajwy:
- obroty chodzą nie równomiernie.
- samochód na postoju po 3-4 minutach gaśnie ...
- na 1,2 i trzecim biegu czuć jak samochód "skacze" obroty jakby się zatrzymywały przy zmiane biegu ....
- raz mi się zdażyło że na 5 biegu przy 100km na godzinę samochód nie mógł rozwinąć większej prędkości mimo że gaz wciskałem do dechy ... wręcz bym powiedział że zaczął zwalniać...
- podczas jazdy samochód gaśnie czasami jak jest na luzie... np przy dojechaniu do ronda...
- przy poruszeniu kierownicą jest taki dziwny dzwięk ... również kierownica chodzi ciężko mimo że mam wspomaganie,....
- silnik również czsami np na postoju ... skacze tzn rusza się fizycznie silnik pod maską .
+komputer nic nie wykrył tzn coś o prędkości ale mechanik powiedział że na 100% to nie powoduje takich problemów jakie mam

Aby było lepiej ustalić przyczyny i ewentualną naprawę zamieściłem krótkie linki do youtuba:
1. " onclick="window.open(this.href);return false;
2 " onclick="window.open(this.href);return false;

Proszę o pomoc, czyli co jest nie tak... co musze wymienić itp. itd.

Z góry dziękuję za odp.

ps, samochód anglik, właśnie chcę go zrobić i sprzedać bo bez tego nikt go nie kupi... ;/ a jak nikt go nie kupi to do Polski chciałbym go zawieść na sprzedaż ... ale obecnie strach nim jeździć....'/


Regulamin forum punkt 9 -tu razem edytowałem- moderator.



mirek87
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 275
Rejestracja: śr kwie 14, 2010 10:27
Lokalizacja: PL

Golf IV 16 sr 1999 nierównomierne obroty/gaśnie.

Post autor: mirek87 » sob kwie 07, 2012 11:25

sprawdz czujnik temperatury oraz przepustnice- może trzeba ją przeczyścić i zrobić adaptacje albo całkiem już sie sypie i trzeba nową. Co do kierownicy sprawdz poziom płynu do wspomagania.



marian3a
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: sob kwie 07, 2012 10:02

Golf IV 16 sr 1999 nierównomierne obroty/gaśnie.

Post autor: marian3a » sob kwie 07, 2012 11:33

o właśnie jeden z genialnych angielskich mechaników mówił że to na pewno pompa od wspomagania... kupiłem używaną ale z gwarancją w sklepie ! koleś wymienił pompe i stwierdził że pompa która kupiłem nie działa bo jakieś luzy są w niej i płyn jak do niej nalał to zaczął się pienić ... zamontował z powrotem starą pompę i wlał nowy płyn i odziwo problem zniknął na 2 tygodnie (tylko kierownicy) bo dalej gasł silnik.
Jestem totalnym lakiem w mechanice.



mirek87
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 275
Rejestracja: śr kwie 14, 2010 10:27
Lokalizacja: PL

Golf IV 16 sr 1999 nierównomierne obroty/gaśnie.

Post autor: mirek87 » sob kwie 07, 2012 12:05

ja bym stawiał na przepustnice. Możesz użyc wyszukiwarki i poczytac o problemach z obrotami i gaśnieciem. Głównie problemem jest brudna przepustnica. Jeżeli auto ma duży przebieg to problemem może być też czujnik połozenia wału zwanym równiez czujnikiem obrotów ale za niego to bym sie zabierał na samym końcu. Możesz też sprawdzic w jakim stanie są świece i kable zapłonowe.



Awatar użytkownika
Fafik258
Forum Master
Forum Master
Posty: 1096
Rejestracja: wt mar 16, 2010 23:47
Lokalizacja: Starogard Gdański
Kontakt:

Re: Golf IV 16 sr 1999 nierównomierne obroty/gaśnie.

Post autor: Fafik258 » sob kwie 07, 2012 13:37

Co do wspomagania - mój wydawał takie dźwięki jak poziom płynu wspomagania był poniżej minimum.
Sprawdź i dolej bo zatrzesz pompę bo układ się zapowietrza. ( po lewej stronie jak otworzysz maskę czarny zbiorniczek z zielonym korkiem).
Pozdrawiam i daj znać



marian3a
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: sob kwie 07, 2012 10:02

Golf IV 16 sr 1999 nierównomierne obroty/gaśnie.

Post autor: marian3a » sob kwie 21, 2012 11:40

Długo nie pisałem bo czasu mało było ale do sedna.
Adaptację przepustnicy zrobiłem - nie pomogło.
Płyn do wspomagania dolałem i kierownica już nie skwierczy ... a raczej nie skwierczała bo zauważyłem że jest wyciek płynu do wspomagania. Co mnie nie dziwi ... gdyż problemy zaczeły mi się dziać RÓWNOCZEŚNIE i skakanie obrotów i właśnie gorsze wspomaganie (a zaczęło się to podczas jazdy po przejechaniu jakiś 700km (daleka wycieczka))

Oto fotka na któej widać mokre przewody przy pompie wspomagania
Obrazek

krótkie pytanko czy możliwe jest aby płyn który wydostaje się z pompy wspomagania ... przczyniał się do spadków obrotów i gaśnięcia silnika ? ostatnio też zauważyłem że coraz trudniej mi odpalić samochód... pojawia się dziwny dziwięk i jakby nie mógł wejśc w obroty bo jak nie dogazuje to nie zapali ...
http://www.youtube.com/watch?v=DarLeEzg ... IPYMlxU2o=
W sklepie jest płyn do wskomagania, ja kupiłem najtańszy wcześniej ale też widziałem jakiś specjalny który zapobiega niby wyciekowi ... wystarczy że zainwestuje w ten lepszy płyn czy też faktycznie pompa jest do wymiany ? i czy to faktycznie może tutaj tkwić problem...
Zauważyłem też że już drugi rok z rzędu ... co roku po zimie robi mi się masło w silniku ... czy to też może mieć swoje odzwierciedlenie w obecnych problemach ?



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8846
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Golf IV 16 sr 1999 nierównomierne obroty/gaśnie.

Post autor: marcin7x5 » pn kwie 23, 2012 14:19

Sprawdź czy masz w pompę wkręcony czujnik. Jeżeli tak to zdejmij z niego wtyczkę i zobacz wtedy czy obroty będą skakały.



Awatar użytkownika
m0rcin
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 113
Rejestracja: sob wrz 25, 2010 10:14
Lokalizacja: Ząbkowice Śl.

Golf IV 16 sr 1999 nierównomierne obroty/gaśnie.

Post autor: m0rcin » śr kwie 25, 2012 21:27

ja bym sprawdził odmę bo miałem podobne przyczyny i była to pęknięta odma i ciągną lewe powietrze dla tego nie trzymał obrotów



Awatar użytkownika
m0rcin
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 113
Rejestracja: sob wrz 25, 2010 10:14
Lokalizacja: Ząbkowice Śl.

Golf IV 16 sr 1999 nierównomierne obroty/gaśnie.

Post autor: m0rcin » śr kwie 25, 2012 21:32

a i z tego co widzę to mamy ten sam problem ze wspomaganiem tez mi tam sie sączy :)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk4 (1997 - 2005)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości