duże-spalanie przyczyna..?

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Damian0991
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: śr gru 28, 2011 17:22

duże-spalanie przyczyna..?

Post autor: Damian0991 » pt gru 30, 2011 08:58

WITam. posiadam czy to mozliwe ze moj golf 1.6SR 98rok 101km pali UWAGA ! 10 litrów benzyny w trasie przy jezdzie 100-120 km/h w miescie za 50 zł przejezdzam 50-60 km .... czy jest to wina tylko dlatego ze mam założone felgi 18stki z oponami 215/35 ??? czy jest jeszcze gdzies problem. jak myslicie ? nie mam w tej chwili mniejszych kółek żeby zalozyc i sprawdzic wtedy jakie bylo by spalanie dlatego pisze do was ;) z gory dzieki za odp;) :grin: Obrazek
Ostatnio zmieniony sob gru 31, 2011 09:27 przez Damian0991, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
feniks
Forum Master
Forum Master
Posty: 1761
Rejestracja: pn paź 09, 2006 21:32
Lokalizacja: Zgorzelec

DUŻE SPALANIE -PRZYCZYNA...

Post autor: feniks » pt gru 30, 2011 09:08

Damian0991, jak masz dostęp do vaga/miernika to sprawdź czujnik temp i lambdę, a świece ile lat już mają?


Obrazek

Damian0991
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: śr gru 28, 2011 17:22

duże-spalanie przyczyna..?

Post autor: Damian0991 » sob gru 31, 2011 09:31

co do swiec to nie wiem bo ja ich nie wymieniałem , co do auta to stało w remoncie ponad 2 lata a poprzednim wlascicielem byl niemiec wiec on tam pewnie wymienial kiedys.... auto ładnie odpala to nawet nie pomyslalem o tej wymianie.. i o tym ze ma to wplyw na spalanie wieksze .. ?



Awatar użytkownika
Johnatan
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2555
Rejestracja: sob sty 02, 2010 20:55
Lokalizacja: Wielkopolska, Gostyń PGS
Kontakt:

duże-spalanie przyczyna..?

Post autor: Johnatan » sob gru 31, 2011 20:17

masz klimatronik ? Nie mówie że to jego wina ale jak jeździsz bez ECON to spręzarka klimy cały czas obciąża silnik a ty masz zrobione na HI. spalanie ci spadnie ale nie o litry..
Do spalania przyczynia sie klimatyzacja, koła, jak kolwiek obciążony samochód nawet gdy ręczny nie odpuszcza, zbyt duża ilość użądzeń elektrycznych które działają. Źle ustawiony zapłon, świece, filtry, sonda lambda.
lub brak stosowania zasad ECOdrivingu, bezmyślne powolne jeźdzenie, brak hamowania silnikiem, zbyt długie rozpędzanie. Mówisz że jechałeś w trasie to ok ale na codzień pomyśl o ecodrivingu. Mojej kumpeli SR też łoi 10litrów.


http://adven-vksh.ru/14f20" onclick="window.open(this.href);return false;

carollo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 114
Rejestracja: pn lis 17, 2008 11:19
Lokalizacja: WA-WA

duże-spalanie przyczyna..?

Post autor: carollo » ndz sty 01, 2012 12:16

Zdecydowanie za dużo Ci pali. W przypadku 1.6 SR spalanie w trasie na poziomie 10l to bardzo dużo.
Tyle to ja w mieście spalam (warszawa), na trasie przy prędkościach rzędu 100km/h i pelnym bagażnikiem ok 6l, a i czasem mniej. do tego co kledzy wcześniej napisali odnośnie sondy i czujnika temp to ja jeszcze proponuje zobaczyć i ewentualnie wyczyścić przepływomierz. Czyszczenie miękkim pędzelkiem i robić to delikatnie. Zabrudzone elementy to błędne wskazania ilości powietrza zasysanego, a wtedy komp może podawać złą dawkę paliwa.
Jak by nie było bez vag-a to wróżenie z fusów ;)
Na szybko to możesz odłączyć akumulator, komp powinien się zresetować i przepustnica straci adaptację. Potem trzeba troszke pojeździć aby sie ponownie zaadaptowała.



Damian0991
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: śr gru 28, 2011 17:22

duże-spalanie przyczyna..?

Post autor: Damian0991 » ndz sty 01, 2012 21:47

ECOdriving jak najbardziej jest stosowany na codzien;) klima jest lecz tak jak kolega Johnatan napisał faktycznie .. jezdze bez wł. trybu ECON.... co do filtrów to napewno mam do wymiany filtr kabinowy ktory raczej nie ma nic wspolnego ze spalaniem..;) lecz parowaniem. ..... w nadchodzacym czasie wymienie swiece , filtr powietrza i kabinowy bo parują szyby jak popada deszcz .. no i jak znajde czas i pieniadze to podjade do odpowiedniej osoby podł autko pod kompa -zobaczymy. ;) dzieki za info.POZDRO :grin:



Awatar użytkownika
Johnatan
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2555
Rejestracja: sob sty 02, 2010 20:55
Lokalizacja: Wielkopolska, Gostyń PGS
Kontakt:

duże-spalanie przyczyna..?

Post autor: Johnatan » ndz sty 01, 2012 21:56

Damian0991 pisze: wymienie swiece
Wymień na dobrej marki świece bo ja kiedyś zamontowałem ze szczególną nie odwołalną prośbą własciciela do tego silnika jedynki zamiast trójek i auto straciło na mocy wg mnie.


http://adven-vksh.ru/14f20" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Johnatan
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2555
Rejestracja: sob sty 02, 2010 20:55
Lokalizacja: Wielkopolska, Gostyń PGS
Kontakt:

duże-spalanie przyczyna..?

Post autor: Johnatan » wt sty 17, 2012 23:28

Witam 1,6SR wrócił od majstra. Auto świeżo z niemiec i na stole operacyjnym wtyszło ze pacjent ma uszkodzony
1 czujnik temp
2 sonde lambda
3 brudny krokowiec
4 brudna przepływka

Auto spala o 4 litry mniej. Pozdrawiam.


http://adven-vksh.ru/14f20" onclick="window.open(this.href);return false;

ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk4 (1997 - 2005)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości