Niskie obroty , gaśnięcie silnika.

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Jarek88
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 54
Rejestracja: sob lis 03, 2007 20:49
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Niskie obroty , gaśnięcie silnika.

Post autor: Jarek88 » sob mar 19, 2011 23:21

Witam. Posiadam Golfa IV 1.4 16 v i mam taki problem że na zimnym silniku mam bardzo niskie obroty 400obr/min, i jak wrzucę na luz to od razu gaśnie mi silnik , właściwie przy zmianie biegów również. Gdy trochę pojeżdżę i silnik się rozgrzeje to obroty sa pod 600 orb/min i wtedy już nie gaśnie tak często wtedy tylko sporadycznie. Co może być za to odpowiedzialne? Dodam również że mam chyba problem z czujnikiem temperatury , ponieważ dochodzi do 90c, a za chwilę spada do 0. Czy to może mieć wpływ na obroty? VAG wskazał błąd czujnika temperatury.Proszę o pomoc .



wojtas46
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2487
Rejestracja: pt lut 06, 2009 19:47
Lokalizacja: łęczyca

Niskie obroty , gaśnięcie silnika.

Post autor: wojtas46 » ndz mar 20, 2011 09:16

Tak czujnik temperatury cieczy moim zdaniem do wymiany , może to powodować takie objawy jak opisujesz



Busiak
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: sob lut 18, 2012 10:06

Niskie obroty , gaśnięcie silnika.

Post autor: Busiak » pn lip 16, 2012 13:14

Witam. Ja rok temu miałem podobny problem. Mianowicie przy odpalaniu silnika czułem jak samochód się trzęsie i obroty spadały, a czasami był tak niski, że gasł. Pojechałem do mechanika i wymienili mi cewkę zapłonową i przewody i było ok. Teraz po tym czasie sytuacja się powtórzyła i jest to samo. I nie wiem czy jest prawdopodobne, że po roku czasu mogą popsuć się cewka zapłonowa, czy przewody? samochod posiada instalacje gazową i była zakładana po jakimś czasie jak kupiłem auto wiec ma około 2 lat zauważyłem jeszcze, że słyszę jak działa tylko jeden wtrysk od gazu. Moje pytanie jest takie? Czy może być powtórka z zeszłego roku i wymiana cewki zapłonowej czy może coś z wtryskami od gazu. Był wymieniany filtr paliwa jakieś 3 miesiące temu. Jest to golf 4 1,4 16v 75 KM. Instalacja gazowa KME IV generacja. Proszę o podpowiedz. Pozdrawiam :-)



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8847
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Niskie obroty , gaśnięcie silnika.

Post autor: marcin7x5 » pn lip 16, 2012 13:49

Jarek88 pisze:Dodam również że mam chyba problem z czujnikiem temperatury , ponieważ dochodzi do 90c, a za chwilę spada do 0. Czy to może mieć wpływ na obroty? VAG wskazał błąd czujnika temperatury.Proszę o pomoc .
Masz sprawcę klopotów. Wymien go (niestety na oryginał) i powinno być ok. Możesz też przy okazji wyczyścic przepustnicę.



Busiak
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: sob lut 18, 2012 10:06

Niskie obroty , gaśnięcie silnika.

Post autor: Busiak » pn lip 16, 2012 18:52

Byłem przy okazji u znajomego, który mi powiedział, że wina takich objawów może być hydraulika czyli są do wymiany popychacze. a to już spory wydatek. Robiłem generalnym remont silnika powiedział, że może być źle ustawiony rozrząd. Obstawia raczej popychacze. Przyczyn może być dużo. Po zalaniu nowym olejem jak sytuacja się zmieni i będzie cicho chodził to wina leży w popychaczach. Tak mi powiedział co Wy o tym sądzicie?



Awatar użytkownika
PinkFloyd
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3551
Rejestracja: wt paź 17, 2006 08:53
Lokalizacja: USA

Re: Niskie obroty , gaśnięcie silnika.

Post autor: PinkFloyd » pn lip 16, 2012 19:18

Busiak pisze:Byłem przy okazji u znajomego, który mi powiedział, że wina takich objawów może być hydraulika czyli są do wymiany popychacze. a to już spory wydatek. Robiłem generalnym remont silnika powiedział, że może być źle ustawiony rozrząd. Obstawia raczej popychacze. Przyczyn może być dużo. Po zalaniu nowym olejem jak sytuacja się zmieni i będzie cicho chodził to wina leży w popychaczach. Tak mi powiedział co Wy o tym sądzicie?
wyczyśc przepustnice i zrób jej adaptacje vagiem



Busiak
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: sob lut 18, 2012 10:06

Niskie obroty , gaśnięcie silnika.

Post autor: Busiak » pn lip 16, 2012 23:18

Ok tak zrobię zacznę tak jak podpowiedziałeś od wyczyszczenia przepustnicy. Dzięki za podpowiedz pozdrawiam :okej:



Busiak
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: sob lut 18, 2012 10:06

Niskie obroty , gaśnięcie silnika.

Post autor: Busiak » sob lip 21, 2012 21:45

Zrobiłem tak jak mi podpowiedziałeś kolego i obroty wróciły do normy. Przepustnica była strasznie zanieczyszczona. Znalazłem jeszcze pewien link który mi ułatwił prace. przesyłam go dla innych kolegów :) http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=42114" onclick="window.open(this.href);return false;



Awatar użytkownika
PinkFloyd
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3551
Rejestracja: wt paź 17, 2006 08:53
Lokalizacja: USA

Niskie obroty , gaśnięcie silnika.

Post autor: PinkFloyd » sob lip 21, 2012 22:28

To dobrze, przepustnice ja w swoim A2 czyszcze co roku i nie ma problemu. Po drugie zmien mechanika z takim podejsciem wymienisz pół auta



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk4 (1997 - 2005)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości