Lekko szarpie silnikiem na wolnych obrotach

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

pitus85
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: pt paź 29, 2010 14:39

Lekko szarpie silnikiem na wolnych obrotach

Post autor: pitus85 » pt lis 05, 2010 20:19

Witam! Mam problem z Golfem IV 2.0i 115 km silnik aqy. Na wolnych obrotach lekko szarpie silnikiem co jest bardzo odczuwalne w samochodzie a obroty wporządku cały czas 900. czyszczona była przepustnica przewody świece po wymianie sprawdzona cewka wszystkie przewody od podciśnień i dalej to samo. POMOCY



szybkistefan
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 115
Rejestracja: pn lis 01, 2010 16:59
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Lekko szarpie silnikiem na wolnych obrotach

Post autor: szybkistefan » pt lis 05, 2010 22:36

Może to być silniczek krokowy. Najlepiej podłączyć jakiś inny i będzie wiadomo czy to on.



denisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 372
Rejestracja: pn sty 25, 2010 00:47
Lokalizacja: Wrocław

Lekko szarpie silnikiem na wolnych obrotach

Post autor: denisz » pt lis 05, 2010 22:56

pitus85 pisze:Na wolnych obrotach lekko szarpie silnikiem co jest bardzo odczuwalne w samochodzie a obroty wporządku cały czas 900
Sprawdź zapłon.



pitus85
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: pt paź 29, 2010 14:39

Lekko szarpie silnikiem na wolnych obrotach

Post autor: pitus85 » sob lis 06, 2010 12:30

Silniczek krokowy jest w przepustnicy, która była czyszczona, a zapłon był sprawdzany i wszystko OK. Zastanawiam się jeszcze nad rozrządem był robiony przy 90 tys jeszcze w Niemczech ale nie w servisie może Szwaby coś pochrzaniły. Problem jest tylko na wolnych obrotach tak to auto jeżdzi spoko jeszcze co zauważyłem to jak mocno przygazuję i nagle puszczę noge to są lekkie wystrzały w tłumik przy jeżdzie w środku auta niesłyszalne lekko na zewnątrz.



denisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 372
Rejestracja: pn sty 25, 2010 00:47
Lokalizacja: Wrocław

Lekko szarpie silnikiem na wolnych obrotach

Post autor: denisz » sob lis 06, 2010 14:11

pitus85, a sprecyzuj czy jest to ewidentne szarpanie autem czy tylko trzęsie.
pitus85 pisze:Problem jest tylko na wolnych obrotach tak to auto jeżdzi spoko jeszcze co zauważyłem
może być cały czas. Na wyższych obrotach po prostu jest to mniej wyczuwalne.
pitus85 pisze:jeszcze co zauważyłem to jak mocno przygazuję i nagle puszczę noge to są lekkie wystrzały w tłumik przy jeżdzie w środku auta niesłyszalne lekko na zewnątrz
jesteś w stanie określić, czy te wystrzały są na zimnym i ciepłym silniku, czy tylko na ciepłym?



pitus85
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: pt paź 29, 2010 14:39

Lekko szarpie silnikiem na wolnych obrotach

Post autor: pitus85 » sob lis 06, 2010 18:11

Są to lekkie szarpnięcia "silnika" na wolnych obrotach nieregularne. Jak auto jest zimne czyli jedzie na ssaniu problemu nie ma. Zaraz jak się ssanie wyłączy wyskakuje problem. Wystrzały są na zimnym i na ciepłym silniku.



denisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 372
Rejestracja: pn sty 25, 2010 00:47
Lokalizacja: Wrocław

Lekko szarpie silnikiem na wolnych obrotach

Post autor: denisz » sob lis 06, 2010 19:56

pitus85 pisze:Są to lekkie szarpnięcia "silnika" na wolnych obrotach nieregularne. Jak auto jest zimne czyli jedzie na ssaniu problemu nie ma. Zaraz jak się ssanie wyłączy wyskakuje problem. Wystrzały są na zimnym i na ciepłym silniku.
ok. Moje zdanie - ale mogę sie mylić: nieszczelności w wydechu.
Ani przepustnica ani zły zapłon nie będzie raczej powodował lekkich szarpnięć jeśli nie jest to wyraźnie odczuwalne na wyższych obrotach. Nawet jak silnik nie chodzi na jednym garze to będzie to odczuwalne jako nadmierne trzęsienie a nie szarpanie - znam przypadek z autopsji. Szarpanie rozumiem jako takie, że auto tak jakby chciało lekko ruszać.

Myślałem, że jeśli wystrzały by były tylko na ciepłym to by oznaczało złe spalanie - benzyna idzie do wydechu i tam następuje zapłon w wysokiej temperaturze. Ale piszesz, że na zimnym jest to samo.

Ja stawiam na problemy z wydechem.



pitus85
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: pt paź 29, 2010 14:39

Lekko szarpie silnikiem na wolnych obrotach

Post autor: pitus85 » sob lis 06, 2010 20:23

W ostatnim czasie wymieniałem oba wydechy środkowy i końcowy bosal cena kpl 800 zł i zakładał je fachowiec, katalizator był sprawdzany. Ja już sam nie wiem o co chodzi ciężko jest dojść do czegoś jak nie ma błędu na vag-u chyba tylko serwis bo kilku elektryków i machaników to oglądało i nie mają pojęcia o co chodzi. Ja sam mam przeczucie że o będzie jakaś pierdoła przy silniku jedyne co nie było sprawdzone to rozrząd a wiem że przez żle założony rozrząd lubią się dziać właśnie takie rzeczy do miesiąca czasu i go wymienię na nowy bo i tak zostało mu jeszcze 15 tys i wtedy zobaczę



denisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 372
Rejestracja: pn sty 25, 2010 00:47
Lokalizacja: Wrocław

Lekko szarpie silnikiem na wolnych obrotach

Post autor: denisz » sob lis 06, 2010 20:38

pitus85 pisze:edyne co nie było sprawdzone to rozrząd a wiem że przez żle założony rozrząd lubią się dziać właśnie takie rzeczy
sprawdzenie czy rozrząd jest na znakach to nie problem - zrobisz to na parkingu
pitus85 pisze:W ostatnim czasie wymieniałem oba wydechy środkowy i końcowy bosal cena kpl 800 zł i zakładał je fachowiec, katalizator był sprawdzany.
a problemy zaczęły sie przed tą wymianą czy po? Zawsze powtarzam, że nie wystarczy cos wymienić na nowe - trzeba to jeszcze dobrze zrobić. A fachowiec też może dać d...y.



Awatar użytkownika
Kavior
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 525
Rejestracja: wt sie 08, 2006 20:11

Lekko szarpie silnikiem na wolnych obrotach

Post autor: Kavior » sob lis 06, 2010 20:49

Mam ten sam silnik i podobne drgania. Na wolnych obrotach czuje lekki masaż na placach od drgań :kac: Zmiana przewodów zapłonowych trochę jakby pomogła. Przed wymianą rozrządu jak i po to samo było, drgania na wolnych i czasem lekki strzał z tłumika przy przegazowania. Nic z tym nie będę robił bo wymienie połowę auta a jak znam życie problem nie ustąpi. Nie wiem jak u Ciebie duże są te drgania ale u mnie da się z tym żyć :rotfl: Dodam że mam już przeszło 200tyś przebiegu. Gdzieś ktoś kiedyś pisał na niemieckim forum bodajże że to kwestia głowicy, nieszczelne zawory wydechowe lub ssące. Nie pamiętam już. Pali Ci olej silnik ? Robisz duże dolewki ? Dwulitrówki mają spory apetyt na olej w większości przypadków.



pitus85
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: pt paź 29, 2010 14:39

Lekko szarpie silnikiem na wolnych obrotach

Post autor: pitus85 » sob lis 06, 2010 21:25

Mój bieże tak 2 setki na 1000 temat oleju też przerabiałem i postanowiłem narazie z tym nic nie robić chociaż to wydatek w granicach 1200 zł. Mój ma przebieg 147 tys i przywiozłem go sobie z niemiec od prywatnej osoby w lipcu tego roku. Był troszkę zaniedbany w sensie nie wymieniane świece wydech od nowości przedmuchany ale olej był robiony na czas i ogólnie auto mało jeżdżone czyściutkie w środku i fullwypas oprócz skóry. U mnie te drgania też są do przeżycia ale ja lubię mieć OK a jak nie to przynajmniej żebym wiedział co powoduje ten problem. Może Tobie jakiś mechanik powiedział co to



pitus85
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: pt paź 29, 2010 14:39

Lekko szarpie silnikiem na wolnych obrotach

Post autor: pitus85 » sob lis 06, 2010 21:29

Mój bieże tak 2 setki na 1000 temat oleju też przerabiałem i postanowiłem narazie z tym nic nie robić chociaż to wydatek w granicach 1200 zł. Mój ma przebieg 147 tys i przywiozłem go sobie z niemiec od prywatnej osoby w lipcu tego roku. Był troszkę zaniedbany w sensie nie wymieniane świece wydech od nowości przedmuchany ale olej był robiony na czas i ogólnie auto mało jeżdżone czyściutkie w środku i fullwypas oprócz skóry. U mnie te drgania też są do przeżycia ale ja lubię mieć OK a jak nie to przynajmniej żebym wiedział co powoduje ten problem. Może Tobie jakiś mechanik powiedział co to



denisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 372
Rejestracja: pn sty 25, 2010 00:47
Lokalizacja: Wrocław

Lekko szarpie silnikiem na wolnych obrotach

Post autor: denisz » sob lis 06, 2010 21:35

kiedys miałem taki przypadek: zauważyłem, że auto mi się nadmiernie trzęsie jak stoję na światłach (trzęsie, nie szarpie). Nie byłem jeszcze obeznany z dźwiekiem silnika. Mechanik wymienił przewody WN i sprawdził zapłon, palec i kopułkę rozdzielacza. Świec nie wymieniał bo były tydzień temu założone nowe NGK - nic to nie zmieniło. Okazało sie jednak, że auto nie pali na jeden gar, a przyczyną była świeca zapłonowa. Nowa, dobra marka - ale jedna była walnięta.

Jak auto nie pali na jakimś cylindrze, to moga być przy tym strzały z wydechu - niespalona benzyna idzie w wydech.



pitus85
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: pt paź 29, 2010 14:39

Lekko szarpie silnikiem na wolnych obrotach

Post autor: pitus85 » ndz lis 07, 2010 14:06

Ja świece wymieniałem i właśnie na NGK posłucham twojej rady i spróbuje wymienić jeszcze raz to nie jest jakiś duży wydatek. Może znasz jakąs lepszą firme niż NGK?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk4 (1997 - 2005)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości