Uciekajacy pedal gazu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

gutowski.p
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: pn wrz 27, 2010 20:46

Uciekajacy pedal gazu

Post autor: gutowski.p » ndz paź 03, 2010 19:06

Witam wszystkich mam problem jak w temacie szukalem na forach ale nie znalazlem konkretow. Kilka osob mialo ten problem polaczony wraz z falujacymi obrotami a umnie na biegu jalowym wszystko jest wporzadku. Jest to Golf mk4 z 2000r 1.6 SR 8V a objawia to sie wtedy kiedy prubuje utrzymywac stala predkosc czasami pedal gazu ucieka na chwile do dolu. Regulowalem przepustnice, filtr czysciutki, w dolocie terz nie znalazlem zadnych nieszczelnosci, sprawdzalem tez czy przepustnica sie nie przycina ale wszystko wyglada wporzadku. Wiem ze ten model posiada dodatkowe przepustnice ktore reguluja dlugosc dolotu ale nie wiem jak sprawdzic ich dzialanie. Zamierzam jeszcze zmienic ciegno gazu dla pewnosci ale moze ktos mial podobny problem i wie gdzie szukac przyczyny bo nie chce kupowac nie potrzebnych rzeczy...



Awatar użytkownika
Kajor
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 267
Rejestracja: ndz lis 08, 2009 23:56
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Uciekajacy pedal gazu

Post autor: Kajor » pn paź 04, 2010 01:10

W zespole przepustnicy silnika AKL jest taka fajna, mała skrzyneczka - jest to jej nastawnik i czujnik położenia (nie pamiętam czy znajduje się też tam silnik krokowy). Przy puszczaniu gazu (zwłaszcza na wolnych obrotach) przepustnica ma prawo "skoczyć", a co za tym idzie ruszy się także pedał przyspieszenia. Jeśli Tobie pedał gazu porusza się o naprawdę minimalne wartości (zwłaszcza przy niewielkich popuszczaniach gazu) i później wraca do położenia wyjściowego, to wszystko jest w porządku. Klapy zmiany długości kolektora ssącego nie mają tu nic do rzeczy.


"Kocham ku*wy i chleb ze smalcem!"

marcinG41999
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: wt paź 05, 2010 14:00

Uciekajacy pedal gazu

Post autor: marcinG41999 » czw paź 07, 2010 12:27

Witam
Ja posiadam MkIV z 1999 r. 1,6 sr i mam podobny problem. W chwili wbicia jedynki pedał gazu ucieka mi minimalnie w dół i automaycznie zwieksza na obrotach. Nie pomoge niestey bo sam chciałbym wiedziec co sie dzieje. Pozdrawiam



gutowski.p
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: pn wrz 27, 2010 20:46

Re: Uciekajacy pedal gazu

Post autor: gutowski.p » sob paź 09, 2010 21:24

Odświeżę trochę temat, chciałbym prosić wszystkich posiadaczy silnika SR czy tez mają takie problemy z gazem, bo ja wieżę że można tą usterkę usunąć bo raczej jak golf był nowy to chyba się tak nie zachowywał a mnie zaczyna to już drażnić bo czasami jak próbuje szybciej ruszyć to pedał potrafi uciec trochę i samochód zgaśnie. Tak z innej beczki jaki jest najlepszy silnik do mk IV z palety benzynówek? Bo zaczynam sie zastanawiac nad 16V chyba to lepszy wybór?...



Awatar użytkownika
Jazz_Blue
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 875
Rejestracja: pt lis 07, 2008 21:01
Lokalizacja: BB
Kontakt:

Re: Uciekajacy pedal gazu

Post autor: Jazz_Blue » sob paź 09, 2010 23:08

gutowski.p pisze:Odświeżę trochę temat, chciałbym prosić wszystkich posiadaczy silnika SR czy tez mają takie problemy z gazem, bo ja wieżę że można tą usterkę usunąć bo raczej jak golf był nowy to chyba się tak nie zachowywał a mnie zaczyna to już drażnić bo czasami jak próbuje szybciej ruszyć to pedał potrafi uciec trochę i samochód zgaśnie.
Te silniki już tak mają, jakbyś posluchał opini użytkowników AKL'ów to każdy o tym wspominał, trzeba się do tego przyzwyczaić.
gutowski.p pisze:Tak z innej beczki jaki jest najlepszy silnik do mk IV z palety benzynówek? Bo zaczynam sie zastanawiac nad 16V chyba to lepszy wybór?...
Nie do końca 1.6 16V jest lepszy, powiem Ci tak, że każdy z benzynówek ma jakieś mankamenty, a jeżeli chodzi Ci o osiągi to szukałbym coś powyżej 1.6.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk4 (1997 - 2005)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości