2.0 AQY z gazem. Zaczał duzo palić i błędy

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
DjCobretti
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 153
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 19:51
Lokalizacja: Warszawa

2.0 AQY z gazem. Zaczał duzo palić i błędy

Post autor: DjCobretti » śr wrz 01, 2010 17:27

Witam...Jestem posiadaczem golfa IV z 2 litrową jednostką AQY. 3 miesiące temu założyłem gaz i wszystko było dobrze aż do dzis. Zawsze na komputerze pokazywał mi średnie spalanie benzyny około 9-10.5 litra w zaleznosci od satylu jazdy. Dzisiaj przy normalnej jeździe zaczał palic 14 litrów benzyny. NIe mam pojęcia co sie dzieje. NA komputerze wyskakuje bład emision workshop.



Gregory11
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: pt cze 12, 2009 21:21
Lokalizacja: Bochnia

2.0 AQY z gazem. Zaczał duzo palić i błędy

Post autor: Gregory11 » pn wrz 06, 2010 21:35

Na początek podepnij VAG do ECU i odczytaj jakie błędy kryją się pod tym ostrzeżeniem - potem wrzuć temat może do działu diagnostyki-tam są znawcy tematu-może ktoś ci odpowie . Ja też mam ten silnik - gaz założony ponad rok temu - cały czas zaświeca mi się check od błędu z sondy za katem-jednak nie ma to wpływu na pracę silnika więc zwlekam z wymianą bo nowa kosztuje ok. 350zł........ :okej:



Awatar użytkownika
DjCobretti
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 153
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 19:51
Lokalizacja: Warszawa

2.0 AQY z gazem. Zaczał duzo palić i błędy

Post autor: DjCobretti » pn wrz 06, 2010 23:01

MI tez wywala błąd że sonda uszkodzona ale spalanie się zwiększyło i jestem zmuszony ją wymienić



Gregory11
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: pt cze 12, 2009 21:21
Lokalizacja: Bochnia

2.0 AQY z gazem. Zaczał duzo palić i błędy

Post autor: Gregory11 » wt wrz 07, 2010 21:57

Jeżeli spalanie się zwiększyło i wywala błąd sondy to na pewno chodzi o sondę przed katem bo ona wraz z innymi czujnikami steruje pracą silnika ....
/u mnie wywala 16523 oraz 16556/ :okej:
PS>Jeżeli przypadkiem brał by ci olej to zerknij na ten link http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f= ... 8&start=15" onclick="window.open(this.href);return false;
tam są opisane moje doświadczenia :okej:



Awatar użytkownika
DjCobretti
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 153
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 19:51
Lokalizacja: Warszawa

2.0 AQY z gazem. Zaczał duzo palić i błędy

Post autor: DjCobretti » wt wrz 07, 2010 23:56

Dzisiaj elektryk sprawdzał mi sonde i o dziwo jest dobra. Przedział w jakim pracuje 300-1000. Narazie przestał wyrzucać błąd ale pali nadal 2 litry za duzo. Jutro będe miał zmieniony termostat i filtr powietrza, zobaczymy wtedy. Też będe musiał się zabrać do zmiany pierścionków. Mój silniczek bierze na 1000km jakies 300ml a ori przebieg to 86tys. Mysle że po zimie się za niego zabiore. Chyba że jakoś niebawem wpadnie większa kasa to zrobię ten remoncik jeszcze w tym roku.



Awatar użytkownika
Kavior
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 525
Rejestracja: wt sie 08, 2006 20:11

Re: 2.0 AQY z gazem. Zaczał duzo palić i błędy

Post autor: Kavior » śr wrz 08, 2010 21:02

Gregory11 Przyjacielu jak tam Twoja golfina po wymianie pierścieni ? :grin: Mam nadzieje że wszystko ok i o dolewkach już zapomiałeś ? :bigok: U mnie minął rok od remontu i jestem zadowolony :bigok:



Gregory11
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: pt cze 12, 2009 21:21
Lokalizacja: Bochnia

2.0 AQY z gazem. Zaczał duzo palić i błędy

Post autor: Gregory11 » śr wrz 08, 2010 21:43

Kavior - u mnie sytuacja wygląda tak : wymieniłem olej 2x po 5000 km i teraz zrobiłem następne 8tys. - na te 8 tys dolałem ok. 0.7l oleju także myślę że na 10000
dolewki będzie do jednego litra - co mnie w pełni zadowala bo jak wiadomo przed wymianą pierścieni łykał "trochę" więcej.
Ogólnie autko chodzi w porządku - oprócz tej sondy ,która mnie trochę wkurza no i ostatnio musiałem suszyć wykładziny od strony kierowcy bo przez nieuwagę zostawiłem uchyloną szybę od strony kierowcy no i trochę wody dostało się do środka -ale to moja wina a nie golfika.
A czy Twój golf potrzebuje dolewki na 10000km jeżeli tak to ile ? :okej:
PS. szkoda że nie ma golfa 4 2.0 z silnikiem 16v troche lepiej by przyspieszał......



Awatar użytkownika
Kavior
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 525
Rejestracja: wt sie 08, 2006 20:11

2.0 AQY z gazem. Zaczał duzo palić i błędy

Post autor: Kavior » czw wrz 09, 2010 20:15

Więc u mnie sprawa ma się następująco - od remontu przejechałem 10tyś km i dolałem około 0.5 litra. W sumie widzę że jest bardzo podobnie jak u Ciebie :grin: Padająca sonda to norma. Ja jak brałem w aso historie swojego auta to była zmieniana przy przebiegu około 156tyś.km. A co do mocy to fakt, przydałoby się więcej :kac: ale jeździ się i tak w miarę przyjemnie głownie przez to że silnik ciągnie już od samego dołu. Następne auto jakie kupię to też będzie benzyna tylko już z silnikiem 2.8 lub 1.8T :jezor:



Awatar użytkownika
DjCobretti
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 153
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 19:51
Lokalizacja: Warszawa

2.0 AQY z gazem. Zaczał duzo palić i błędy

Post autor: DjCobretti » czw wrz 09, 2010 20:29

A ja zmieniłem filtr powietrza i termostat. Teraz autko nagrzew się tak jak powinno. Ale spalanie nadal o 2 litry za duze lecz teraz już nie wywala błędów. Nie mam pojęcia co jest przyczyną tego zwiększonego spalania



Gregory11
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: pt cze 12, 2009 21:21
Lokalizacja: Bochnia

2.0 AQY z gazem. Zaczał duzo palić i błędy

Post autor: Gregory11 » czw wrz 09, 2010 22:18

Kavior pisze:- od remontu przejechałem 10tyś km i dolałem około 0.5 litra.
No to sie cieszę że Ci się udało-0.5 l to jest tyle co nic
Kavior pisze:Następne auto jakie kupię to też będzie benzyna tylko już z silnikiem 2.8 lub 1.8T
Rozważałem taką możliwość jednak 2.8 troche za dużo pali a co do 1.8T to obawiałem sie kłopotów z turbiną podczas pracy na gazie - pytałem nawet gaziarzy przed zakupem auta ile kosztowałaby inst. do 1.8 T - jeden odpowiedział mi że 3000zł a drugi że 4500zł ale jest problem z regulacją ciśnień na gazie żeby autko śmigało tak jak na PB - więc wybrałem wariant najbezpieczniejszy - AQY
PS.Niemcy mogli pomyśleć nad lepszym dostępem do wymiany świec .....
.
DjCobretti pisze:Nie mam pojęcia co jest przyczyną tego zwiększonego spalania
[/quote]
Ciężko powiedzieć jeżeli nie wywala żadnych błędów - zawory nieszczelne ,KAT przytkany - możliwości jest wiele- a może gaz tankujesz gorszej jakości ...... :okej:



Awatar użytkownika
DjCobretti
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 153
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 19:51
Lokalizacja: Warszawa

2.0 AQY z gazem. Zaczał duzo palić i błędy

Post autor: DjCobretti » pt wrz 10, 2010 23:37

Z gazem to nie ma takiej tragedii. Ale benzyna to idzie strasznie szybko. Jak uruchomie silnik i zanim sie zagrzeje i automatycznie przełaczy na gaz to przez ten czas sporo benzynki wciagnie a przez 3 miechy tego nie było. Na kompie pokazywał zawsze spalanie średnie miedzy 9 a 10,5 jak miałem ciężką noge. Do tego doliczałem sobie 1l lub 1,5l i wychodziło rzeczywiste spalanie gazu. Teraz na kompie pokazuje 11,5 gdy jeżdze jak ciota. :grrr:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk4 (1997 - 2005)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość