Odcięcie przy ok 5tyś. obr? 1.6sr

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
wrzesiek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: pt gru 28, 2007 14:17
Lokalizacja: Grudziądz

Odcięcie przy ok 5tyś. obr? 1.6sr

Post autor: wrzesiek » czw sie 19, 2010 23:55

Mam pytanko dotyczące odciecia w golfie IV 1.6sr, odcina przy około 5tyś.obr/min. Patrzałem na filmiki z innymi 1.6sr i odcinke miały przy ok 6tyś. Od czego to zależy? Jak można to zmienić?
[youtube][/youtube]


Hodowla [b]YORKOWA FRAJDA[/b] poleca szczeniaczki [b]Yorki[/b] i [b]Chihuahua[/b] z rodowodem.
[url]http://www.yorkowafrajda.za.pl[/url]
Dodaj nas do znajomych na Facebooku:
[url]www.facebook.pl/yorkowafrajda[/url]

Awatar użytkownika
Jazz_Blue
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 875
Rejestracja: pt lis 07, 2008 21:01
Lokalizacja: BB
Kontakt:

Re: Odcięcie przy ok 5tyś. obr? 1.6sr

Post autor: Jazz_Blue » pt sie 20, 2010 00:22

Najprawdopodobniej złapał tryb awaryjny, podepnij pod VAG'a, był już taki temat, przyczyną był wtedy uszkodzony czujnik Hall'a...
Możesz poszukać w tym temacie :dol:
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t= ... start=1650" onclick="window.open(this.href);return false;
Było kilka stron wstecz, odcinało tak koledze...



Awatar użytkownika
wrzesiek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: pt gru 28, 2007 14:17
Lokalizacja: Grudziądz

Odcięcie przy ok 5tyś. obr? 1.6sr

Post autor: wrzesiek » pt sie 20, 2010 10:29

No właśnie to nie jest tryb awaryjny, byłem niedawno pod vagiem i ma usunięte wszystkie błędy, wszystko działa. Przy trybie awaryjnym gdy trzymałem cały czas wciśnięty pedał gazu obroty wchodziły do 6tyś. następnie same cofały się do 5tyś. i tak cały czas. Słyszałem że to może być blokada jakaś na komputerze i trzeba zchipować, zapoznać się z jakimś elektrykiem samochodowym. Co o tym myślicie?

Proszę o pomoc


Hodowla [b]YORKOWA FRAJDA[/b] poleca szczeniaczki [b]Yorki[/b] i [b]Chihuahua[/b] z rodowodem.
[url]http://www.yorkowafrajda.za.pl[/url]
Dodaj nas do znajomych na Facebooku:
[url]www.facebook.pl/yorkowafrajda[/url]

Awatar użytkownika
MeSiN
VWIELKOPOLSKA
VWIELKOPOLSKA
Posty: 3348
Rejestracja: sob paź 04, 2008 22:17
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Odcięcie przy ok 5tyś. obr? 1.6sr

Post autor: MeSiN » sob sie 21, 2010 15:22

wrzesiek, NA 100% czujnik halla miałem to samo też przy 5200 mi odcinało po podłączeniu pod kompa pokazywało błąd bodajże 515 czujnik halla g40 i po skasowaniu błąd pózniej powracał także czeka cie wymiana czujnika a co do blokady komputera to ktoś ci bzdur naopowiadał .


Bądź jak Gołąb SRAJ NA WSZYSTKO NocneMarySquad

Awatar użytkownika
wrzesiek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: pt gru 28, 2007 14:17
Lokalizacja: Grudziądz

Odcięcie przy ok 5tyś. obr? 1.6sr

Post autor: wrzesiek » ndz sie 22, 2010 22:59

No, niestety pokazywał się błąd hella ale okazało się że czujnik był zabrudzony i teraz już jest czysty, błędu nie pokazuje ale dalej jest to samo. Było sprawdzane napięcie na wtyczce i także jest w normie.
Kilka dni temu sprawdziłem sam jakie błędy pokazuje komputer. Przy włączonym zapłonie jak i silniu pokazuje błąd 515 czujnik hella brak sygnału. Napięcie na wtyczce jest prawidłowe. Myślę o wyczyszczeniu lub wymianie lecz gdzie znajduje się czujnik hella w golfie IV 1.6 sr? Fotki mile widziane.


Hodowla [b]YORKOWA FRAJDA[/b] poleca szczeniaczki [b]Yorki[/b] i [b]Chihuahua[/b] z rodowodem.
[url]http://www.yorkowafrajda.za.pl[/url]
Dodaj nas do znajomych na Facebooku:
[url]www.facebook.pl/yorkowafrajda[/url]

ziolek197631
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pt sie 27, 2010 17:02

Re: Odcięcie przy ok 5tyś. obr? 1.6sr

Post autor: ziolek197631 » śr wrz 01, 2010 09:19

witam, mam ten sam silnik 1.6 AKL i ten sam problem .. :( Potrzebuje pomocy ,gdzie znaleźć ten czujnik HALLA i czym go ewentualnie przeczyścić .Silnik robi odcinke przy około 5200 obrotów .I moim skromnym zdaniem jest jakiś taki mółowaty..brakuje tego odejścia.. :D .A do tego jeszcze na jałowym biegu wyczuwalne są w kabine drgania.Obroty biegu jałowego są w granicach 800 i wskazówka od obrotomierza niefaluje ,a mimo to samochód ma jakby czkawke...Może ktoś poradzi co ewentualnie z tym zrobić (świece i przewody wymienione jakieś 2000km. temu ..świece NGK,przewody BOSCH...)Bardzo proszę o pomoc... :pub:



B4n4n
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: śr wrz 08, 2010 15:56

Odcięcie przy ok 5tyś. obr? 1.6sr

Post autor: B4n4n » pt paź 08, 2010 16:09

czujnik halla g40 jest za ogrnym kołem rozrzadu. mam tez z nim problem tylko troszke inny. vag pokazuje calkowity brak odpowiedzi. czeka mnie wizyta u mechanika



Awatar użytkownika
Kavior
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 525
Rejestracja: wt sie 08, 2006 20:11

Odcięcie przy ok 5tyś. obr? 1.6sr

Post autor: Kavior » pt paź 08, 2010 16:33

Tak w ogóle to jest sens wkrecania AKL-a na takie obroty jak jemu już od 4200 spada moment na łeb i szyje ? Jeżdziłem trochę Borą brata z takim silnikiem i moim zdanie mija się to z sensem...



alamakota
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 116
Rejestracja: wt sty 19, 2010 01:35
Lokalizacja: wwa

Re: Odcięcie przy ok 5tyś. obr? 1.6sr

Post autor: alamakota » ndz paź 10, 2010 20:09

dokładnie sprawdz szczelność podciśnień odmy i dolotu



Awatar użytkownika
tangerine1974
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: czw wrz 30, 2010 20:30
Lokalizacja: Warszawa

Odcięcie przy ok 5tyś. obr? 1.6sr

Post autor: tangerine1974 » ndz paź 10, 2010 21:27

i jak wygląda aktualnie sytuacja, czy udało ci się to naprawić ? Ja miałem/mam podobny problem też wywala błąd 515 brak sygnału, sporadyczny, ale miałem też inne problemy (termostat, czujnik od wspomagania), rozwiązałem je i teraz jakby jest lepiej tzn. odcięcia nie ma i przyśpiesza też dobrze, ale błąd cały czas czasem pokazuje... Napisz jeszcze ile ci pali ?


moje poprzednie auto :

Obrazek

enzo2211
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 596
Rejestracja: wt wrz 29, 2009 12:42
Lokalizacja: Gidle ERA
Kontakt:

Odcięcie przy ok 5tyś. obr? 1.6sr

Post autor: enzo2211 » wt paź 12, 2010 10:40

Mam taki sam problem ale tylko jak auto jest rozgrzane. Dodam też że ciężko pali i często ma muła gdy ma ciągnąc od dołu. mecher podpoił kompa i wyszło mu, że sonda i czujnik prędkości obrotowej. (mam lpg to sonda wyjaśniona) a po podłączeniu nowego czujnika g28 ten pod filtrem oleju jest to samo więc wykluczam to. Może pomoglem.
Pozdro :bigok:


Druciarstwo - to jest to co kocham ...

Awatar użytkownika
wrzesiek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: pt gru 28, 2007 14:17
Lokalizacja: Grudziądz

Odcięcie przy ok 5tyś. obr? 1.6sr

Post autor: wrzesiek » pn paź 18, 2010 12:47

U mnie spalanie wynosi 7l/100 w mieście przy mieszanym stylu jazdy. Co do wymiany czujnika, jeszcze go nie wymieniłem ale jak to zrobię to dam znać czy są zmiany.

Czy to jest ten czujnik: http://allegro.pl/czujnik-halla-skoda-o ... 84241.html ?


Hodowla [b]YORKOWA FRAJDA[/b] poleca szczeniaczki [b]Yorki[/b] i [b]Chihuahua[/b] z rodowodem.
[url]http://www.yorkowafrajda.za.pl[/url]
Dodaj nas do znajomych na Facebooku:
[url]www.facebook.pl/yorkowafrajda[/url]

Awatar użytkownika
wrzesiek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: pt gru 28, 2007 14:17
Lokalizacja: Grudziądz

Odcięcie przy ok 5tyś. obr? 1.6sr

Post autor: wrzesiek » czw kwie 07, 2011 23:16

Odświeżam. Czujnik został wymieniony, błędy skasowane jednak błąd 515- brak sygnału się nie zmienił. Sprawdzałem oczywiście na odpalonym silniku.


Hodowla [b]YORKOWA FRAJDA[/b] poleca szczeniaczki [b]Yorki[/b] i [b]Chihuahua[/b] z rodowodem.
[url]http://www.yorkowafrajda.za.pl[/url]
Dodaj nas do znajomych na Facebooku:
[url]www.facebook.pl/yorkowafrajda[/url]

Awatar użytkownika
ggregorii
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 295
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 15:08
Lokalizacja: LKR
Kontakt:

Odcięcie przy ok 5tyś. obr? 1.6sr

Post autor: ggregorii » pt kwie 08, 2011 15:22

Jaki ten czujnik kopiłeś nowy czy używkę ??


Niech Golf bedzie z Tobą :)
Posiadam kabelek + VAG w razie czego pomogę. Pisać !!!!
Specjalista w 1.6 SR - AKL- :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk4 (1997 - 2005)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości