Lekko szarpie silnikiem na wolnych obrotach

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

denisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 372
Rejestracja: pn sty 25, 2010 00:47
Lokalizacja: Wrocław

Lekko szarpie silnikiem na wolnych obrotach

Post autor: denisz » pt lis 12, 2010 14:30

pitus85 pisze:Panowie dzisiaj wszystko sprawdziłem regulator
żeby mieć absolutnie 100% pewności powinieneś podmienić ten regulator na inny - tak zrobiłeś?



pitus85
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: pt paź 29, 2010 14:39

Lekko szarpie silnikiem na wolnych obrotach

Post autor: pitus85 » pt lis 12, 2010 16:48

Nie bo nie miałem ale załatwię i podmienię dla pewności. Ale weźcie pod uwagę to że auto jeździ normalnie tolko te wolne obroty. jak podmienię ten regulator to napiszę będę sprawdzał jeszcze wtryski.
Zawór zbiornika z węglem aktywnym jak to sprawdzić?



denisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 372
Rejestracja: pn sty 25, 2010 00:47
Lokalizacja: Wrocław

Lekko szarpie silnikiem na wolnych obrotach

Post autor: denisz » pt lis 12, 2010 17:02

pitus85 pisze:Nie bo nie miałem ale załatwię i podmienię dla pewności. Ale weźcie pod uwagę to że auto jeździ normalnie tolko te wolne obroty.
ok, i na dodatek dalej jak osioł wątpię w ten regulator, tylko, że zastanawiające jest to, że jak odpiąłeś przewód podciśnienia od regulatora, to silnik pracował identycznie, a powinna być choćby niewielka zmiana w obrotach.



pitus85
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: pt paź 29, 2010 14:39

Lekko szarpie silnikiem na wolnych obrotach

Post autor: pitus85 » pt lis 12, 2010 22:13

Dziwne jest też to że jak odpiołem przepustnicę to silnik pracował tak samo? Ten problem jest naprawdę dziwny, a najgorsze jest to że coraz bardziej mnie wkurza



Awatar użytkownika
Jacek75
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 960
Rejestracja: czw kwie 10, 2008 09:16
Lokalizacja: Kraków
Auto: Golf Variant MK5 1.4 TSI 122hp
Silnik: CAXA
Kontakt:

Lekko szarpie silnikiem na wolnych obrotach

Post autor: Jacek75 » ndz lis 14, 2010 21:15

Akurat odpiecie przepustnicy mnie kompletnie nie dziwi. Jak odpial waz od regulatora to go zaslepil bo jak ssal przez niego lewe powietrze to nie dziwie sie ze bez zmiany - czuć by bylo w trakcie jazdy. Odepnij wtyczke od zaworu wegla, zdejm waz ten do przepustnicy i sprobuj zassac ustami z zaworu - powinno si nie dac, jak sie da zawor wymien. a kuknij tam dla spokoju w filtr powietrza czy co nie przytkało.


TSI RULEZ. Retrofit: tempomat, lampki ostrzegawcze drzwi, TPMS, DRL, doświetlenie zakrętów; VCDS 11 kodowanie, kasowanie błędów.

pitus85
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: pt paź 29, 2010 14:39

Lekko szarpie silnikiem na wolnych obrotach

Post autor: pitus85 » pn sty 24, 2011 20:15

Witam Panowie. Po naprawdę dużych przejściach z szarpaniem na wolnych obrotach wkońcu doszedłem do ładu zajeło mi to półroku i odwiedziłem 6 mechaników. Ten ostatni okazał się prawdziwym znawcą i od razu powiedział że to pierwsza sonda i przepływomierz do czyszczenia. Wymienił sonde, zrobił przepływomierz i przy okazji machnął jeszcze termostat bo już nie trzymał. Fura chodzi jak złoto a co najlepsze kosztowało mnie to tylko 300 przy nowej sondzie. pozdrawiam



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk4 (1997 - 2005)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości