Golf 4 2.0 AQY Drgania na jałowym

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
tomcio06750
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 280
Rejestracja: ndz maja 22, 2011 12:07
Lokalizacja: Szczecin/Świdwin/Połczyn Zdrój

Golf 4 2.0 AQY Drgania na jałowym

Post autor: tomcio06750 » sob paź 05, 2013 21:18

tego jeszcze nie robiliśmy ale czy to możliwe że mogą być po wypalane zawory jak nie bierze oleju? generalnie nie mam już pomysłu skąd te strzały w wydech nie spalonej mieszanki i te drgania, na gazie jak by trochę lepiej pracuje tzn mniej drga ale nie brałem właśnie pod uwagę wypalonych zaworów trzeba będzie to zbadać



Awatar użytkownika
Dam
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 410
Rejestracja: pt lip 01, 2011 12:38

Golf 4 2.0 AQY Drgania na jałowym

Post autor: Dam » sob paź 05, 2013 22:04

Sprawdź jeszcze raz układ zapłonowy, odpal koniecznie w nocy i zobacz czy iskra gdzieś nie ucieka, może użyj rozpylacza.
Wiem że masz nowe kable, ale ostatnio był przypadek nowych kabli (NGK) gdzie iskra uciekała na fajce od świecy na silnik. Sprawdzania 3 dni połowy auta bo drgania aż w końcu totalna ciemnia rozwiązała problem bo iskra ledwo widoczna.



Awatar użytkownika
tomcio06750
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 280
Rejestracja: ndz maja 22, 2011 12:07
Lokalizacja: Szczecin/Świdwin/Połczyn Zdrój

Golf 4 2.0 AQY Drgania na jałowym

Post autor: tomcio06750 » ndz paź 06, 2013 18:14

no dobra to mnie nic nie kosztuje przecież tak zrobię tylko jak wytłumaczysz częste nie systematyczne zgaśniecie po odpaleniu i dławienie się przez chwilę no i te strzały nie ustanne po prze gazowaniu w wydech nie spalonej mieszanki??



Awatar użytkownika
Fafik258
Forum Master
Forum Master
Posty: 1096
Rejestracja: wt mar 16, 2010 23:47
Lokalizacja: Starogard Gdański
Kontakt:

Golf 4 2.0 AQY Drgania na jałowym

Post autor: Fafik258 » ndz paź 06, 2013 19:26

Na forum był taki przypadek, był wypalony zawór ale w tym przypadku strzelalo non stop w tlumik. Chcesz wiedziec czy zawór to sprawdzić trzeba ciśnienie sprezania z próba olejowa



mariush23
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: czw paź 10, 2013 07:34

Golf 4 2.0 AQY Drgania na jałowym

Post autor: mariush23 » czw paź 10, 2013 09:01

Witam wszystkich to mój pierwszy post na tym forum.
Kolego tomcio06750, podłącz vaga wejdź w grupę 015 tam masz licznik wypadania zapłonu. W grupie 015 ogólna informacja o wystąpieniu wypadania zapłonu. Potem w grupie 016 masz 3 pola "count" dla 3 pierwszych cylindrów i potem w grupie 017 dla 4 cylindra.
Zobacz na którym cylindrze najwięcej występuje. U mnie po wymianie całego układu zapłonowego na nowy, również szarpało na jałowym, szczególnie z włączoną klimą. Wypadał załon na 1 cyl i sporadycznie na 3. Wkręciłem w te cylindry świece NGK V-line 27, 3 elektrodowe z przerwą 0,8mm. Jak ręką odjął. Spróbuj tych świec. Te silniki są strasznie czułe na wypadanie zapłonu na biegu jałowym. Wszystko musi być na perfekt, a czasem nowe rzeczy mu nie pasują.

Jeśli chodzi o gaśnięcie po odpaleniu. Również mnie to dotknęło z tym że ja mam LPG. Przycisnął się przewód podciśnienia kolektor-parownik i mieszanka się wzbogaciła mocno. Spalanie na jałowym pokazywał jak tdi 0,7l/h powodowało to skracanie czasów wtrysku. Potem rano przy odpaleniu na benzynie tak krótkie czasy wtrysku powodowały że silnik dusił się i dławił przez chwilę, zanim zaadoptowała się mieszanka do "nowego" paliwa. Sprawdź vagiem jakie masz czasy wtrysku na biegu jałowym.



Awatar użytkownika
tomcio06750
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 280
Rejestracja: ndz maja 22, 2011 12:07
Lokalizacja: Szczecin/Świdwin/Połczyn Zdrój

Golf 4 2.0 AQY Drgania na jałowym

Post autor: tomcio06750 » pt paź 11, 2013 19:39

kurcze kolego bardzo pomocna rada jutro zaczynam działać tak jak mi napisałeś jezeli będzie tak jak piszesz bede ci wdzięczny a nawet bardzo wdzięczny pozdrawiam:-)



Awatar użytkownika
tomcio06750
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 280
Rejestracja: ndz maja 22, 2011 12:07
Lokalizacja: Szczecin/Świdwin/Połczyn Zdrój

Golf 4 2.0 AQY Drgania na jałowym

Post autor: tomcio06750 » sob paź 19, 2013 18:38

a wiec tak podmieniłem cewkę w swoim aucie wziąłem od kolegi i nie ma zmiany w pracy silnika nadal to samo sie dzieje tzn drgania ale odpiąłem wtyczkę przepływomierza i silnik zatelepał się kilka razy i zgasł potem go znowu odpaliłem zatelepał i chodził nie równo co prawda ale nie zgasł ale co zauważyłem ze na odpietym przepływomierzu nie strzela w wydech tzw nie spalonej mieszanki tylko jest prawidłowo jak tylko podłączyłem to znów strzelanie przy prze gazówce dziwna sprawa i jeszcze jedna rzecz jak został odpięty przepływomierz to zapaliło się ESP jak podpiąłem to zgasło wie ktoś może o co tutaj chodzi??



quask
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: pn paź 21, 2013 12:44
Lokalizacja: Dolnośląskie

Golf 4 2.0 AQY Drgania na jałowym

Post autor: quask » pn paź 21, 2013 22:25

Sprawdz ten jeszcze raz kolektor, bo moze znow jest pekniety (np. na zlym spawie) a wtedy sonda lambda wykryje wieksza ilosc tlenu (sonda lambda porownuje zawartosc tlenu w powietrzu atmosferycznym do zawartosci tlenu w skladzie spalin) w spalinach i silnik od tego moze wariowac.



Awatar użytkownika
tomcio06750
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 280
Rejestracja: ndz maja 22, 2011 12:07
Lokalizacja: Szczecin/Świdwin/Połczyn Zdrój

Golf 4 2.0 AQY Drgania na jałowym

Post autor: tomcio06750 » wt paź 22, 2013 13:33

no dobra to było by sensowne i logiczne ale powiedz mi skąd bierze się to czasami gaśnięcie na zimnym silniku skoro sonda pracuje dopiero jak silnik osiągnie temperaturę jak się nie mylę 60 stopni co??



Prorok_89
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: śr wrz 18, 2013 20:21

Golf 4 2.0 AQY Drgania na jałowym

Post autor: Prorok_89 » wt paź 22, 2013 20:44

Podpinam się pod temat.

Mój golf posiada dokładnie te same dolegliwości...

Gaśnie na zimnym, czuć drgania na jałowym...

I tez nie mam pojęcia od czego to może być...

Ja u siebie wymieniłem uszczelkę pod kolektorem zsacym, czujnik temperatury cieczy, świece na NGK, przewody na NGK, przepustnica wyczyszczona i zrobiona adp, na dokładkę powiem że nawet wymieniłem filtr paliwa i dalej nic...

Na jutro jestem umówiony do mechanika który ma sprawdzić dokładnie szczelność, czy nigdzie lewego powietrza nie ciągnie...



quask
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: pn paź 21, 2013 12:44
Lokalizacja: Dolnośląskie

Golf 4 2.0 AQY Drgania na jałowym

Post autor: quask » wt paź 22, 2013 21:18

Z tego co wiem w nowych silnikach sonda jest podgrzewana i zaczyna pracować bardzo szybko, a słyszałem, że gaśnięcie na zimnym silniku może być spowodowane złym sygnałem z sondy - choć jak mówię nie jestem super mechaniorem z niesamowitym doświadczeniem żebym się z tym 100 razy spotkał i wiedział to na pewno, staram się może rzucić jakiś pomysł mogący coś wnieść do sprawy.
Dorzucam cytat z artykułu, który znalazłem na stronie autoświat:
Nie wdając się w szczegóły techniczne można powiedzieć, że sonda to miniaturowe ogniwo galwaniczne (rodzaj baterii), której napięcie wskazuje skład mieszanki. Sonda zaczyna działać dopiero wówczas, gdy nagrzeje się do temperatury około 350 stopni Celsjusza. Czas potrzebny do nagrzania skrócono w nowoczesnych sondach wyposażając je w spiralę grzejną, zasilaną z instalacji samochodu.

Dzięki temu zaczyna ona pracować już po 20-30 sekundach po uruchomieniu pojazdu. W czasie pracy sonda wysyła do sterownika (układu elektronicznego sterującego wtryskiem) sygnały; napięcie niskie - mieszanka uboga, napięcie wysokie - mieszanka bogata. W odpowiedzi na te sygnały sterownik koryguje skład mieszanki przez zwiększenie lub zmniejszenie dawki paliwa.
Moim zdaniem nie zaszkodziłoby sprawdzić jeszcze raz tego kolektora, bo sporo po pospawaniu było ok to może zwyczajnie gdzieś spawacz czegoś nie dopatrzył i znów się rozszczelniło.



Awatar użytkownika
tomcio06750
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 280
Rejestracja: ndz maja 22, 2011 12:07
Lokalizacja: Szczecin/Świdwin/Połczyn Zdrój

Golf 4 2.0 AQY Drgania na jałowym

Post autor: tomcio06750 » wt paź 22, 2013 21:30

kolego prorok _89 daj znać jaki będzie rezultat bo odwiedzinach u mechanika będę wdzięczny pozdrawiam... co do tej sondy pomyśle jeszcze nad tym tylko nie chcę się pakować w kolejne koszta bo tak jak już wyżej pisałem już prawie wszystko wymieniłem i bez sensu jest takie szukanie bo przecież nikt na pieniądzach nie śpi taka prawda



maxan
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 148
Rejestracja: sob sty 15, 2011 18:03
Lokalizacja: STG

Golf 4 2.0 AQY Drgania na jałowym

Post autor: maxan » wt paź 22, 2013 22:37

sprawdz bezpieczniki (podstawa) 32,34,43 (10A wszystkie 3)... jakie masz błedy na silniku o ile są? a byc powinny (wklej je na forum!)
kolektor/wydech szczelny - do sądy?! (sprawdź zlacze elastyczne czy nie puszcza czy jak to sie zwie)
Ostatnio zmieniony śr paź 23, 2013 14:47 przez maxan, łącznie zmieniany 1 raz.


Golf 4 GTi 1.8 20V TURBO AGU
Obrazek

Awatar użytkownika
tomcio06750
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 280
Rejestracja: ndz maja 22, 2011 12:07
Lokalizacja: Szczecin/Świdwin/Połczyn Zdrój

Golf 4 2.0 AQY Drgania na jałowym

Post autor: tomcio06750 » śr paź 23, 2013 08:29

bezpieczniki sprawdzę nie jest to jakiś problem, a jeśli chodzi o błędy to na chwile obecna nie ma żadnych sprawdzę jeszcze raz o szczelności kolektora to ciężko teraz powiedzieć jak jest bo niby kolektor spawany był ale ci mechanicy w tych czasach to jakaś jedna wielka porażka naprawdę postaram się jakoś sprawdzić jeszcze ten kolektor o ile się da jakoś samemu



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk4 (1997 - 2005)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości