Brak ciśnenia oleju mimo długiej operacji - 1.8t

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Alvar4
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: śr sty 27, 2016 18:46

Re: Brak ciśnenia oleju mimo długiej operacji - 1.8t

Post autor: Alvar4 » śr sty 27, 2016 19:11

Witam. Ostatnio trafiło nam się Audi z zatartym silnikiem 1.8 20V o symbolu ADR. W silniku też generalnie sporo syfu w postaci ciemnobrązowego przypominającego piasek nagaru. Podejrzewaliśmy przytkany smok jak to często się podobno w tych silnikach zdarza. Silnik do wymiany na inny więc postanowiliśmy przyjrzeć się temu który stanął. Po zdjęciu pokrywy zaworów ukazały nam się poprzypalane i potopione plastykowe elementy ślizgacza łańcucha rozrządu. Do tego jeden z wałków tak mocno się zatarł że przełamał się (ukręcił się) w połowie swojej długości. Podczas oględzin i demontażu zaskoczyła nas jedna mała pierdółka która swobodnie wyleciała z podstawki filtra oleju podczas jej odkręcania od bloku silnika. Okazało się że prawdopodobną przyczyną zaniku ciśnienia był mały zaworek który po prostu odkręcił się i leżał luźno w kanale olejowym. Nie wiem czy to jakiś dodatkowy zawór przeciw wzrostowi ciśnienia oleju czy jakieś zabezpieczenie w razie zapchania się filtra oleju puszczające obieg smarowania z pominięciem filtra. Generalnie uczulam aby zdemontować ta podstawkę i sprawdzić czy ten zawór nie jest obluzowany. Według mnie to jest błąd konstrukcyjny bo zaworek ten powinien być jakoś zabezpieczony przed odkręcaniem się przez chociażby wklejenie go na klej do gwintów. Co ciekawe próbowaliśmy go mocno dokręcić czego nie uda się zrobić bo on ma cieniutkie ścianki i szybko się odkształca i nawet dokręcając go mocno wystarczy lekki ruch ręką w przeciwnym kierunku i zaworek się bardzo łatwo odkręca. Na zdjęciu widać jak mocno nam się zdeformował na końcu. Zaglądajcie w to nieszczęsne miejsce bo bardzo możliwe że to jest typowe miejsce awarii. Mam nadzieję że komuś pomogę. Pozdrawiam.

ObrazekObrazekObrazek



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk4 (1997 - 2005)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości