nierówne obroty na zimnym silniku 1.6 sr

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

robson4
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pt wrz 23, 2011 13:50

Re: nierówne obroty na zimnym silniku 1.6 sr

Post autor: robson4 » czw wrz 29, 2011 09:53

witam mój golf w końcu odżył bolały go te uszczelki miedzy kolektorem ssacym a głowicą stare uszczelki były na równo z plastikiem nowe wystawały 2 mm objawy były na zimnym silniku nie równe obroty dławienie się gaśniecie trzepanie silnikiem gdy sie nagrzał uszczelki pod wpływem temp cos tam uszczelniały i chodzil w miare ale też czasami nie równo wiec tak wymieniłem te 4 uszczelki przy głowicy uszczelke przy przepustnicy ktora wchodzi w kolektor w taki rowek wyczyściłem kolektor benzyna ekstrakcyjna w spreyu przy okazji każdą kostke w zasiegu wzroku potraktowałem kontakt spreyem dzis rano zapaliłem po całej nocy zimny silnik nawet nie dygnął obroty 1100 bo zimny nagrzał sie chwile obroty poniżej 900 przełączył ładnie na gaz nawet nie zadygotał koszt tego zabiegu do 100 zl a robota też prosta kilka kostek śrubek i po robocie a i na ciepłym też znikła ta nie równa praca dzieki wszystkim za pomoc pozdrawiam



radrinx01
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 70
Rejestracja: wt lut 16, 2010 17:15
Lokalizacja: okolice częstochowy

nierówne obroty na zimnym silniku 1.6 sr

Post autor: radrinx01 » pt wrz 30, 2011 20:37

panowie ja miałem taki sam problem wymieniłem uszczeli przy kolektorze ssącym i po kłopocie takie jakby gumowe pierscienie koszt ok 20zł



Awatar użytkownika
ELEKTRONIK2
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: pn gru 10, 2007 23:05
Lokalizacja: Głogów
Kontakt:

nierówne obroty na zimnym silniku 1.6 sr

Post autor: ELEKTRONIK2 » pt paź 14, 2011 19:42

Potwierdzam to co koledzy napisali wyżej. Panowie jak nie macie ssania a po odpaleniu silnik ma nierówne obroty, przygasa, faluje, czuć zapach niespalonej benzyny to do wymiany macie uszczelki miedzy kolektorem ssącym a silnikiem. U mnie silnik jak się zagrzał chodził idealnie więc wiedziałem że to musi być jakaś błacha sprawa, przeczesałem całe forum i naczytałem się jak ludzie wymieniają wszystkie czujniki, listwę wtrysków, pompki paliwa a na koniec okazuje się że problem tkwi po stronie uszczelek, nie chcąc popełnić tego błedu zabrałem się właśnie od uszczelek i to był strzał w dziesiątkę. Uszczelki są 4 sztuki, na każdy cylinder jedna, porządna niemiecka kosztuje 20zł/sztuka czyli komplet 80zł. Problem z brakiem ssania pojawia się jak uszczelki są stare lub ktoś ściągał kolektor ssący i potem nie założyl nowych uszczelek (stare są twarde i nie nadają się do ponownego założenia). WAŻNE nie patrzcie się czy psikanie plakiem coś daje czy nie, ja psikałem i nic nie mogłem zauważyć. Wstawiono mi gaz i wtedy pojawiły sie problemy z brakiem ssania (żeby wkręcić tryski gazu w kolektor panowie go musieli zdemontować i oczywiście uszczelek nowych nie włożyli nie mam o to pretensji ale mają duże doświadczenie i powinni wiedzieć ze taki problem występuje i ostrzec ze mogą wstawić stare uszczelki ale lepiej jakbym przyjechał z kompletem nowych bo starych nie powinno się zakładać ponownie (można ale widzicie jaki jest efekt, koszt niewielki a oszczędzicie sobie roboty). Sprawdziłem kompem z czujnik temperatury dobrze wskazuje i pojechałem do nich mówiąc ze jest nieszczelność miedzy kolektorem ssącym a silnikiem. Panowie oczywiście popsikali plakiem i mówią że obroty się nie podwyższają więc nieszczelności nie ma i tutaj problemu nie widzą a ja żebym lepiej sam tego nie dotykał. Nie słuchając się tego co mówią wziąłem się sam do roboty, ściągnąłem kolektor wstawiłem nowe uszczelki i po problemie, ssanie jest, auto chodzi równo. Przed wymianą podglądnijcie sobie na VAG-com czy czujnik temperatury podaje dobry sygnał na komputer silnika, jeśli nie macie kompa to polecam sprawdzić multimetrem (charakterystyka rezystancji w zaleznosci o temp w załączniku). Jeśli czujnik temp jest OK to macie na 99% do wymiany uszczelki miedzy kolektorem ssącym a silnikiem. Do wymiany potrzebny jest TORX (pierwsza śruba z lewej rozmiaru torxa nie podam), imbus (tez rozmiaru nie podam), oraz kluczy rurkowy (potrzebny jeden o ile pamiętam to jest jedenastka?). Ktoś może wie czy normalne jest zastosowanie 3 rodzajów łbów śrub przy tym kolektorze? Zdjęcie kolektora z zaznaczonymi uszczelkami do wymiany w załączniku niżej (są to okrągłe oringi które wciska się w rowek na plastikowym kolektorze).
Obrazek Obrazek


Był golf III jest Passat B5 i Golf IV

jacek73311
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pt sty 14, 2011 00:17

Re: nierówne obroty na zimnym silniku 1.6 sr

Post autor: jacek73311 » wt kwie 17, 2012 18:36

Widzę że koledzy odkryli co jest przyczyną nierównej pracy silnika dokładnie te uszczelniacze są zmorą tych silników wymieniam je wraz z wymianą świec i nie mam problemu z falującymi obrotami.Pozdrawiam wszystkich kolegów ujeżdżających golfiki . :okej:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk4 (1997 - 2005)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości