Nie chodzi na wszystkie cylindry 2,3 V5 POMOCY!!!!!!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

bury44
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: sob lis 13, 2010 15:03
Lokalizacja: Mysłowice

Re: Nie chodzi na wszystkie cylindry 2,3 V5 POMOCY!!!!!!

Post autor: bury44 » pn lis 22, 2010 10:10

stell-s1 pisze:Miałem podobnie w MK 4 1.6 16v szarpał albo się dławił (LPG sekwencja). Na początku gazownik stwierdził że przewody jednak po wymianie pomogło trochę ale nie tak jak powinno. Jedna świeca była mokra albo okopcona. Jak się okazało to centralka od gazu nie wyłączała jednego wtrysku paliwa wiec jeden cylinder chodził na paliwie i na LPG. Po wymianie centralki na nową wszystko OK. Dodam że instalacja miała raptem 6 miesięcy wiec podlegała gwarancji. Może masz to Samo. Pozdrawiam.
Dzięki za podpowiedź



Awatar użytkownika
mazt
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 200
Rejestracja: czw wrz 30, 2010 20:34
Lokalizacja: BI

Nie chodzi na wszystkie cylindry 2,3 V5 POMOCY!!!!!!

Post autor: mazt » pn lis 22, 2010 12:16

bury44 napisz jak efekt tej wizyty. Pozdro



bury44
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: sob lis 13, 2010 15:03
Lokalizacja: Mysłowice

Nie chodzi na wszystkie cylindry 2,3 V5 POMOCY!!!!!!

Post autor: bury44 » pn lis 22, 2010 13:37

Odpiełem dzisiaj kostkę od sterowania wtryskami gazu i nic nie pomogło :x
Poczekam do jutra i zrobią mi pomiar kompresji i wtedy zdecyduje co dalej. Tak to będę chociaż coś więcej wiedział czy sprawa tkwi w silniku czy coś jest nie tak z elektryką. Jutro oststeczny dzień próby. Choć chyba bym już wolał żeby było coś z elektryką bo meczanik mi powiedział że koszt wymiany np. uszczelki pod głowicą razem z wszystkimi uszczelkami, płynami, filtrami i robocizną wyniesie mnie ok. 1500zł. :prayer:



Awatar użytkownika
mazt
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 200
Rejestracja: czw wrz 30, 2010 20:34
Lokalizacja: BI

Re: Nie chodzi na wszystkie cylindry 2,3 V5 POMOCY!!!!!!

Post autor: mazt » pn lis 22, 2010 13:44

bury44 pisze:Odpiełem dzisiaj kostkę od sterowania wtryskami gazu i nic nie pomogło :x
Poczekam do jutra i zrobią mi pomiar kompresji i wtedy zdecyduje co dalej. Tak to będę chociaż coś więcej wiedział czy sprawa tkwi w silniku czy coś jest nie tak z elektryką. Jutro oststeczny dzień próby. Choć chyba bym już wolał żeby było coś z elektryką bo meczanik mi powiedział że koszt wymiany np. uszczelki pod głowicą razem z wszystkimi uszczelkami, płynami, filtrami i robocizną wyniesie mnie ok. 1500zł. :prayer:
Strasznie drogo sobie policzył za tą wymianę...



bury44
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: sob lis 13, 2010 15:03
Lokalizacja: Mysłowice

Nie chodzi na wszystkie cylindry 2,3 V5 POMOCY!!!!!!

Post autor: bury44 » wt lis 23, 2010 17:11

Byłem dzisiaj sprawdzić kompresję i wyszła dobrze (od 11,5 do 13), więc bebechy w silniku powinny być ok. W czwartek jestem umówiony do elektryka samochodowego bo z tego wszystkiego wynika że chyba przyczyna tkwi w elektryce choć nie wiem w czym jak kable nowe, świece nowe, cewki nowe, iskra jest na każdej świecy. Dopiero co kupiłem ten samochód i już się do niego zniechęciłem, jak się wkurzę na maxa to go sprzedam i wrucę do mojej poprzedniej marki :x



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Nie chodzi na wszystkie cylindry 2,3 V5 POMOCY!!!!!!

Post autor: Paweł Marek » śr lis 24, 2010 00:19

Spokojnie, marka ok silnik ok. Jest zasada - nie kupuje się zagazowanego samochodu tylko instalację zleca samodzielnie. Ja bym zaczął od najlepszego gazownika w okolicy ale zrobisz jak uważasz. Dlatego że dobry gazownik dobrze zna się na układach wtryskowych, lepiej niż niejeden elektryk, a jesli winna będzie jak myślę instalacja gazowa to od razu to naprawi


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

bury44
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: sob lis 13, 2010 15:03
Lokalizacja: Mysłowice

Re: Nie chodzi na wszystkie cylindry 2,3 V5 POMOCY!!!!!!

Post autor: bury44 » śr lis 24, 2010 15:39

Paweł Marek pisze:Spokojnie, marka ok silnik ok. Jest zasada - nie kupuje się zagazowanego samochodu tylko instalację zleca samodzielnie. Ja bym zaczął od najlepszego gazownika w okolicy ale zrobisz jak uważasz. Dlatego że dobry gazownik dobrze zna się na układach wtryskowych, lepiej niż niejeden elektryk, a jesli winna będzie jak myślę instalacja gazowa to od razu to naprawi
Już się umówiłem na jutro u elektryka który podobno jest dobry w tych rzeczach więc nie będę już kąbinował, ale jak on nie da rady to posłucham twojej rady i pojadę do gazownika (tylko dobrych ciężko spotkać, byłem dwa dni temu u jednego to nie wiedział co wogóle ma robić, nawet nie włoźył rąk pod maskę i stwierdził że muszę jechać do elektryka).

Tak dla upewnienia - jak kompresja wyszła dobrze to ogólnie silnik powinien być ok????????????????



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Nie chodzi na wszystkie cylindry 2,3 V5 POMOCY!!!!!!

Post autor: Paweł Marek » śr lis 24, 2010 18:44

silnik bez osprzętu - można przyjąć że tak. A gazownik - musisz popytać koło siebie, podzwoń podając markę instalacji LPG czy ma do niej sprzęt i oprogramowanie


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

bury44
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: sob lis 13, 2010 15:03
Lokalizacja: Mysłowice

Re: Nie chodzi na wszystkie cylindry 2,3 V5 POMOCY!!!!!!

Post autor: bury44 » śr lis 24, 2010 20:11

Paweł Marek pisze:silnik bez osprzętu - można przyjąć że tak. A gazownik - musisz popytać koło siebie, podzwoń podając markę instalacji LPG czy ma do niej sprzęt i oprogramowanie
Zobaczę co jutro powie elektryk a jak coś to podzwonię po gazownikach.
Dzięki :okej:



Gregory11
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: pt cze 12, 2009 21:21
Lokalizacja: Bochnia

Nie chodzi na wszystkie cylindry 2,3 V5 POMOCY!!!!!!

Post autor: Gregory11 » śr lis 24, 2010 23:05

Kumpel wtedy podjechał do serwisu układów wtryskowych BOSCH - diagnoza usterki trwała ok.2min - gość od razu wiedział o co chodzi -/krzyknął 100zł ale
przynajmniej wszystko było jasne/...-przyczyną jak pisałem wcześniej była instalacja gazowa...
:okej:



bury44
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: sob lis 13, 2010 15:03
Lokalizacja: Mysłowice

Re: Nie chodzi na wszystkie cylindry 2,3 V5 POMOCY!!!!!!

Post autor: bury44 » czw lis 25, 2010 14:20

Gregory11 pisze:Kumpel wtedy podjechał do serwisu układów wtryskowych BOSCH - diagnoza usterki trwała ok.2min - gość od razu wiedział o co chodzi -/krzyknął 100zł ale
przynajmniej wszystko było jasne/...-przyczyną jak pisałem wcześniej była instalacja gazowa...
:okej:
Dzisiaj byłem umówiony z elektrykiem, czekałem na niego 2 godziny a on i tak nie przyszedł. Dopiero włączył telefon o 12 i jakby nigdy nic gadał ze mną i mam się umówić na inny termin - NORMALNIE MNIE wku.... :grrr:

Umówiłem się z drugim gościem na jutro od instalacji gazowych ( D.T. Gas System Katowice) i zobaczymy co zdziała. Wybrałem tego gościa bo mam właśnie instalecję firmy "D.T. Gas" więc chłop powinbien mieć o tym pojęcie bo robią przy tych instalacjach od dobrych paru lat. Powiedział mi przez telefon że może być zepsuty "emulator" i on zakłuca pracę wtryskiwaczy, jakby to było to to koszt 50-60zł. Napiszę jutro co z tego wyszło



n1troo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pt lis 26, 2010 20:54

Nie chodzi na wszystkie cylindry 2,3 V5 POMOCY!!!!!!

Post autor: n1troo » sob lis 27, 2010 22:27

i co z tego wyszło ? U mnie chyba cos podobnego sie dzieje...



bury44
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: sob lis 13, 2010 15:03
Lokalizacja: Mysłowice

Nie chodzi na wszystkie cylindry 2,3 V5 POMOCY!!!!!!

Post autor: bury44 » ndz lis 28, 2010 00:27

jak mi przejdą nerwy to napiszę więcej, ale przekopałem chyba już wszystko co mogłem i NIC!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :grrr:



bury44
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: sob lis 13, 2010 15:03
Lokalizacja: Mysłowice

Nie chodzi na wszystkie cylindry 2,3 V5 POMOCY!!!!!!

Post autor: bury44 » pn lis 29, 2010 16:38

Już się wyczerpały wszystkie moje pomysły i zaworzę jutro samochód do elektryka i nie chce go widzieć do póki nie będzie sprawny. Mogłem nie zmieniać samochodu :grrr: :rotfl:

DZIĘKI WSZYSTKIM ZA POMOC



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk4 (1997 - 2005)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości