Znikający płyn chodniczy.

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Mateo8934
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: wt maja 09, 2017 17:45
Lokalizacja: Koszalin

Znikający płyn chodniczy.

Post autor: Mateo8934 » czw lis 29, 2018 14:32

Witam. Moje auto to Golf IV silnik 1.6 16v o oznaczeniu ATN. Wiem, że podobne tematy już były ale ja już rozkładam ręce. Tak jak w temacie, mam problem a mianowicie ubywa mi płyn chłodniczy :? Co ciekawe, zjawisko to nasiliło się ostatnio, gdy przyszły niskie temperatury. Dosłownie co parę dni muszę trochę płynu uzupełniać bo przy porannym rozruchu zaraz informuje mnie czerwona kontrolka o niskim jego stanie. Auto tydzień temu było u mechanika na wymianie rozrządu i poprosiłem mechanika, żeby spojrzał czy nie ma gdzieś wycieku. Mechanik stwierdził, że przyczyną była pompa wody, przez którą płyn wyciekał i nie znalazł żadnego wycieku w innym miejscu. Pompa wody wraz z kompletem rozrządu została wymieniona, ale niestety to nie pomogło bo już 3 razy uzupełniałem stan od wymiany rozrządu a minął tydzień. Mechanik twierdzi, że to teraz normalne bo cały układ musi się napełnić. Chcę zapytać Was, czy macie może jakieś pomysły co to może być?
Pozdrawiam.



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8869
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Re: Znikający płyn chodniczy.

Post autor: marcin7x5 » czw lis 29, 2018 18:46

Uzupełnij poziom płynu i uruchom silnik. Pozostaw go na biegu jałowym aż do włáczenia się wentylatora. Jeżeli nadal będzie ubywać to sprawdź czy nie nigdzie wycieku podkładając na noc tekturę pod silnikiem. Sprawdź też czy nie jest wilgotny dywanik po stronie pasażera...



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk4 (1997 - 2005)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 86 gości