Rozkodowanie numeru częsci - Licznik

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

slawek78
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 88
Rejestracja: pn cze 06, 2016 07:13

Re: Rozkodowanie numeru częsci - Licznik

Post autor: slawek78 » wt wrz 04, 2018 07:40

Tak ja rozumiem że crypto 48, ale one są sprzedawane jako preprogramowane do VW po około 13 i zupełnie czyste bez preprogramowania pod markę za 9.

Wiem, że trochę męczę, ale proszę wytrzymaj i podpowiedz mi. Zebrałem to w punkty by nie powtarzać wątpliwości

1. Dlaczego pisałeś że pin z bieżącego licznika nie jest mi potrzebny? Czy Ecu nie potrzebuje pinu (benzyna 1.4)?
2. Czy licznik Boscha RB4 ma w końcu szyfrowana eeprom, czy nie, czym bezpiecznie to odczytać?
3. Po przełożeniu licznika skoro mam już ten PIN nowego, co dalej, gdzie adaptować?

PS. jak pozwolisz to potrafię okazać wdzięczność :pub:



Awatar użytkownika
mat06
Storm Beige
Storm Beige
Posty: 1051
Rejestracja: pn maja 18, 2009 21:08
Auto: Golf IV
Silnik: AZD

Re: Rozkodowanie numeru częsci - Licznik

Post autor: mat06 » wt wrz 04, 2018 10:10

Spokojnie możesz kupić ten: https://allegro.pl/oryginal-transponder ... 52655.html

1. To PIN do licznika, a nie do ECU. Będziesz dodawał kluczyki do nowego licznika, więc potrzebujesz jego PIN.
2. Spróbuj programem VAG Commander. EEPROM starego licznika będziesz potrzebował jedynie w sytuacji, w której nie będziesz zmieniał pastylek, ale modyfikował EEPROM nowego licznika tak, aby stare pastylki zadziałały: viewtopic.php?f=14&t=394423
Jeśli kupisz nowe pastylki, to mając PIN nowego licznika EEPROMów w ogóle nie ruszasz.
3. Program VCDS-Lite lub VAG com i postępowanie według instrukcji:
Wchodzimy w licznik(17 instruments), wybieramy login - wklepujemy PIN i zatwierdzamy. Wybieramy adaptację - kanał 00 test i save. Można wyłączyć stacyjkę, włączyć , wejść ponownie w licznik, wpisać login, wejść w adaptację - wybrać kanał 21 - wpisać ile mamy kluczy mieć zakodowanych i zatwierdzić. Wkładać i wyjmować kluczyki aż się wszystkie zakodują. Jeśli prawidłowo wykonaliśmy wszystkie operacje auto ma zaadaptowany licznik i pracuje na każdym z nauczonych kluczyków.


Obrazek

slawek78
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 88
Rejestracja: pn cze 06, 2016 07:13

Re: Rozkodowanie numeru częsci - Licznik

Post autor: slawek78 » wt wrz 04, 2018 14:17

To o co chodzi z tym ich prekodowaniem, czyli kodowaniem wstępnym Pastylek?
Na filmach pokazana jest taka sytuacja że licznik ma kanał 50 w adaptacjach. Tam wpisują PiN ECU i licznik przepisuje sobie dane z auta np VIN.
Zauważyłem że stare liczniki z IMMO2 nie mają tego kanału, u mnie jest. to sie nazywa Vehicle data Learning.

Czy to oznacza że te PINy w ogóe nie muszą się zgadzać?



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5936
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Re: Rozkodowanie numeru częsci - Licznik

Post autor: grg474 » ndz wrz 09, 2018 19:32

slawek78 - odpisze tu a nie na priv bo tak to inni skorzystają.
Jak mi napisałeś masz licznik 1J0 920 806 czyli immo3. Chcesz założyć inny immo3. Zapytałeś czemu lepiej przypisać grzebiąc w epromie zamiast przez vag dokodowując - ano omija Cię dokupowanie pastylek a i tak musisz odczytać pin immo starego i pin immo nowego licznika celem dopisania VAGiem. Skoro tak to po co tak kombinować.
Odczytujesz wsad starego licznika i zapisujesz na dysku. Wkłądasz nowy licznik i odczytujesz wsad. Przepisujesz komórki odpowiedzialne za nr immo, kod immo, pin immo, nr nadwozia, przebieg + do tego włączasz rkm, poświetlenie, gasisz kontrolkę tempomatu żeby działała tylko podczas jazdy na tempomacie i masz wszystko co potrzeba. Zakłądajac czarny scenariusz że masz obecnie motometer czy bosch to dodatkowo dokodujesz ponownie kluczyki bez zmiany pastylek


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk4 (1997 - 2005)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości