[mk4] Czy motor do wymiany ?

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

azureus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: pn maja 04, 2009 10:36
Lokalizacja: Kraków

[mk4] Czy motor do wymiany ?

Post autor: azureus » ndz sie 05, 2018 22:42

Dobry wieczór wszystkim,
Po 10 latach jazdy 1.6 SR (2000 r.) jestem jakby pod ścianą. O przebiegu auta nie wspomnę,bo przed moim zakupem nie jest on udokumentowany i trudno uwierzyć w te niecałe 200 tyś.które teraz ma.
Problem polega na tym,że po kilkuminutowej "zabawie" pt.jazda na półsprzęgle (niestety córka zaczęła kurs na prawko i musi ćwiczyć) nagle pojawia się za autem taka zasłona dymna z wydechu,że ci z FX by się takiej nie powstydzili. Dymi potem przez chwilę gdy jadę już "normalnie" czyli ze sprzęgłem używanym adekwatnie do warunków na drodze , by po kilku minutach uspokoić się całkowicie. Siwy dym znika, żadnych stuków,puków,czy innych sygnałów,że pierścienie w cylindrach mogły paść, a taka właśnie jest diagnoza mechaników,którzy jednoznacznie zaordynowali,albo nowy motor,albo będzie po aucie.
Już nieraz rady na tym forum okazały się bardzo pomocne więc ponownie proszę o pomoc i opinie,bo choć nie wiem czy w takim wypadku im więcej opinii tym lepiej ,to jestem po prostu w momencie w którym borykam się z pytaniem "ratować, nie ratować" więc chciałbym być w miarę pewien tego co mogę zrobić.
Na początek każdy pomysł będzie na wagę złota zanim poszukam nowego silnika co z pewnością będzie wyjściem najdroższym.
Z góry dzięki za wszelkie sugestie.
Daro



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8869
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

[mk4] Re: Czy motor do wymiany ?

Post autor: marcin7x5 » wt sie 07, 2018 13:39

Oj tam zaraz nowy motor. Pewnie wystarczy tylko wymienić pierścienie ale pewnie im się nie chce brać za to bo to od razu i upg oraz remoncik głowicy warto zrobić bo i tak będzie zdjęta. Sprawdź jeszcze drożność odmy oraz ile ewentualnie oleju jest w dolocie.



speed070689
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: czw gru 29, 2011 22:10

[mk4] Re: Czy motor do wymiany ?

Post autor: speed070689 » śr sie 15, 2018 11:55

Trochę takie wróżenie z fusów. Ten dym jest biały czy bardziej siwy? Instalacja LPG w aucie jest? Sprawdzałeś manometrem ciśnienie na cylindrach? Zanim padnie ostatecznie decyzja warto sprawdzić chociażby stan świec i ciśnienie jakie panuje na cylindrach. Może silnik jest dobry tylko ma coś ze spalaniem albo padła uszczelka lub wina instalacji. Masz coś takiego jak chłodniczka egr? Jeśli będzie wadliwy spaliny będą mieszać się z wodą a Ty będziesz myślał, że masz padnięty silnik lub cokolwiek. Ja mechanikom na wróżenie z fusów nie wierzę.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk4 (1997 - 2005)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 143 gości