[mk4] "Pyrkanie" z wydechu, drgania silnika i całego auta

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Rinzler
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: czw cze 14, 2018 22:13
Auto: Volkswagen Golf

[mk4] Re: "Pyrkanie" z wydechu, drgania silnika i całego auta

Post autor: Rinzler » sob cze 23, 2018 18:35

Te nity to o co z nimi chodzi? Bo zielony jestem w tym temacie. Czasem mi ciężko biegi wchodzą. Czasem jest ok, czasem gorzej. Chodzi tu głównie o 1 i 2. Czasem też jest delikatny problem ze wstecznym niby wchodzi, ale jakby nie do końca zalapuje i muszę go wrzucić jeszcze raz. Przykładowo jak parkuje pod górkę i chce go zostawić na biegu (jedynce) to nie mogę jej wrzucić. Muszę delikatnie spuścić auto niżej żeby się stoczyło (bardzo delikatnie) i wtedy wchodzi. Czasem przy redukcji nie mogę wrzucić dwójki od razu lub gdy zmieniam bieg z 1 na 2 pojawia się zgrzytniecie, jakbym bez sprzęgła zmieniał bieg (może za szybko puszczam sprzęgło? Nie wiem, bo zjawisko takie pojawia się raz na miesiąc może). Ze 2 lata temu miałem wymieniane cięgna od skrzyni biegów.

@Edit
Teraz się pobawiłem lewarkiem pod supermarketem i np z pozycji 0 nie da rady wrzucić biegu drugiego, ani z biegu drugiego wrócić na jedynkę na zgaszonym jak i odpalonym silniku.

Szczerze mówiąc też się zastanawiałem nad skrzynia... Może to buczenie i głośna praca silnika o której pisałem to nie silnik, a skrzynia? Ale z drugiej strony skrzynia by chyba nie powodowała mulenia auta? Chyba, że się mylę.



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8869
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

[mk4] Re: "Pyrkanie" z wydechu, drgania silnika i całego auta

Post autor: marcin7x5 » ndz cze 24, 2018 09:54

Poczytaj o nitach w mechanizmie różnicowym. Niestety lubią się obcinać doprowadzając do tego że w obudowie skrzyni biegów wywala dziurę. Często objawem uszkodzenia jest kangurek podczas jazdy oraz problemy z wbiciem biegów. Wpisz w wyszukiwarce nity i golf4 a znajdziesz całą lekturę....



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk4 (1997 - 2005)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 98 gości