1.6 sr AKL Spadające obroty na jedynce i wstecznym

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

kot_ka_boom
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: pn lip 03, 2017 21:20

1.6 sr AKL Spadające obroty na jedynce i wstecznym

Post autor: kot_ka_boom » ndz lip 09, 2017 11:17

Witam,

Mam problem podczas ruszania z jedynki oraz przy cofaniu na wstecznym. Chodzi o to, że muszę dodawać dużo więcej gazu (silnik już zaczyna wyć), bo inaczej potrafią spaść momentalnie obroty i zgaśnie. Ogólnie już podczas jazdy nie ma żadnego szarpania, ładnie przyspiesza, nie zamula.

Sporadyczne objawy są jeszcze takie:

-po nocy, po pierwszym odpaleniu potrafi sam po chwili zgasnąć i muszę go uruchamiać drugi raz (albo trochę ciężko odpala - raz od strzała, a raz nie)
-jak stoi "na luzie" to wskazówka obrotów lekko drga (nie stoi sztywno w jednym punkcie)
-jak jechałem w korku, czy czasami jak stoję na światłach to potrafią spaść obroty na chwilę o np. 200 (takie chwilowe zafalowanie)
-czasami jak już odpuszczę pedał gazu to obroty jeszcze rosną
-czasami jak odpuszczę pedał gazu to obroty spadają do 1100, a dopiero po chwili na 900

Ostatnio robiłem taki test, że ruszałem bez dodawania gazu (powoli puszczając sprzęgło) to obroty spadły momentalnie do 350/400, a pedał gazu sam poszedł w podłogę. Przecież na płaskim terenie auto powinno normalnie ruszyć bez gazu (powoli ale powinno), a przede wszystkim nie gasnąć.

Akumulator jest nowy. Dzisiaj sprawdzałem ładowanie. Bez obciążenia 14.5V, a przy włączonych różnych rzeczach(światła, wentylator, radio, ogrzewanie szyby) było 14.2V. Obliczone przeze mnie spalanie wyniosło około 9l/100km(większość trasy po mieście), przy sporadycznej jeździe z włączoną klimatyzacją --> czyli chyba jest ok i sonda lambda nie jest do wymiany.

Czy problemem mogła by być przepustnica, przepływomierz czy może raczej problem leży po stronie sprzęgła (ewentualnie skrzyni biegów)?



Awatar użytkownika
morloh
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 73
Rejestracja: ndz kwie 12, 2015 23:04

1.6 sr AKL Spadające obroty na jedynce i wstecznym

Post autor: morloh » ndz lip 09, 2017 11:52

Na forum jest masa tematów na temat tego silnika.
Podlącz do kompa obd2 pokaż błędy, wyczyść przepustnice, sprawdz czujnik na pompie wspomagania , zobacz tez gruszkę podciśnienia( z lewej storny kolektora) czy się rusza przy dodawaniu gazu.



kot_ka_boom
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: pn lip 03, 2017 21:20

1.6 sr AKL Spadające obroty na jedynce i wstecznym

Post autor: kot_ka_boom » ndz lip 09, 2017 13:08

W ciągu ostatniego miesiąca był podpinany do kompa chyba ze trzy czy cztery razy - zero błędów. Wymieniłem też czujnik temperatury, termostat i czujnik wspomagania.



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8847
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

1.6 sr AKL Spadające obroty na jedynce i wstecznym

Post autor: marcin7x5 » pn lip 10, 2017 06:47

Zacznij od czyszczenia i adaptacji przepustnicy.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk4 (1997 - 2005)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości