Falowanie obrotów i biegi

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Goferos
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: wt paź 29, 2013 09:19
Lokalizacja: Chrzanów

Falowanie obrotów i biegi

Post autor: Goferos » pn cze 26, 2017 21:14

Witam, mam problem z falowaniem obrotów na biegu jałowym w gofie 4 1.6 16v AZD. Autko po remoncie silnika więc wszystko jest szczelne. Obroty falują od zawszę najbardziej na rozgrzanym silniku nie pomaga nawet czyszczenie przepustnicy i adaptacja. Co do lewego powietrza wszystko jest prawdopodobnie szczelne. Świece też nowe. Co to może być sama przepustnica ? bo w tym silniku nie ma krokowego chyba? napięcie też jest okej alternator to samo.
Co do biegów to gorzej wchodzą na rozgrzanym silniku z pod drążka dochodzi 'skrzypienie' i drążek po odchyleniu w pozycji luz w lewo nie wraca. Na zimnym aucie to nie występuje. Pozdrawiam



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8847
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Falowanie obrotów i biegi

Post autor: marcin7x5 » pn cze 26, 2017 21:46

Sprawdź szczelność zaworu egr. Odepnij wtyczkę z egr i zobacz czy się uspokoi.



Awatar użytkownika
Goferos
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: wt paź 29, 2013 09:19
Lokalizacja: Chrzanów

Falowanie obrotów i biegi

Post autor: Goferos » czw lip 06, 2017 22:36

Odpiąlem wtyczkę jak falował i od razu przestał. A wcześniej robilem adapt egr. Po ponownym podpięciu dalej falował ale nie tak jak przedtem moze raz czy 2 skoczyly obroty gdy wczesniej caly czas ale to pewnie znowu sie pojawi po adapcie itp?. W takim razie co egr do wymiany ? Da sie to vagiem jeszcze jakoś sprawdzić? Pozdrawiam



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8847
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Falowanie obrotów i biegi

Post autor: marcin7x5 » pt lip 07, 2017 06:17

A czyściłeś go? Najwyraźniej nie domyka się szczelnie po tej adaptacji.



Awatar użytkownika
Goferos
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: wt paź 29, 2013 09:19
Lokalizacja: Chrzanów

Falowanie obrotów i biegi

Post autor: Goferos » pt lip 07, 2017 14:07

Nie czyściłem. W tym silniku ten zawor jest chyba nierozbieralny. Mam go przemyć tylko czy co zrobić ? Podkładki wymienić ?
po odpięciu i odpaleniu auta bez mam błędy
17560 - Long Term Fuel Trim Additive Air Bank 1: Range 2: System too Lean
P1152 - 35-00 - -
17851 - Potentiometer for EGR (G212): Signal too Low
P1443 - 35-10 - - - Intermittent
17848 - EGR Valve (N18): Open Circuit
P1440 - 35-10 - - - Intermittent



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8847
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Falowanie obrotów i biegi

Post autor: marcin7x5 » pt lip 07, 2017 19:34

Ten pierwszy błąd to ja miałem u siebie dopóki nie wymieniłem pompy paliwa. A sprawdzałem wszystko włącznie z rozbieraniem kolektora ssącego i jego czyszczeniem. Nie miałem możliwości pomiaru ciśnienia paliwa wiec zaryzykowałem i kupiłem wkład pompy i to był strzał w 10. Dwa pozostałe błędy to błędy od egr. Jedyne co możesz z nim zrobić to po odkręceniu namoczyć i wyczyścić kanału grzybek zaworu przez który przelatują spaliny. Przy tym warto zrobić tzw test wyjścia gdzie ecu będzie cyklicznie otwierać i zamykać ten zawór. Potem już tylko adaptacja. Masz też błąd od elektrozaworu sterującego tym grzybkiem (jest to całość) więc może problem być właśnie w tym elektromagnesie a wtedy to abo jeździć z uszkodzonym (check na desce) albo jego wymiana.



Awatar użytkownika
Goferos
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: wt paź 29, 2013 09:19
Lokalizacja: Chrzanów

Falowanie obrotów i biegi

Post autor: Goferos » śr lip 26, 2017 22:49

Wyczyściłem przepustnice porządnie i zrobiłem adapt a pożniej nie miałem czasu bawić sie z tym, skasowałem błędy i jezdziłem do czasu az wyskoczył znowu check i czuć zamulenie auta. Do tego obroty falowały masakra(dziś to prawie gasło) . Zauważyłem też od jakiegoś czasu ze po przekręceniu kluczyka auto pali dziwnie musi troche zakręcić , czasem nie odpali za pierwszym. Ogólnie to teraz był tylko ten błąd
17560 - Long Term Fuel Trim Additive Air Bank 1: Range 2: System too Lean
P1152 - 35-00 - -
i co teraz? oddać auto do jakiegoś elektromechanika ? bo nie mam już nerwów szukać i wymieniać na siłę. Auto co prawda nie ma wystrojonej instalacji lpg po remoncie silnika ale gaziarz stwierdził ze nie wystroi jak obroty falują ( na benzynie też ) i czy to że ''słabo pali'' może mieć związek z pompą paliwa?. Leje tylko 98 tak jak zalecił producent na ten silnik bo już sie nauczyłem że ten motor nie lubi kiepskiego paliwa. Pozdrawiam



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8847
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Falowanie obrotów i biegi

Post autor: marcin7x5 » pt lip 28, 2017 12:54

Próbowałeś odpalać z 2,3 krotnym przekręceniem kluczyka ale bez uruchomienia rozrusznikiem tak aby pompa nabiła paliwo? Oczywiście instalację lpg zakręcasz całkowicie tak aby mieć pewność że to nie jej wina.
Był tu na forum poruszany identyczny przypadek i wina leżała w uszczelce pompy paliwa pod korkiem co uszczelnia mocowanie pompy.



MajsterAndrzej
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: wt lut 02, 2016 15:19
Lokalizacja: Woj.Mazowieckie, Ostrołęka

Re: Falowanie obrotów i biegi

Post autor: MajsterAndrzej » sob lip 29, 2017 13:30

wyczyść przepustnicę i EGRr oraz wtyczki z śniedzi na miedzianych stykach oraz wymień filtr paliwa u mnie tez miałem taki problem. pewnie filtr paliwa jest za syfiony i nie ma dobrego ciśnienia w układzie paliwowym.
jak chcesz odłączyć EGR i przepustnicę odłącz klemy od akumulatora nie będziesz musiał robić adaptacji.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk4 (1997 - 2005)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości