[BCA]1.4 16v Płyn chłodniczy

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

ogi1991
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: sob lut 18, 2017 20:44

[BCA]1.4 16v Płyn chłodniczy

Post autor: ogi1991 » wt mar 14, 2017 17:42

Witam.
Mam maly dylemat otoz jakies 2 miechy temu padl mi rozrzad, wymienialem zawory bo pogielo, po kilku dniach zobaczylem ze ucieka gdzies plyn chlodniczy zlokalizowalem maly wyciek na chlodnicy coraz wiekrzy zacza sie robic oczywiscie szybko jak moglem kupilem nowa lecz teraz wzystko wydawalo sie ok lecz przez kilka dni jade normalnie i jest ok a co 2 czasem 3 dni nagle nie z tad nie z owad znika plyn i kontrolka, przy dolewaniu plynu, brakuje tylko z litr moze poltora tyle co w zbiorniczku wyrownawczym sie miesci mysle ze przez zbiorniczek ucieka znaczy przez korek bo nie odpowietrza sie tzn nie pobiera potem wody stoi w miejscu stan najczesciej zdaza sie jak jezdze w dluzsze trasy i jade tak okolo 140-170km/h lub dlugo po miescie jak by cisnienie sie mialo zrobic za duze i wywala jak by wode bo obejzalem do okola kazdy wezyk pompe wody parownik i ani sladu dolalem zwyklej wody by przy wycieku zlokalizowac osad z kamienia lecz wczesniej troszke zlokalizowalem na parowniku ale to przy wymianie chlodnicy naprawilem dodam ze nie ma zadnych sladow oleju w wodzie ani masla na korkach od wlewu oleju czy tez od wody to wyglada tak jak by nagle nie wiadomo z kad dostal cisnienia i wywalil wode bo nie ubywa po troche tylko raz a dobrze, troche sie rozpisalem ale nie umialem szybko wyjasnic heh dzieki mam nadzieje ze ktos bedzie mogl pomuc.



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8869
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

[BCA]1.4 16v Płyn chłodniczy

Post autor: marcin7x5 » wt mar 14, 2017 19:51

Najwyraźniej płyn ubywa dopiero wtedy jak porządnie nagrzeje się cały układ a w tym chłodnica. One z czasem lubią cieknąć na boku powyżej krućca spustowego.



ogi1991
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: sob lut 18, 2017 20:44

[BCA]1.4 16v Płyn chłodniczy

Post autor: ogi1991 » wt mar 14, 2017 20:55

chlodnica nowa ogladalem ja jak tylko pojawila sie kontrolka obejzalem chyba wszedzie bylo ciemno ale mialem latarke jedyne co zauwazylem to male kropelki na pokrywie rozrzadu na wysokosci zbiorniczka z tad moje podejzenia o ten korek wzielem go walsnie wymylem i lezy w occie jak tylko bee mial chwile pojade po nowy mam nadzieje ze nic powaznego. Faktycznie musi byc dobrze rozgrzany i w koncu chyba miec jakies cisnienie spore bo samo grzanie pod domem otwieranie sie pare razy termostatu nic nie daje probowalem go grzac dlugi czas i nic a jak tylko wracam z pracy nie zawsze ale tak co 2 lub 3 dni nagle znika ta woda doslownie nagle nie po trochu jak w przypadku saczenia sie z weza....



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8869
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

[BCA]1.4 16v Płyn chłodniczy

Post autor: marcin7x5 » śr mar 15, 2017 08:01

Obejrzyj dobrze wszystkie węże wchodzące na plastikowe krućce. One lubią mieć mikropęknięcia i dopiero po rozgrzaniu puszczają.



ogi1991
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: sob lut 18, 2017 20:44

[BCA]1.4 16v Płyn chłodniczy

Post autor: ogi1991 » śr mar 15, 2017 11:57

dlatego wlasnie dolalem zwyklej wody zawsze zostanie jakis slad po kamieniu z wody tak zlokalizowalem wczesniej dziure w chlodnicy i weza na parowniku wczoraj widzialem maly slad wlasnie na wezyku z krucca ciezki dostep ale wlasnie ide to ogarnac dzieki

Bylem dzis sporo na miescie jezdzilem tak z 3h i narazie okej sprawdzalem chlodnica weze wszystkie gorace wiec sie sporo nagrzal zobaczymy jutro bede jechal do pracy pojade specjalnie ze 170 i sprawdze jaki rezultat dam znac czy w koncu jest spoko.



ogi1991
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: sob lut 18, 2017 20:44

[BCA]1.4 16v Płyn chłodniczy

Post autor: ogi1991 » pn mar 20, 2017 08:45

dalej to samo... za pare dni rozbiore do okola wszystko i poskladam na nowo i obejze dokladnie silnik bez oslon i innych pierdół.. ;/



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8869
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

[BCA]1.4 16v Płyn chłodniczy

Post autor: marcin7x5 » pn mar 20, 2017 18:46

A patrzyłeś na dywaniki po stronie pasażera? Może cieknie z nagrzewnicy...



ogi1991
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: sob lut 18, 2017 20:44

[BCA]1.4 16v Płyn chłodniczy

Post autor: ogi1991 » śr mar 22, 2017 18:13

patrzylem tez nie ma sladu szyby nie paruja ani nie smierdzi plynem w aucie mam jedno miejsce zaraz przy wyjsciu z krocca na nagrzewnice lekki slad poprawialem tam opaske sprezynujaca taka jak na kazdym wezu orginalnym i sprobuje ja zamienic na normalna opaske skrecana jesli nie pomoze to spuszcze wode rozbiore caly uklad wody i poczyszcze i poskladam na nowo powymieniam oringi itd nie wiem skladac moze z uzyciem dla leprzej szczelnosci silicon na laczeniach? i rozbiore do okola oslony dla leprzego sprawdzenia moze byc ze glowica za lekko dokrecona? krecilem chyba 30Nm potem 2 razy 90 albo 3 juz nie pamietam za bardzo sile dokrecenia i kolejnosci nie mialem z uszczelka taki pech jakis albo uszczelka moze gowniana nie pamietam firmy jesli bedzie trzeba to rozbiore znow i wymienie na jakas drozsza teraz chwilowo nie mam kiedy sie zabrac za to bo strasznie duzo pracy taki okres... ale za 2 tyg sie zabieram moze uda sie szybciej dzieki za pomoc ;]



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8869
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

[BCA]1.4 16v Płyn chłodniczy

Post autor: marcin7x5 » śr mar 22, 2017 19:40

A patrzyłeś jeszcze na pompę wody i chłodniczkę oleju?



ogi1991
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: sob lut 18, 2017 20:44

[BCA]1.4 16v Płyn chłodniczy

Post autor: ogi1991 » pt mar 24, 2017 08:33

tez rozbieralem wszystko do golego by sprawdzic czy cieknie i nic dzieje sie to tylko gdy duze cisnienie sie zacznie robic najczesciej przy duzej predkosci za tydzien mam 3 dni wolne postaram sie to rozebrac i poskladac od nowa jesli nie pomoze to sciagne jeszcze raz glowice i kupie nowa mam nadzieje leprza uszczelke ;/ kupowalem w komplecie razem z zaworami i uszczelniaczami wiec wiesz na 500 zl to nie wiem czy to sa pozadne czesci...



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8869
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

[BCA]1.4 16v Płyn chłodniczy

Post autor: marcin7x5 » sob mar 25, 2017 11:53

A sprawdzałeś jeszcze korek na zbiorniczku oraz sam zbiorniczek czy tam gdzieś nie wyrzuca.



Awatar użytkownika
psilos1
Forum Master
Forum Master
Posty: 1152
Rejestracja: ndz cze 06, 2010 12:25

[BCA]1.4 16v Płyn chłodniczy

Post autor: psilos1 » sob mar 25, 2017 12:03

Pojedź do mechanika niech pompką nabije cisnienie-od razu wyjdzie skad masz wyciek



ogi1991
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: sob lut 18, 2017 20:44

[BCA]1.4 16v Płyn chłodniczy

Post autor: ogi1991 » pt kwie 07, 2017 14:11

bylem tu u mechanikow niestety w tej angli to mialem racje same lewusy zaden z nich nie mial pompki znaczy mial jeden motoryzowany ale nie moglem sam obejzec ;/ co i tak pajac nic nie znalazl i kazdy z nich proponowal mi uszczelniacza jeden mi wciskal ze to dziala jak krew ze na dziuze tzn tam gdzie ucieka powstaje skrzep nie bardzo mi sie to wydaje bo jeszcze nie slyszalem o czyms takim a zreszta i tak jestem takiego zdania ze jak cos zepsute to trzeba naprawic a nie zaslepic czy podkleic heh... zasmialem sie tylko i poszedlem i zrobilem jak pisalem nie bylo duzo wezy wiec rozebralem kruciec do glowicy oring przesmarowalem olejem a laczenia trojnikow gazu chlodnicy czy nagrzewnicy poskladalem na czysto z dodatkiem troche siliconu narazie wydaje sie byc spoko raz mi ubylo troche wody ale wydaje mi sie ze to z powodu odpowietrzenia narazie wydaje sie byc rozwiazany dam znac za tydzien czy jest wszystko 100% spoko dzieki za pomoc pozdro

Jest ok wszystko juz hula puszczalo na oringu przy kruccu przesmarowalem go olejem i zlozylem spowrotem i teraz gicior ;] dzieki



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk4 (1997 - 2005)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 105 gości