Golf 1.6 AUS. Szarpie podczas jazdy. EPC, ESP

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

TheRainMan
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: sob cze 06, 2015 17:21
Lokalizacja: Lubliniec

Golf 1.6 AUS. Szarpie podczas jazdy. EPC, ESP

Post autor: TheRainMan » ndz mar 26, 2017 02:27

Witam. Mam jeden dość specyficzny problem z golfem. Mam nadzieję, że przeczytacie do konca. 2 lata temu kupiłem golfa 4 1.6 AUS, 105km. Od początku występowal taki problem, że przy małej ilości paliwa (trochę ponad rezerwa i mniej) losowo podczas jazdy na 2-3s odcinalo jakby dopływ paliwa i samochód nie reagował na pedał gazu. Po chwili "odmulal" i jechał normalnie. Gdy paliwa było więcej problem nie występował. Jakiś miesiąc temu doszedłem do wniosku, że to pompa paliwa jest problemem i kupiłem używana oryginalną. Po wymianie problem ustal - lecz na chwilę. Od kilku dni problem polega na tym, że w czasie jazdy strasznie tak jakby szarpie, jakby odcinalo na dosłownie ułamek sekundy dopływ paliwa. Nie wiem jak to dokładnie wytłumaczyć. Sytuacja ma się tak samo bez względu na ilość paliwa w baku. Dodatkowo dzisiaj podczas jednego z szarpnięć zapalily się kontrolki EPC oraz ESP. Zatrzymałem się i po ponownym odpaleniu kontrolki zgasły. Po przejechaniu kolejnych kilku km znowu zapaliła się kontrolka EPC i z paląca się kontrolka dojechałem do pracy. Auto cały czas szarpalo. Wydaje mi się, że z dnia na dzień szarpie coraz bardziej. Czy ktoś wie co może być przyczyną mojego problemu i jak go rozwiązać? Z góry dzięki za pomoc.



Awatar użytkownika
luckyboy
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 926
Rejestracja: śr kwie 27, 2016 21:28
Lokalizacja: Toruń
Silnik: BCA

Re: Golf 1.6 AUS. Szarpie podczas jazdy. EPC, ESP

Post autor: luckyboy » ndz mar 26, 2017 10:23

Błędy jakieś wyrzuca? Jak zapala się EPC to jest problem na linii pedal gazu - przepustnica.



TheRainMan
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: sob cze 06, 2015 17:21
Lokalizacja: Lubliniec

Golf 1.6 AUS. Szarpie podczas jazdy. EPC, ESP

Post autor: TheRainMan » ndz mar 26, 2017 15:01

Nie wiem czy to ma znaczenie. Wracając z pracy rano odpialem EGR przed wyjazdem i szarpanie ustało. Co prawda chęci engine się teraz pali ale auto nie szarpie. Czy wywala błędy? Jeszcze nie wiem. Nie miałem kiedy sprawdzić.



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8869
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Golf 1.6 AUS. Szarpie podczas jazdy. EPC, ESP

Post autor: marcin7x5 » ndz mar 26, 2017 20:57

Więc teoretycznie znasz już przyczynę szarpania. Pewnie czeka cię wpierw czyszczenie i adaptacja zaworu a jak nie to jego wymiana.



TheRainMan
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: sob cze 06, 2015 17:21
Lokalizacja: Lubliniec

Golf 1.6 AUS. Szarpie podczas jazdy. EPC, ESP

Post autor: TheRainMan » ndz mar 26, 2017 21:47

Doszedłem do tego samego wniosku, dam znac czy problem ustanie po wymianie/czyszczeniu.



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8869
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Golf 1.6 AUS. Szarpie podczas jazdy. EPC, ESP

Post autor: marcin7x5 » ndz mar 26, 2017 21:52

Możesz też sprawdzić czujnik ciśnienia w kolektorze ssącym czy nie jest zasyfiony.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk4 (1997 - 2005)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 108 gości