Znikająca woda (płyn chłodniczy)

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

ziarno
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: pn mar 20, 2017 20:42

Znikająca woda (płyn chłodniczy)

Post autor: ziarno » śr mar 22, 2017 02:43

Hej. Golf 4 1.6 sr 97r.

Ucieka mi płyn chłodniczy od jakiegoś czasu.. ostatnio w tydzien zjadło mi tyle co od max, do ponizej minimum w zbiorniczku wyrównawczym. To do biedry (bo przy parkingu) po niegazowaną i dobitka bo dolewanie ciągle borygo biło po kieszeni.

Termostat wymieniony niedawno. Duży obieg mi się nie otwierał i wariował wskaźnik temperatury (potrafił w trakcie jazdy mi spaść do zera) więc wymieniłem czujnik temperatury i teraz jest elegancko, aczkolwiek dalej nie rozwiązało to problemu uciekającego płynu i stąd ten wątek.

Wycieków nie dostrzegam.

Dwa razy w ciągu dwóch miesięcy mi zgasł na wolnych obrotach, ale nie obserwowałem temperatury, a może to ma coś wspólnego? I czasem nie chce odpalić jak jest rozgrzany.

Dzisiaj zauważyłem, że jak go odpaliłem i przeszedłem się wokół pojazdu to coś mi tam pluł z wydechu... chyba woda skroplona bo gdyby połykał mi płyn chłodniczy (uszczelka pod głowicą) to by za moim samochodem był sygnał, że papieża wybrali. Przynajmniej tak to sobie tłumaczę chociaż dzisiaj spanikowałem jak się trochę biało zrobiło kiedy dostał gazu na postoju.. ale w trakcie jazdy nawet pełnym butem w lusterkach krajobraz bez zmian, a więc może to nie uszczelka. Z tego co wiem, to gdyby walnęła uszczelka to płynu znikałoby więcej niż znika, a za autem parowóz wiadomo.

No więc, czy ktoś z Was ma jakikolwiek pomysł co może być przyczyną?

pozdrawiam



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8869
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Znikająca woda (płyn chłodniczy)

Post autor: marcin7x5 » śr mar 22, 2017 19:50

Nagrzewnica, krućce plastikowe, zbiorniczek wyrównawczy, chłodnica wody, chłodnica oleju, czujnik temperatury to typowe miejsca do sprawdzenia szczelności. Posiadasz lpg? Jeżeli tak to jeszcze parownik.



ziarno
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: pn mar 20, 2017 20:42

Znikająca woda (płyn chłodniczy)

Post autor: ziarno » śr mar 22, 2017 21:11

Nie posiadam lpg, chociaż w planach. Nie wiem... może jutro skombinuje duży karton pod dziób auta, odpale i zobaczymy. Niepokoi mnie to plucie z tłumika, ale tak jak mówiłem, ża moim samochodem jeszcze nie ma chmurek wiec to chyba nie uszczelka poległa...



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk4 (1997 - 2005)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 142 gości