Bora 2.3 V5 - szarpanie i strzały z tłumika

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

marbino86
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 127
Rejestracja: śr paź 06, 2010 11:38
Lokalizacja: Rybnik

Bora 2.3 V5 - szarpanie i strzały z tłumika

Post autor: marbino86 » wt sty 17, 2017 19:38

Hej,powiedz jak ci blokada na walkach pasowała idealnie równo wycięcia do blokady czy jeden wałek był delikatnie przesunięty około 1mm, bo jak ja u siebie rozrząd robiłem to tak właśnie miałem, a auto mi dziwnie poszarpuje.



ceglaV5
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 51
Rejestracja: śr sty 14, 2015 00:54

Bora 2.3 V5 - szarpanie i strzały z tłumika

Post autor: ceglaV5 » wt sty 17, 2017 22:16

nie do końca na wyrost. przebieg 230tys a ile ma ściągnięte tego nie wie nikt. no i robiło się ciśnienie w układzie więc zrobiłem głowice. jeśli łańcuch był wyciągnięty to głowica za jedną drogą też zrobiłem.
a jeśli chodzi o blokadę to ładnie mi pasowało. trochę ciasno ale łańcuch ładnie napięty. dziś odpaliłem. silnik chodzi cichutko. jestem zadowolony. teraz jeszcze jakie efekty będą podczas jazdy :)



Awatar użytkownika
Lu4Ke
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 548
Rejestracja: pn sie 31, 2009 21:08
Lokalizacja: Krakow

Re: Bora 2.3 V5 - szarpanie i strzały z tłumika

Post autor: Lu4Ke » śr sty 18, 2017 14:08

dokladnie taki sam przebieg mam :) po stanie wizualnym auto moze byc on realny bo srodek wyglada jak z salonu,
mi jednak przy wymianie lancucha zadecydowali, ze glowicy robic nie potrzeba,

silniczek poki co chodzi rowno i cicho

napisz jak tam podczas jazdy, ja u siebie mam jedno zastrzezenie, byc moze V5tki tak chodza, otoz gdy jest sucho na jezdni i jedzie sie bardzo blisko domow lub barierek przy jezdni na obrotach miedzy 1tys, a 2tys slychac jak by ze srodkowej czesci wydechu ale moze to przenosic sie bezposrednio ze silnika takie ciezko to nazwac "charczenie" , slychac to tylko z uchylona szyba pasazera :helm:


jak poleje to dzwiek vki w tym zakresie obr jest znacznie przyjemniejszy,

caly uklad wydechowy sprawdzony i jest w porzadku, uszczelki pod kolektorami zmienione



ceglaV5
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 51
Rejestracja: śr sty 14, 2015 00:54

Bora 2.3 V5 - szarpanie i strzały z tłumika

Post autor: ceglaV5 » śr sty 18, 2017 18:05

no mi sie tez tak wydaje że mam układ nieszczelny, mam wycięty środkowy tłumik, a ogólnie jest szczelnie ;) i też tak dziwnie słychać. a co do głowicy to zawory były dotarte, wymienione gumki, no i planowanie. na tłokach było aż grubo nagaru, i oczywiście to wszystko wyczyściłem. dziś auto wraca na koła. za kilka dni napisze jakie są efekty :D teraz mam głowice po remoncie, nowy zestaw rozrządu, do tego lekki zamach od VR6. ciekawe czy odżyją koniki :D



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk4 (1997 - 2005)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości