Golf 1.6 sr AKL Ubywa płynu chłodniczego

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

mytnik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: czw lip 02, 2015 21:55

Golf 1.6 sr AKL Ubywa płynu chłodniczego

Post autor: mytnik » sob sty 14, 2017 20:44

Witam. Kilka dni do tyłu wymieniłem u siebie termostat.
Po wymianie zalanie układu nowym płynem, odpowietrzenie i na pierwszy rzut oka wszystko wydawało się w porządku. Trzyma 90 st., w środku grzeje bardzo dobrze. Ale problem jest w tym, że zawsze po całej nocy stania muszę dolać płynu, ponieważ go ubywa. Tak jest za każdym razem, podczas jazdy stan płynu jest zawsze taki sam, nie ubywa go nic, dopiero po nocy jest go mało. UPG raczej wykluczam, nie kopci na niebiesko, olej w porządku, no i w płynie nie widać nic niepokojącego. Jedyne co rzuciło mi się w oczy to węże, które wchodzą do przepustnicy, tam były delikatnie wilgotne, ale raczej nie na tyle żeby tamtędy ten płyn uciekał. Innych wyciekow nie zlokalizowałem. Nagrzewnica sprawna. Szyby nie paruja, pod dywanikami sucho. Ktoś miał coś podobnego?



Awatar użytkownika
pinstonvw
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 805
Rejestracja: śr sty 27, 2010 00:33
Lokalizacja: Bogatynia
Kontakt:

Golf 1.6 sr AKL Ubywa płynu chłodniczego

Post autor: pinstonvw » sob sty 14, 2017 23:49

Czy przed wymianą termostatu był ten problem? Jeśli dysponujesz garażem bądź zadaszeniem to podstaw jakiś karton pod silnik na noc i zobaczysz skąd może coś cieknąć, aczkolwiek w obecnych warunkach pogodowych wszystko może być mokre. Wychodzi na to, że jak silnik ostygnie coś się "obkurcza" i płyn wtedy ucieka.
Kopcenie na niebiesko to objaw przepalania oleju, zaś kopcenie zwłaszcza poranne na biało to objaw ubytku płynu do komory spalania.


...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk4 (1997 - 2005)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości