Problem cieknącego oleju, tylko skąd?

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

imd
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pt sty 13, 2017 13:33

Problem cieknącego oleju, tylko skąd?

Post autor: imd » pt sty 13, 2017 13:35

Witam, zakładam ten post gdyż jestem naprawdę załamany... Jestem właścicielem VOLKSWAGEN GOLF IV i jądąc w wtorek rano do pracy zauwazyłem ze kontrolka oleju zaczeła mi sie świecić, było to dzwine bo zarowno filter i jak sam olej mechanik mi wymieniał pod koniec grudnia. Wracalem z pracy na resztkach oleju do mechanika i zostawilem go. 2 dni go sprawdzał dokladnie, jeździł i powiedział ze problem znikł, ale zostawił go wczoraj na noc na dworze(tak jak ja robie bo nie mam garażu) i rano mi dzwoni ze jak odpalił to znowu ciekło. Odma to nie jest na pewno a słyszałem ze jest to popularne w tych modelach, mam silnik 1.4 16v. Ktoś sie spotkał z takim problemem? Mechanik mi powiedział ze dopiero zacznie go na nowo sprawdzać w przyszłym tygodniu, bo ma nawał spraw, po prostu jestem ciekawe i mniej wiecej chciałbym poznac kosztorys..



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8869
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Problem cieknącego oleju, tylko skąd?

Post autor: marcin7x5 » pt sty 13, 2017 22:14

A znasz miejsce wycieku oleju? Skoro nie odma to może leci spod chłodniczki oleju...



Awatar użytkownika
pinstonvw
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 805
Rejestracja: śr sty 27, 2010 00:33
Lokalizacja: Bogatynia
Kontakt:

Problem cieknącego oleju, tylko skąd?

Post autor: pinstonvw » pt sty 13, 2017 22:31

Ciekło czy świeciła kontrolka? Ile oleju dolałeś? (tak nawiasem dlaczego nie wozisz w bagażniku małej bańki z olejem)
Kosztorys jest taki, że nikt nic nie wie z tego co opisałeś. Jest to wróżenie w fusów dość popularne ostatnimi czasy na forum. Silnik który posiadasz nie należy do udanych konstrukcji (ubywający olej i odma).
Spytaj się mechanika czy olej leciał (ewidentna plama pod silnikiem) czy po prostu kontrolka migała. Jak nie to weź latarkę i zerkaj w zakamarkach z każdej strony czy nie masz zarzyganego silnika.


...

imd
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pt sty 13, 2017 13:33

Problem cieknącego oleju, tylko skąd?

Post autor: imd » sob sty 14, 2017 00:08

Kontrolka zapaliła mi sie w czasie jazdy w kolorze pomaranczowym, olej mam pół syntetyk i tak dolałem go i zauwazyłem ze cieknie tylko gdy samochod jest na dworze, gdy mialem go w garazu to nic sie nie dzieje. Nie znam własnie tego miejsca skąd to leci.. Silnik był cały zarzygany od dolnej części.



Awatar użytkownika
brzozkalbn
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 268
Rejestracja: czw lis 12, 2009 22:54
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Problem cieknącego oleju, tylko skąd?

Post autor: brzozkalbn » sob sty 14, 2017 02:23

Musisz umyć silnik i obserwować gdzie pojawia się wyciek



Awatar użytkownika
Lu4Ke
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 548
Rejestracja: pn sie 31, 2009 21:08
Lokalizacja: Krakow

Re: Problem cieknącego oleju, tylko skąd?

Post autor: Lu4Ke » ndz sty 15, 2017 14:15

sprawa prosta, zamarzla ci odma i wywalilo olej najslabszym miejscem w silniku, nie koniecznie bagnetem, do tego masz juz pewnie nawalone pelno masla w silniku i nie ma cisnienia oleju, kontrolka sie czasami swieci, silnik zatarty, na zlom :helm:



oberzine
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: ndz sie 02, 2015 21:11
Lokalizacja: Puławy

Problem cieknącego oleju, tylko skąd?

Post autor: oberzine » ndz sty 15, 2017 15:59

pierwsze co bym zrobił to wyczyścił odme, przerabiałem temat dopiero co



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8869
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Problem cieknącego oleju, tylko skąd?

Post autor: marcin7x5 » ndz sty 15, 2017 16:36

Koledze zaświeciła się kontrolka na pomarańczowo a nie czerwono. Więc nie kreślmy czarnego scenariusza od razu.



Awatar użytkownika
Gesiu_15
_
_
Posty: 934
Rejestracja: ndz wrz 01, 2013 17:25
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Problem cieknącego oleju, tylko skąd?

Post autor: Gesiu_15 » ndz sty 15, 2017 17:02

czyszczenie odmy kolego :P ten typ tak ma :?


Moje GTI by Grzesiu http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=523088" onclick="window.open(this.href);return false;

ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk4 (1997 - 2005)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 39 gości