Pompa wody - wymiana, beznyna 1.6

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

ma_rcin
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: ndz sty 01, 2017 19:23

Pompa wody - wymiana, beznyna 1.6

Post autor: ma_rcin » ndz sty 01, 2017 19:29

Witam wszystkich,

mam pytanie odnośnie wymiany pompy wody, ponieważ rok temu wymieniałem rozrząd u mechanika, tylko nie wiem czy została wymieniona pompa wody, a później byłem pytany przez znajomych czy została wymieniona od razu pompa wody. Od jakiegoś czasu samochód nie dogrzewa się praktycznie wcale - wskazówka temperatury rzadko się podnosi, chyba że chwile na postoju po jeździe. Z tego co przeczytałem to do wymiany jest termostat, ale myślę również nad wymianą pompy wody, jednak przeszukałem forum i internet i nie znalazłem porad odnośnie wymiany pompy w GOLF IV benzyna 1.6 SR.

Czy ktoś mógłby mi pokrótce opisać jak wymienić pompę? Ponieważ jak już będę spuszczał płyn przy wymianie termostatu to od razu chciałbym zająć się pompą wody.



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8869
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Pompa wody - wymiana, beznyna 1.6

Post autor: marcin7x5 » ndz sty 01, 2017 20:49

Zanim zaczniesz wymieniać termostat to sprawdź czy lekko nagrzanym silniku oba węże wychodzące z chłodnicy są jednakowo ciepłe. Jeżeli tak to wina termostatu jeżeli nie to winny może być czujnik temperatury wody. Pompę wody wymienisz jak rozepniesz rozrząd.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Pompa wody - wymiana, beznyna 1.6

Post autor: Qto » ndz sty 01, 2017 22:07

Jakby pompa nie dawała rady to problemy z ogrzewaniem pewnie by były...ale wskazówka od temperatury wędrowałaby zdecydowanie dalej w prawo niż byś tego chciał.
Zacznij od termostatu...



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk4 (1997 - 2005)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 107 gości