Szarpanie autem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

elastomaniak
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: pt maja 15, 2015 14:06

Szarpanie autem

Post autor: elastomaniak » pn wrz 12, 2016 13:28

witam, poszukuję przyczyny szarpania moim golfem, nie jestem specjalistą czytałem już różne tematy i nic co mogłoby być pomocne nie znalazłem. Golf rocznik 98, benzyna + gaz 1,4 16v, podczas jazdy w momencie odpuszczenia gazu, bądź na niskich obrotach najbardziej odczuwalne na 2-ójce (stopniowo im wyższy bieg tym mniej odczuwalne ale mimo wszystko jest ) szarpanie, eksperymentowałem wyłączając gaz jeżdżąc na benzynie ale mimo wszystko problem nadal nie ustępował, próbowałem też w różnych warsztatach regulacji gazu ale w każdym słyszałem to samo że przyczyną tego na pewno nie jest gaz ani instalacją. Ostatnio pojawił się także problem odpalenia go po dłuższym bezczynnym postoju na słońcu np. odpalenie za 2 bądź 3 razem gdzie świece są nowe bo dopiero po wymianie a także kable tak więc pytam i tu, może ktoś spotkał się z takim problemem, jeżeli tak to co było przyczyną i jak to naprawić. Z góry wielkie dzięki za jakiekolwiek podpowiedzi.



AdekA
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 61
Rejestracja: śr lut 17, 2016 13:09
Lokalizacja: Warka/Kozienice/Piaseczno

Re: Szarpanie autem

Post autor: AdekA » pn wrz 12, 2016 13:53

Witam,
Mam bardzo podobny przypadek jak Ty z tym że u mnie szarpanie występuje głównie na rozgrzanym silniku i nie mam problemów z odpalaniem.
Tak czy inaczej dziś wieczorem auto odstawiam do mechanika, więc jutro o tej porze powinienem mieć już wstępną diagnozę :D



elastomaniak
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: pt maja 15, 2015 14:06

Szarpanie autem

Post autor: elastomaniak » pn wrz 12, 2016 14:27

Ok więc czekam na jakiekolwiek info może u Ciebie to zdiagnozuja



Royber
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 82
Rejestracja: czw maja 12, 2011 17:08
Lokalizacja: Pomorze

Re: Szarpanie autem

Post autor: Royber » pn wrz 12, 2016 14:52

Prawdopodobnie ciekną wtryski benzyny i silnik dostaje za bogatą mieszankę. Ja odcinam pompę benzyny i auto dostaje pałera i przestaje szarpać. Trzeba wyjąć listwę wtryskową nabić ciśnienia i obserwować czy cieknie jakiś wtryskiwacz.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk4 (1997 - 2005)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości