Golf 4 SR nie pali

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

baniek92
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pt maja 06, 2016 22:50

Golf 4 SR nie pali

Post autor: baniek92 » pt maja 06, 2016 23:23

Witam, posiadam golfa 4 silnik 1,6 SR. Od pewnego czasu mam problem z odpaleniem na ciepłym silniku lub gdy na dworze jest ciepło i samochód nagrzeje sie od słońca . Podczas okresu jesienno zimowego auto nie odpaliło moze 4 razy a teraz gdy zaczęło robic sie ciepło to zdarza sie to codziennie. Przykładowo dziś o godzinie 14 samochód nie odpalil generalnie było ciepło na dworze a o godzinie 22 normalnie odpalil. Pierwsza rzecza jaka wymienilem był czujnik temperatury cieczy ktory wymienilem w calosci z termostatem poniewqz okazało sie ze był padniety co bylo przyczyną przegrzania silnika i rozciekiem chłodnicy ktorą takze wymienilem. Od początku swieci mi sie kontrolka ASP oraz ABS (ktora usunołem) Podłanczalem samochód pod komputer i nie pokazuje jakiś stałych błedow tylko sporadyczne. Pompa paliwa uruchamia sie gdy przekręce kluczykiem jednakze nie zawsze gdy próbuję odpalic auto ktorys raz z rzedu. Sprawdzalem rowniez przezniki ktore znajduja sie pod kierownicą i przekaźnik 409 podczas gdy auto sie nagrzeje jest cieply, pozostałe sa zimne. Czy to jest normalne? Prosze o jakies sugestie gdzie szukac przyczyn tej awarii bo mnie juz do szału doprowadza to auto gdy ktorys raz z rzedu z pracy musialem wracac na nogach juz nie wspomne o żonie :grrr: :-( bylem juz o kilku mechanikow i jeden madrzejszy od drugiego ale usterki nie potrafią usunac



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8869
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Golf 4 SR nie pali

Post autor: marcin7x5 » sob maja 07, 2016 20:52

Skoro masz silnik gdzie czujnik temp jest razem z termostatem to masz też prawdopodobnie przekaźnik w okolicy Serwa. Ktoś już tu opisywał taki przypadek że nie mógł uruchomić silnika właśnie przez ten przekaźnik.



Awatar użytkownika
ROBAL_26
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 734
Rejestracja: ndz lip 20, 2014 18:50
Lokalizacja: Karsibór k.Wałcza

Golf 4 SR nie pali

Post autor: ROBAL_26 » sob maja 07, 2016 20:59

baniek92, sprawdź jak wygląda cewka zapłonowa na podszybiu-ścianie grodziowej w komorze silnika ,jeśli ma jakieś pęknięcie to jest do wymiany.ok :bigok:


Był ATD 101KM 240NM jest ARL+ 185KM 371NM

ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk4 (1997 - 2005)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 138 gości