kopci po wymianie oleju ale tylko na ciepłym silniku 1.8T

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

damian8807
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: sob maja 26, 2012 11:45

kopci po wymianie oleju ale tylko na ciepłym silniku 1.8T

Post autor: damian8807 » pn maja 28, 2012 20:05

to znowu ja. samochód był dziś na spr ciśnienia sprężania i mechanik powiedział że ciśnienie jest nie najgorszę ale pierścienie sa do wymiany. powiedzcie mi proszę co trzeba wymienić i zrobic żeby samochód wrócił do zdrowia i jężdził. wystarczy same pierścienie wymienić czy trzeba tłoki, szlif głowicy, szlif cylindrów panewki i wogóle. proszę o rady i sugestie.



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8869
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

kopci po wymianie oleju ale tylko na ciepłym silniku 1.8T

Post autor: marcin7x5 » wt maja 29, 2012 12:16

Tak naprawdę to nikt ci nie powie dopóki nie rozbierzesz silnika. Dopiero po zdjeciu głowicy i po pomiarach cylindra mozna stwierdzić, że to lub tamto jest dobre a co innego juz do wymiany. Jak chcesz zrobic dobrze i na długie lata to kapitalny remont czyli pierscienie , panewki, cylindry, tłoki.ew wał korbowy. Byc może, że tylko wystarczy pieścienie wymienic i reszta będzie dobra. Ale to dopiero po rozebraniu silnika.



ozzy1979

Moja rada - lepiej się go pozbyć

Post autor: ozzy1979 » wt maja 29, 2012 17:44

Szkoda ładować kasy w remont (bo same pierścienie pomoga na jakieś 10 tyś km). Lepiej popchać, ale uprzedzić kogoś o braniu oleju. teraz już wiesz, że poprzedni własciciel sprzedał ci trupa zalanego motodoktorem... Wybitny cwaniaczek, szkoda, że tak dużo czasu mineło, bo gdyby to się stało np. w tydzień po kupnie, to legalnie mozna by mu obic ryja za taką minę. Twój błąd, że natychmiast nie wymieniłes oleju - wyszłoby to natychmiast, że to ruina. Na przyszłość wystrzegaj się aut jeźdzonych na minerałach i zmieniaj olej natychmiast po kupnie. Sorry, ale naprawdę ja bym kasy nie ładował w to już. Chyba, że zamierzasz jeździc nim 20 lat, to rób pełen remont kapitalny (5 tyś zł lub więcej).
PS. Jakie jest cisnienie na poszczególnych tłokach?



damian8807
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: sob maja 26, 2012 11:45

kopci po wymianie oleju ale tylko na ciepłym silniku 1.8T

Post autor: damian8807 » wt lut 09, 2016 20:48

Witam. Temat stary ale muszę opisać ciąg dalszy. W końcu okazało się że to turbina. Zregenerowalem, korpus zmieniłem i przy okazji od razu pierścienie, uszczelniacze i cylindry wyglądzie. Od remontu jeżdżę na castrol EDGE 5W30 i mam już 320 tys i narazie nawet oleju od wymiany do wymiany nie ubywa. Jestem zadowolony jak narazie.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk4 (1997 - 2005)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 126 gości