Stukanie w silniku 2.0 AQY

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

dominicus15
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: czw wrz 05, 2013 21:20

Stukanie w silniku 2.0 AQY

Post autor: dominicus15 » czw gru 10, 2015 00:04

Witam forumowiczów.
Mam następujący problem, wczoraj wieczorem po przyjeździe z pracy usłyszałem w swojej Borze stukanie /cykanie/klekot w silniku. Silniczek jak w temacie, 2.0 8V AQY z LPG. Temat odłożyłem do dnia dzisiejszego, aby móc sprawdzić jak się będzie to zachowywać na zimnym silniku, jak na Pb, jak na LPG i niestety nie ma żadnej różnicy, czy zimny czy ciepły, czy benzyna czy LPG, cyka jednakowo, dodatkowo wraz ze wzrostem obrotów wzrasta częstotliwość tego stukania. Samochód pali normalnie, jeździ też normalnie, nie odczułem dodatkowo żadnych niepokojących objawów. Stan oleju w normie, zalany Mobilem 10W40. Po podniesieniu maski mam wrażenie że dźwięk pochodzi spod dekla zaworów, gdzieś od góry. Wszelkie spostrzeżenia mile widziane. Poniżej krótki filmik jak chodzi diesel w benzynie :)

https://youtu.be/suuifsoEIkY" onclick="window.open(this.href);return false;



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8869
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Stukanie w silniku 2.0 AQY

Post autor: marcin7x5 » czw gru 10, 2015 18:21

Może padł któryś hydropopychacz i zawór klepie. Posłuchaj czy klepie z jednego czy na wszystkich jednakowo. Jeżeli wszystkie tak samo to sprawdź ciśnienie oleju.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk4 (1997 - 2005)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 141 gości