Spadki, falowanie obrotów, szarpanie, EPC

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Repp
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: wt lis 17, 2015 15:50

Spadki, falowanie obrotów, szarpanie, EPC

Post autor: Repp » śr gru 09, 2015 18:53

Witam.

Ostatnio mam problem z golfiną 4 1.4 16v benzyna/lpg. Generalnie podczas jazdy po mieście niema problemów, nie zapala EPC, nie szarpie problem się zaczyna na trasie do pracy (ok 35km). Podczas jazdy stałą prędkością (70+ km/h - benzyna) obroty zaczynają falować i szarpie autem oraz zapala mi EPC, pomaga wówczas redukcja na niższy bieg. Zdarzyło się również że przy 120km/h(benzyna) wskazówka obrotomierza powoli spadła do ok 300 obr./min po czym powoli wróciła na miejsce, ale w tym przypadku nie było szarpania ani nie odczułem utraty mocy. Po odpaleniu auta następnego dnia EPC się nie pali, pojawia się z pierwszym szarpaniem. Problem występuje na benzynie jak i gazie, ale na gazie częściej dlatego ostatnio jeździmy tylko na benzynie. Dziś podczas jazdy po mieście zachciało mi się sprawdzić czy nie będzie problemu na gazie to w momencie samego przełączenia zaczął strasznie szarpać, myślałem że zgaśnie ale zaraz załapał i już normalnie palił.

Pozdrawiam.

ps. żona dodała że dziś podświetlenie zegarów znikło na 1 sec podczas szarpania - akumulator nowy, masy i klemy czyszczone z trzy tygodnie temu



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8848
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Spadki, falowanie obrotów, szarpanie, EPC

Post autor: marcin7x5 » czw gru 10, 2015 18:16

Trzeba sprawdzić komputerem jakie ewentualne błędy są zapisywane. Może być przepustnica uszkodzona a może co innego np egr.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk4 (1997 - 2005)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości