golf 4 wysokie spalanie

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

pracus0086
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pt cze 12, 2015 18:19

golf 4 wysokie spalanie

Post autor: pracus0086 » pt paź 23, 2015 20:28

Witam , zacznę od tego że mam golfika 4 1.6 akl z gazem. Od jakiegoś czasu spalanie poszło drastycznie do góry. Wcześniej benzyny palił 8.5-9.0 a gazu ok 10.5 , teraz spalanie benzyny 11 ponad , gazu ponad 13 (+benzyna) , świece i przewody wymienione niedawno , u gościa byłem który zakładał mi gaz , podpinał komputer , sonda lambda wg niego sprawna , czasy wtrysków poprawne , wg niego wszystko ok ale no niestety spalanie wysokie . Dziś zostawiłem samochód u elektromechanika po czym przy odbiorze gość stwierdza że nic nie znalazł ... ręce mi opadły ... pomocy



YankesPL
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: sob wrz 05, 2015 21:06

golf 4 wysokie spalanie

Post autor: YankesPL » pt paź 23, 2015 20:49

Jakieś dymienie? gorsze odpalanie? szarpanie lub spadek mocy?



pracus0086
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pt cze 12, 2015 18:19

golf 4 wysokie spalanie

Post autor: pracus0086 » pt paź 23, 2015 20:51

zapomniałem dodać , brak problemów z odpalaniem , silnik nie gaśnie , nie faluje ... Spadek mocy ? chyba nie , bynajmniej nie odczuwam
jeżeli chodzi o szarpanie to tak jakby czasami szarpał trochę przy przyśpieszaniu



YankesPL
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: sob wrz 05, 2015 21:06

golf 4 wysokie spalanie

Post autor: YankesPL » pt paź 23, 2015 20:58

ale coś się stało po czym zaczął więcej palić? czy tak po prostu? spalanie określasz po przejechanych km czy przez licznik? droga ta sama jak wcześniej?



pracus0086
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pt cze 12, 2015 18:19

golf 4 wysokie spalanie

Post autor: pracus0086 » pt paź 23, 2015 21:06

50 tys zrobiłem tym samochodem , ewidentnie pali teraz więcej , wiem ile przejechałem wcześniej na zbiorniku gazu...13 ponad gazu to nigdy nie palił , przed wakacjami zmieniałem świece w sumie i to na tyle , i właśnie nie wiem czy to powiązać z tym bo dopiero po 2k km czy więcej zorientowałem się że pali więcej... czasami to poprostu zbieg okoliczności



pracus0086
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pt cze 12, 2015 18:19

golf 4 wysokie spalanie

Post autor: pracus0086 » pn paź 26, 2015 11:08

...wymieniając świece , nie zmieniłem uszczelek pod kolektorem . Czy jest możliwe aby nawet przy małej ilości lewego powietrza które by się dostawało w wyniku nieszczelności pod kolektorem tak wzrosło spalanie paliwa ? I jeszcze kwestia cewki zapłonowej , plastik obudowy jest trochę pęknięty , z tym że pęknięty jest od dawna a spalanie poszło do góry 2-3 miesiące temu, jest to jakiś zamiennik.



YankesPL
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: sob wrz 05, 2015 21:06

golf 4 wysokie spalanie

Post autor: YankesPL » pn paź 26, 2015 20:36

Jeśli miałby lewe powietrze to dusił by się albo nie wkręcał na obroty albo obroty na biegu jałowym falowały by. cewka jak by miała przebicie to któryś gar by słabiej chodził. jeśli na biegu jałowym chodzi płynnie i po dodaniu gazu wchodzi normalnie na obroty to raczej to nie te powody to wymieniłeś. ale ja jestem młody więc mogę nie mieć racji. powiem na moim przykładzie cewka padła w seiko to wywaliło błąd wtrysku i chodził na 3 garach. jak dostawał lewego powietrza to falował na obrotach na biegu jałowym. hmm jest trochę zimniej więc może dlatego ale nie parę litrów a max 0.5L. jeśli chcesz bym coś doradził to sprawdź filtr powietrza, filtr paliwa i filtr gazu. a najlepiej wykręć świece i szczelinomierzem sprawdź przerwy na świecy. sprawdź jaką przerwę powinna mieć świeca nowa a jaka jest teraz. sprawdź jaki kolor. ma być beżowy. jeśli nie, wyczyść świece szczotką drucianą ustaw przerwę między świecą. świece mówisz ze nie dawno wymieniane, zależy jak niedawno i ile zrobiłeś na świecy. ja w seiko co 3tys regulowałem przerwę na świecy bo kupiłem jakiś szajs a nie świece. może jakaś świeca jest wadliwa. masz stare świece? jeśli to co napisałem nie pomogło to weź stare świece ustaw przerwę na świecy i załóż stare i sprawdź.
Mówię ja jestem młody więc na mechanice się nie znam aż tak. może rozrząd przeskoczył o ząb i będzie więcej palił ale wtedy kopcił by i miał by mniej siły. może być uszczelka pod głowicą ale to grzał by się, albo przybywało by ci oleju albo oleju by ubywało. masz na pewno ssanie elektroniczne. schodzi z ssania? słychać jak po odpaleniu odejmuje gazu? bo może czujnik temp lub sonda lambda(wiem mówiłeś że dobra) podają złe wartości przez co komputer dostaje informacje że silnik jest nie dogrzany i podaje większą dawkę paliwa.



pracus0086
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pt cze 12, 2015 18:19

golf 4 wysokie spalanie

Post autor: pracus0086 » pn paź 26, 2015 21:05

świece NGK są założone tak ok. 2.5 k km temu , filtr też jakoś tak zmieniałem powietrza , oleju po trochu to od dawna bierze, od dawna dawna. Wiadomo że teraz zimno i grzeje się wolniej ale jak już się nagrzeje to 90 stopni i to na tyle. jak odpale zimnego to jest na ssaniu , dodaje trochę gazu i obroty spadają. Gazownik i elektromechanik na komputerze sprawdzali i sonda pokazuje dobrze , ja w sumie też to robiłem...Czujnik temperatury ? jakieś objawy ? a jakby po odpaleniu odejmował gazu to jaka przyczyna ?może coś jeszcze podpowiesz? świece wykręcałem i były chyba beżowe , ku... , chyba.



YankesPL
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: sob wrz 05, 2015 21:06

golf 4 wysokie spalanie

Post autor: YankesPL » pn paź 26, 2015 21:49

jak by po odpaleniu odejmował gazu to jest ok bo ssanie się wyłącza. sprawdź na starych świecach ile będzie palił. tylko zrób dobrą przerwę i wyczyść je. może wada fabryczna dotknęła twoich nowych świec. kurde nie mam pojęcia dlaczego tak jest. staram się coś wymyśleć ale wszystko z tego co mówisz jest ok... seiko jak mi za dużo paliło to sprawdziłem świece i zrobiłem dobrą przerwę taką jak powinna być i wróciło do normy a w tej chwili nie wiem co mam ci powiedzieć. w sumie sprawdź filtr powietrza. jesień dużo liści może coś się dostało. i sprawdź jaki kolor mają świece.



pracus0086
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pt cze 12, 2015 18:19

golf 4 wysokie spalanie

Post autor: pracus0086 » pn paź 26, 2015 21:57

fajnie jakbym mial stare świeczki... wymieniłem parę dni temu przewody WN i te uszczelki pod kolektorem, ciekawe ile teraz będzie palił. Gdyby tak prosto było dostać się do tych świeczek to jutro bym to nawet do nich zajrzał ale ściagać trzeba kolektor...roboty z 1.5h a pogoda teraz bardzo niepewna. Ludzie pisali że bez ściągania też wymieniali ale sory , ja chyba takich małych rączek po prostu nie mam ...



YankesPL
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: sob wrz 05, 2015 21:06

golf 4 wysokie spalanie

Post autor: YankesPL » pn paź 26, 2015 22:40

metoda prób i błędów...



YankesPL
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: sob wrz 05, 2015 21:06

golf 4 wysokie spalanie

Post autor: YankesPL » pn lis 02, 2015 21:02

I jak?



pracus0086
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pt cze 12, 2015 18:19

golf 4 wysokie spalanie

Post autor: pracus0086 » czw lis 05, 2015 14:31

chyba bez zmian ze spalaniem... dzis podpiąłem laptopa , bład 518 mi wyskoczył-closed throttle , no i nie wiem gdzie spojrzeć na sondę lamba , samochód miał temp. 55 stopni i w grupie 1, w 3 polu pokazywało w Voltach napięcie oscylujące 0.84-0.86 , na gazie wynik podobny , jak dodałem gazu i puściłem spadało na zero i wracało po chwili do poprzednich wartości , ktoś może ma jakieś pomysły ? lub radę odnośnie Vag-a? w czasie jazdy sprawdzić nie mogę bo lapek który da radę XP odpalić ma zrąbaną baterię i musi być podpięty



YankesPL
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: sob wrz 05, 2015 21:06

golf 4 wysokie spalanie

Post autor: YankesPL » czw lis 05, 2015 23:49

sonda lambda wiesz gdzie jest? odepnij i zobacz czy lepiej działa czy gorzej czy jest błąd itd



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk4 (1997 - 2005)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości