V5 AQN - wymiana rozrządu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
macabra_
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2126
Rejestracja: ndz mar 29, 2009 22:31
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

V5 AQN - wymiana rozrządu

Post autor: macabra_ » czw paź 08, 2015 11:32

Pytanie do posiadaczy V5 - czy nagrany przeze mnie dźwięk (chrobotanie) z okolic rozrządu to normalny dźwięk pracy łańcuchów czy raczej trzeba by sprawdzić / wymienić rozrząd?

[youtube][/youtube]

Jeśli wymiana to jaki zestaw naprawczy najlepiej zakupić i co w skład takiego zestawu powinno wchodzić - mam na myśli część samego układu rozrządu, ewentualne uszczelki itp. :)



Awatar użytkownika
MaciekV5
...
...
Posty: 1152
Rejestracja: czw sie 30, 2012 08:20
Lokalizacja: GB
Auto: bmw
Silnik: CUNA
Kontakt:

V5 AQN - wymiana rozrządu

Post autor: MaciekV5 » czw paź 08, 2015 12:12

Ciężko po tym filmiku stwierdzić, przynajmniej ja nie słyszę w obecnych warunkach ;)
Jeśli słyszysz chrobotanie tak jak opisujesz to nic innego jak rozrząd. Górne ślizgi można jeszcze wzrokowo ocenić, zdejmując pokrywę zaworów.
Ja u siebie żadnego chrobotania nie słyszę więc na pewno nie jest to normalny objaw.
Świeży olej masz zalany?



Awatar użytkownika
macabra_
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2126
Rejestracja: ndz mar 29, 2009 22:31
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

V5 AQN - wymiana rozrządu

Post autor: macabra_ » czw paź 08, 2015 12:35

MaciekV5, dźwięk jest dosyć cichy, słychać, że coś tam lekko chrobocze ale dźwięk jest jednostajny i zastanawiam się, czy po prostu nie jestem przewrażliwiony :)

Oleju jeszcze nie zmieniałem, kompletuję elementy do wymiany - na razie zamówiłem napinacz paska, pasek, świece, filtr oleju. Nad olejem jeszcze się zastanawiam, czy Motula 5W30 czy 5W40. No i teraz spać mi nie daje ten rozrząd, ale chyba faktycznie najpierw zrzucimy pokrywę zaworów i dopiero wtedy podejmę decyzję czy robić czy poczekać :)



Awatar użytkownika
MaciekV5
...
...
Posty: 1152
Rejestracja: czw sie 30, 2012 08:20
Lokalizacja: GB
Auto: bmw
Silnik: CUNA
Kontakt:

V5 AQN - wymiana rozrządu

Post autor: MaciekV5 » czw paź 08, 2015 12:49

To wstrzymaj się z wymianą rozrządu, jeśli ślizg jest mocno rozwalony to byłoby napie*** a nie ciche chrobotanie ;)
Może po prostu kwestia starego oleju.
Co do oleju... temat rzeka ale z własnego doświadczenia polecę Ci Valvoline VR-1 5W50 albo Mobil1 5W50, a moim zdaniem Motul 5W30 nie da rady jeśli planujesz korzystać z pełnego zakresu obrotów.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk4 (1997 - 2005)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości