2.3 AGZ Nie równa praca silnika, wypadanie zapłonu, pomocy

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

ceglaV5
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 51
Rejestracja: śr sty 14, 2015 00:54

2.3 AGZ Nie równa praca silnika, wypadanie zapłonu, omocy

Post autor: ceglaV5 » czw sty 15, 2015 14:17

byłem u elektryka. podłączył pod kompa nie ma błędów, nie ma wypadania zapłonu, powyciagal każde przewody i faktycznie na każdy gar pracuje i na każde wyciągnięcie reaguje. kazał mi psikac po kolektorze plakiem bo sam mówił że słychać syczenie.. od poniedziałku chyba się zabiorę za sprawdzenie dwumasy i za jedną drogą wyciągnie kolektor. chyba że ktoś ma inny pomysł.



ceglaV5
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 51
Rejestracja: śr sty 14, 2015 00:54

2.3 AGZ Nie równa praca silnika, wypadanie zapłonu, pomocy

Post autor: ceglaV5 » ndz sty 18, 2015 12:32

Zapytam za jedną drogą, bo w poniedziałek wyciągam skrzynie, jesli dwumasa bedzie do niczego to bede zakładal sztywne koło. pakował ktos inne sprzeglo do 2.3 V5? od czego pasuje?



Awatar użytkownika
MaciekV5
...
...
Posty: 1152
Rejestracja: czw sie 30, 2012 08:20
Lokalizacja: GB
Auto: bmw
Silnik: CUNA
Kontakt:

2.3 AGZ Nie równa praca silnika, wypadanie zapłonu, pomocy

Post autor: MaciekV5 » ndz sty 18, 2015 15:05

Pasuje ponoć od VR6 z MK3 ale musisz sam zgłębić temat.
viewtopic.php?f=89&t=559831&start=28" onclick="window.open(this.href);return false; w tym temacie użytkownik zakładał komplet od VR6.



ceglaV5
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 51
Rejestracja: śr sty 14, 2015 00:54

2.3 AGZ Nie równa praca silnika, wypadanie zapłonu, pomocy

Post autor: ceglaV5 » pn sty 19, 2015 15:22

będę musiał się do kolegi odezwać :) i za jedną drogą też sprawdzę rozrząd..



ceglaV5
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 51
Rejestracja: śr sty 14, 2015 00:54

2.3 AGZ Nie równa praca silnika, wypadanie zapłonu, pomocy

Post autor: ceglaV5 » śr sty 21, 2015 20:40

a więc tak. ściągnąłem pas przedni, kolektor wyciągnąłem i okazało się ze luźne są wężyki od gazu a co najgorsze to ktoś kto montowal gaz to jakiś idiota. listwy wtryskowe od gazu założył sprzodu przed kolektorem i przykrecil to na wkręty w kolektor. wkręty się poluznily i tam syczalo. teraz jedno pytania. idzie jakoś sprawdzić czy rozrząd jest ustawiony ok bez wyciągania skrzyni.? ściągnąłem pokrywę zaworów i łańcuch jest napięty ok, ślizg od napinacza jest cały, ale dla pewności bym sprawdził czy jest wszystko w porządku.



Awatar użytkownika
MaciekV5
...
...
Posty: 1152
Rejestracja: czw sie 30, 2012 08:20
Lokalizacja: GB
Auto: bmw
Silnik: CUNA
Kontakt:

2.3 AGZ Nie równa praca silnika, wypadanie zapłonu, pomocy

Post autor: MaciekV5 » śr sty 21, 2015 22:30

ceglaV5 pisze: wkręty się poluznily i tam syczalo.
Uszczelniłeś i jest poprawa, czy jeszcze nie złożyłeś?
ceglaV5 pisze: idzie jakoś sprawdzić czy rozrząd jest ustawiony ok bez wyciągania skrzyni.?
Moim zdaniem nie ale może ktoś jeszcze to potwierdzi. Poszukaj jeszcze informacji o rozrządzie w VR6 12V, tam rozrząd jest bardzo podobny o ile nie taki sam, to znajdziesz więcej informacji. W AGZ nie ma w blokach pomiarowych w VAG-COM nic o rozrządzie, tak jak jest to w 24V.
Wszystko chyba zmierza ku sprzęgle i dwumasie, czy jeszcze inne pomysły?



ceglaV5
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 51
Rejestracja: śr sty 14, 2015 00:54

2.3 AGZ Nie równa praca silnika, wypadanie zapłonu, pomocy

Post autor: ceglaV5 » czw sty 22, 2015 15:28

dziś mam zamiar to założyć. muszę zakleic te dziurki, i montaż. jeśli nie będzie poprawy to wtedy na bank wyciągnie skrzynie.. a co do rozrządu, to łańcuch jest napięty więc raczej nie było możliwości żeby przeskoczyl. choć słyszałem że komuś się takie coś przydarzyło. nie wiem ile w tym prawdy.



ceglaV5
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 51
Rejestracja: śr sty 14, 2015 00:54

2.3 AGZ Nie równa praca silnika, wypadanie zapłonu, pomocy

Post autor: ceglaV5 » pt sty 23, 2015 15:56

potrzebował bym pilnie schemat podciśnienien pod kolektorem ssacym bo przy wkladaniu kolektora wyrwalem przez przypadek jedno podciśnienie i nie widzę miejsca skąd mogło by to być. z góry dzięki.



Awatar użytkownika
sebastian1901
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 694
Rejestracja: czw sty 10, 2008 19:30
Lokalizacja: CzęstochoVWa
Auto: Octavia I 1.8T RS
Silnik: AUQ
Kontakt:

2.3 AGZ Nie równa praca silnika, wypadanie zapłonu, pomocy

Post autor: sebastian1901 » pt sty 23, 2015 17:54

ObrazekObrazek


Sebastian

Awatar użytkownika
waski1
_
_
Posty: 2807
Rejestracja: ndz kwie 12, 2009 13:02
Lokalizacja: Kraków
Auto: Passat B7
Golf II Country
Skoda 1000MB
Golf MK2
Golf IV
Silnik: CFGB
Kontakt:

2.3 AGZ Nie równa praca silnika, wypadanie zapłonu, pomocy

Post autor: waski1 » pt sty 23, 2015 20:09

Masz tu jeszcze jeden schemat.

https://picasaweb.google.com/lh/photo/2 ... directlink" onclick="window.open(this.href);return false;

https://picasaweb.google.com/lh/photo/3 ... directlink" onclick="window.open(this.href);return false;



ceglaV5
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 51
Rejestracja: śr sty 14, 2015 00:54

2.3 AGZ Nie równa praca silnika, wypadanie zapłonu, pomocy

Post autor: ceglaV5 » ndz sty 25, 2015 16:44

dzięki. pomogło mi to bardzo. Ale niestety. efektów brak. tak jak chodził tak dalej chodzi bez zmian. około środy biorę się za wyciągnięcie skrzyni bo teraz potrzebuje auto. jeśli to nie przyniesie efektów to już nie wiem co jest. może poszukam całego auta z silnikiem 2.8 vr6 i zrobię swap.. w tygodniu napisze co wyszło z tego



ceglaV5
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 51
Rejestracja: śr sty 14, 2015 00:54

2.3 AGZ Nie równa praca silnika, wypadanie zapłonu, pomocy

Post autor: ceglaV5 » pt sty 30, 2015 13:16

Witam. Kilka nowości z dzisiejszego dnia. Skrzynia wyciągnieta. po odkręceniu sprzegla dwumas niemal że rozpadł sie. luz na wszystkie strony, łożysko na środku yyy... już wcale go nie było, łożysko oporowe zajechane i ocierający sie o coś docisk, ale skrzynia całe szczęscie jest ok. kupilem już sztywne koło wraz z kompletnym sprzęgłem Valeo po małym przebiegu (nie widac sladów uzytkowania) za 400zł kpl. koło pasuje idealnie, tarcz również pasuje na skrzynie. jest to zestaw z VR6 o kodzie silnika AAA. Jutro wrzucam skrzynie i napisze jakie sa efekty.
ObrazekObrazek



Awatar użytkownika
MaciekV5
...
...
Posty: 1152
Rejestracja: czw sie 30, 2012 08:20
Lokalizacja: GB
Auto: bmw
Silnik: CUNA
Kontakt:

2.3 AGZ Nie równa praca silnika, wypadanie zapłonu, pomocy

Post autor: MaciekV5 » pt sty 30, 2015 13:29

Czyli prawdopodobnie znalazł się winowajca, taniej wyjdzie niż robienie kompletnego rozrządu, tylko może jak masz już wyjętą skrzynię to zerknij w jakim stanie są ślizgi łańcucha.



ceglaV5
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 51
Rejestracja: śr sty 14, 2015 00:54

2.3 AGZ Nie równa praca silnika, wypadanie zapłonu, pomocy

Post autor: ceglaV5 » pt sty 30, 2015 14:24

chyba tak zrobię. długo nie będzie ściągnąć płytę rozrządu. mam nadzieję że autko lepiej będzie chodzić.. elektryk podpowiedział mi żebym wyczyscil egr. jutro wszystko zrobię bo dziś jadę do pracy. jeśli nie będzie poprawy a sprzęgło będzie ok. to chyba tak będę jeździł aż ten silnik się wykonczy..



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk4 (1997 - 2005)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości