Falowanie obrotów, brak informacji z Vaga, film

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8847
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Falowanie obrotów, brak informacji z Vaga, film

Post autor: marcin7x5 » wt lis 25, 2014 19:19

Jeżeli masz taka kompresję to masz zdecydowanie za dużą. To nie diesel. Norma to 12 - 14. Być może puszcza ci olej do cylindrów i stąd takie ciśnienie sprężania. Wartość podciśnienia też za mała. Powinno być 280-420 mbar.



K0J0T

Falowanie obrotów, brak informacji z Vaga, film

Post autor: K0J0T » czw lis 27, 2014 19:28

Inna przepustnica zamówiona na podmianę, zobaczymy co bedzie dalej. Dzisiaj te obroty nie dawały mi spokoju aż 3 razy mi zgasł coś strasznego. Co ciekawe sąsiad zaparkował golfem 1.6 16V obok mnie takim samym jak mój i mówi, że nie ma żadnych problemów z tym motorem... ehh pozazdrościć



Don_Masters
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: ndz cze 29, 2014 12:43

Falowanie obrotów, brak informacji z Vaga, film

Post autor: Don_Masters » pt lis 28, 2014 20:49

Panowie też kiedyś się męczyłem z tym falowaniem, ale już mi się znudziło.
Skakanie po puszczeniu gazu to EGR.
Ja osobiście proponuje kupić zaślepkę EGR-a na allegro za 2 zł i zaślepić. Problem zniknie a i samochód będzie zrywniejszy.
Może się pojawić błąd czujnika ciśnienia w kolektorze ssącym przez zaślepienie EGR z powodu iż gdy egr będzie się otwierał ciśnienie powinno wzrastać a jest takie samo i sterownik podaje błąd.



K0J0T

Falowanie obrotów, brak informacji z Vaga, film

Post autor: K0J0T » czw gru 11, 2014 20:15

A więc. Dzisiaj wymieniłem przepustnicę + zrobiłem adaptację - bez zmian. Dodatkowo zaślepiłem EGR, jak kolega Don-Masters polecił bo nawet kilka dni temu pojawił mi się chceck engine z informacją z Vaga (System recyrkulacji spalin, za duża przepustowość systemu). Zauważyłem jedną bardzo ważną rzecz. Obroty falują z jakiegoś powodu, ale co najważniejsze gdy kręcę silnik na wyższe obroty i puszczam gaz nastepuje wyhamowanie do 620-640 obrotów i właśnie pod koniec "wyhamowania" światła lekko przygasają i po ułamku sekundy wraca wszystko do normy. W momencie gdy zaś obroty cały czas falują - silnik gaśnie (wkręcając na obroty i puszczając gaz) przedstawione jest to na filmie poniżej. Czy to może być problem z alternatorem? Już dużo czynników zostało wykluczonych macie jeszcze jakieś pomysły? Słyszałem o zmienianiu nastaw silnika czy w tę stronę iść?
Pozdrawiam
[youtube][/youtube]



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk4 (1997 - 2005)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości