golf 4 gti 1.8t co to mozy byc:/// ??

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

plebaniak1992
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: pn paź 27, 2014 20:05

golf 4 gti 1.8t co to mozy byc:/// ??

Post autor: plebaniak1992 » pn paź 27, 2014 20:46

Witam :) Jestem nowy na forum ... Mam problem z moim Golfikiem 4 gti ;/
Mianowicie pierwszy z nich wyglada tak:


Podczas zmiany biegu np z 2 na 3 słychac strzal z tłumika dzieje sie to tylko wtedy gdy zmieniam biegi , i nie za kazdym razem . Na biegu juz sie to nie dzieje ani przy przyspieszaniu tylko podczas zmiany. Auto nie przerywa , zbiera sie dobrze. Tylko te nieszczesne strzelanie z wydechu ;/ Wymienilem swiece oraz fajki na swiecach i nic . Czytalem juz podobne tematy i tam jest mowa ze przyczyna moze byc cos zwiazane z dawka paliwa ze moze dostaje za duza i to od tego...



Drugi problem to podczas dolewania plynu do spryskiwaczy zauwazylem cos dziwnego w zbiorniku z plynem chlodzacym a mianowicie :

poziom plynu po zgaszeniu silnika zaczol sie zmniejszac w zbiorniczku a przy tym slychac bylo syczace powietrze :/ wiem tez ze nieraz po zgaszeniu silnika potrafi bulgotac :/ dodam ze plynu nie ubywa , temp nie przekracza 90 , oleju w plynie nie widac ...


Forumowicze jezeli macie jakies pomysly co to moze byc to z góry dziekuje:)
pozdrawiam:)



jameess
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 453
Rejestracja: pt mar 24, 2006 16:52
Lokalizacja: zg

golf 4 gti 1.8t co to mozy byc:/// ??

Post autor: jameess » wt paź 28, 2014 10:46

Jakie świece założyłeś, podaj oznaczenie, po co zmieniałeś fajki? W jakim stanie są cewki zapłonowe? Jakiej firmy są cewki? Czy masz LPG?

I przede wszystkim podłączałeś do VAGA? Jakieś błędy, co w blokach pomiarowych?

Płyn nie powinien bulgotać, po wyłączenie auta tez nie powinien natychmiast spadać jego stan, na rozgrzanym aucie mogę spokojnie odkręcić korek i nic nie wyleci



plebaniak1992
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: pn paź 27, 2014 20:05

golf 4 gti 1.8t co to mozy byc:/// ??

Post autor: plebaniak1992 » wt paź 28, 2014 11:14

Swiece byly zalozone firmy NGk mechanik poprostu wykrecil stare swiece a wkrecil nowe, fajki zmienilem dlatego ze jak kupilem auto to dochodzilo do przebicia i auto sie jakby dlawilo i okazalo sie ze jakas madra głowa poprostu na dole poucinala fajki od swiec i musialem kupic inne cale ;) cewki sa od audi bo widac na ich logo . Gazu nie ma . silnik byl podlanczany do kompa i mechanik mowil ze nic nie pokazuje powiedzieli mi ze za duzo spalin sie w wydechu gromadzi i ze nieraz przez to strzeli ... ale teraz jak na nich patrze to nie zdziwilbym sie jakby go wgl nie sprawdzali...


A z tym plynem to wiem ze nie powinno tak byc;/ pytanie tylko co to moze byc ? czy uszczelka pod glowica? innych oznak uszkodzonej uszczelki nie ma olej czysty , nie przybywa , po odkreceniu korka od plyny na *#cenzura#* silnkiu nie wywala go .

jutro wstawiam auto do drugiego mechanika zobacze co powie.



jameess
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 453
Rejestracja: pt mar 24, 2006 16:52
Lokalizacja: zg

golf 4 gti 1.8t co to mozy byc:/// ??

Post autor: jameess » wt paź 28, 2014 13:24

Nie interesujesz się w ogóle swoim autem nie wiesz nawet jakie oznaczenie mają świece? Podpowiem ci, platynowe NGK PFR6Q i żadne inne.

Najlepiej zmień mechanika, naucz się troszkę o aucie bo takie "błądzenie" nic nie daje, vag coś pokazać musi, ale jak mechanik patrzy tylko czy sa jakieś błędy a nie kuma w ogóle pozycji w blokach pomiarowych to faktycznie może nic nie znaleźć.

Co do płynu, sam kiedyś miałem tak, że olej czysty, płyn czysty, a coś się jednak działo z uszczelką, dopiero jak autem przygazowałem to wywalało płyn, a przy normalnej jeździe było podobnie jak u ciebie bo płyn był spalany na jednym z cylindrów

Jeżeli u ciebie by tak było, to któraś ze świec powinna się różnić od pozostałych.



plebaniak1992
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: pn paź 27, 2014 20:05

golf 4 gti 1.8t co to mozy byc:/// ??

Post autor: plebaniak1992 » wt paź 28, 2014 13:49

Wiem wlasnie teraz zostawilem auto u mechanika ponoc dobrze zna sie na komputerach to jezeli cos pokaze no to mam nadzieje ze bd wiedzial o co chodzi. Nie to ze nie interesuje sie autem zmieniajac swiece powiedzialem zeby kupili takie specjalnie pod ten silnik. zobaczymy co powie mechanik troche z nim gadalem i on mowil o uszczelce wlasnie no ale ma sprawdzic... mam nadzieje ze nie bd to uszczelka no jezeli juz to trzeba bd naprawic mimo duzych kosztów...



plebaniak1992
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: pn paź 27, 2014 20:05

golf 4 gti 1.8t co to mozy byc:/// ??

Post autor: plebaniak1992 » wt paź 28, 2014 13:53

dzieki za podpowiedz odnosnie swiec. sprawdzalem na allegro i odrazu zauwazylem ze w moim byly inne. dzis tez zauwazylem sprawdzajac olej ze na bagnecie sa jaky male pecherzyki powietrza ;/ Dzis wieczorem bd dzwonil i mu podpowiem o tych swiecach. I napisze jaka diagnoze postawil .



plebaniak1992
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: pn paź 27, 2014 20:05

golf 4 gti 1.8t co to mozy byc:/// ??

Post autor: plebaniak1992 » czw paź 30, 2014 11:52

Wrócilem wlasnie od mechanika.
Pierwsze co zrobil to podlaczyl silnik pod vaga i odrazu bład z doladowanie turba skasowal , jezeli chodzi o strzelanie to prawdopodobnie swiece lub cos mowil o łancuszku na rorzadzie ze mogl sie rozciagnac troche i od tego ... a i druga sprawa to slychac lekki klekopt zaworów .

Jezeli ktos moze poradzic mi swiece do 1.8 t adr to bd wdzieczny. Kolega wyzej Jamess poradzil ngk a mechanik mowil o bosha.



plebaniak1992
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: pn paź 27, 2014 20:05

golf 4 gti 1.8t co to mozy byc:/// ??

Post autor: plebaniak1992 » śr gru 03, 2014 21:36

Wszystko Ogarniete. Swiece zmienione na platynowe ngk :) a strzały z wydechu sa przez wyciety kat i nie profesjonalnie wspawana " rore" w jego miejsce.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk4 (1997 - 2005)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 32 gości